- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
02.07.2016 N 14445/6/99-99-12-02-02-15 |
Про надання податкової консультації щодо оподаткування операцій з оптової реалізації пального не з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції, не платнику акцизного податку для його виробничих цілей, а також для опалення власних приміщень, щодо оподаткування акцизним податком роздрібної реалізації підакцизних товарів (пального), та реєстрації платником акцизного податку покупця, який отримує скраплений газ та не здійснює операції з його подальшої реалізації, а використовує для власних потреб, в тому числі для подальшої його переробки в хімічної промисловості та для опалення своїх приміщень.
Згідно з пп. 212.1.15 п. 212.1 ст.
212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне. Така особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального (пп. 212.3.4 п. 212.3 ст.
212 Кодексу).
Реалізація пального для цілей розділу VI
Кодексу - це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Відповідно до пп. 231.1.1 п. 231.1 ст.
231 Кодексу платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Згідно з п. 231.5 ст.
231 Кодексу акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні / розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Пунктом 4 розділу II Порядку визначено типи причин, за якими акцизні накладні не видаються отримувачу пального.
Так, у разі відвантаження пального особам, які не є платником акцизного податку з реалізації пального (кінцевий споживач та суб’єкти господарювання відсутні в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального) у верхній лівій частині такої акцизної накладної проставляється цифра "1". При відвантаження пального з метою власного споживання у такому полі проставляється цифра "3".
В акцизних накладних, які надаються отримувачу пального, у відповідному полі проставляється цифра "0".
Відповідно до пп. 213.1.12 п. 213.1 ст.
213 Кодексу об'єктом оподаткування є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:
отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
................Перейти до повного тексту