1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
04.03.2016 № 7837/7/99-99-17-01-02-17
Про порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень
Державна фіскальна служба України повідомляє, що з 16.02.2016 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2015 р. № 1204 "Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.01.2016 р. за № 124/28254 (далі - Наказ № 1204).
Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затверджений Наказом № 1204 (далі - Порядок), розроблено для застосування посадовими особами фіскальних органів при складанні та надісланні (врученні) податкових повідомлень-рішень (далі - ППР) платникам податків.
ППР за затвердженими Порядком формами необхідно складати з дня набрання чинності Наказом № 1204.
При цьому Порядком, окрім раніше діючих форм, запроваджено також нові форми ППР.
Так, ППР за новою формою "Д" складається за результатами перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, у тому числі податкових агентів (юридичних або фізичних осіб), з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податків та зборів, в тому числі податку на доходи фізичних осіб, при виплаті доходів на користь платників податків - фізичних осіб.
Тобто відповідно до Порядку ППР за формою "Д" складається, якщо дані перевірок свідчать про порушення податковим агентом правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору та контролюючий орган визначає суму грошових зобов'язань (податкових зобов'язань та/або штрафних (фінансових) санкцій) та/або пені.
Слід зазначити, що ППР за формою "Д" складається, зокрема, у разі встановлення за результатами перевірки порушень податковим агентом термінів сплати податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору. При цьому податковий агент притягується до відповідальності за вчинення такого порушення відповідно до ст. 126 та/або ст. 127 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Тобто в ППР за формою "Д" зазначаються суми штрафних санкцій, визначені відповідно як до вимог ст. 127, так і до вимог ст. 126 Кодексу (сумарно).
Також у ППР за формою "Д" відображається сума пені, нарахованої на податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору, не сплачені у встановлені законодавством строки.
Слід зазначити, що нарахування пені розпочинається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента (пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Кодексу ).
Нарахування пені закінчується, зокрема, у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань (п. 129.3 ст. 129 Кодексу ).
У разі встановлення за результатами документальної перевірки несплати податковим агентом у визначений законодавством термін утриманого податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору контролюючим органом нараховується пеня на суму заборгованості. При цьому нарахування пені закінчується останнім днем періоду, що перевіряється, зазначеним у наказі на перевірку, включно.
Водночас звертаємо увагу, що після внесення змін до програмного забезпечення 1С "Податковий блок" у частині формування ППР за формою "Д" пеня з податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору буде експортуватись в ІКП одночасно із сумами грошових зобов'язань.

................
Перейти до повного тексту