1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Н А К А З
26.11.2003 N 135
Про Положення про порядок відбору проектів з енергозбереження структурними підрозділами Держкоменергозбереження з метою пошуку інвесторів для реалізації цих проектів
Для упорядкування процедури відбору проектів з енергозбереження з метою пошуку інвесторів для реалізації цих проектів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок відбору проектів з енергозбереження структурними підрозділами Держкоменергозбереження з метою пошуку інвесторів для реалізації цих проектів (далі - Положення), що додається.
2. Управлінню науки та нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії (Щокін А.Р.) здійснювати опрацювання наданих заявок на виконання проектів, які потребують залучення інвестиційних коштів.
3. Управлінню інвестицій та міжнародного співробітництва (Бевз С.М.) здійснювати аналіз проектів щодо можливості залучення для їх реалізації іноземних інвестицій та сприяти залученню цих інвестицій для виконання відібраних проектів та їх супроводу.
4. Управлінню енергозберігаючих технологій та роботи з регіонами (Білодід В.Д.) забезпечити супровід реалізації в регіонах України відібраних інвестиційних проектів, на які залучені інвестиційні кошти.
5. ДП "Міжнародний центр енергоефективних технологій" (Нікітін Е.Е.) за дорученням Держкоменергозбереження здійснювати пошук інвесторів і вживати заходів щодо залучення їх коштів для реалізації проектів.
6. Управлінню інвестицій та міжнародного співробітництва (Бевз С.М.), Управлінню стратегії та економічної політики енергозбереження (Головенко С.І.), Управлінню енергозберігаючих технологій та роботи з регіонами (Білодід В.Д.), Управлінню науки та нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії (Щокін А.Р.) та ДП "Міжнародний центр енергоефективних технологій" (Нікітін Е.Е.) щорічно на останньому засіданні Колегії Держкоменергозбереження звітувати щодо обсягів інвестиційних коштів, залучених у звітному періоді на виконання відібраних проектів та стану реалізації проектів.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Комітету Григоровського В.В.
Голова Комітету Ю.І.Шульга
Додаток
до наказу
Держкоменергозбереження
26.11.2003 N 135
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок відбору проектів з енергозбереження структурними підрозділами Держкоменергозбереження з метою пошуку інвесторів для реалізації цих проектів
1. Це Положення визначає порядок здійснення структурними підрозділами Держкоменергозбереження (далі - Комітет) відбору інвестиційних проектів з енергозбереження (далі - ПЕ) для подальшого пошуку потенційних інвесторів для виконання ПЕ та їх впровадження в суспільне виробництво України.
2. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
заявник проекту - суб'єкт господарювання, незалежно від форми власності, який надав заявку, підготовлену згідно вимог "Аплікаційної форми для відбору проектів з енергозбереження" на здійснення ПЕ та потребує допомоги Комітету щодо пошуку інвесторів та залучення коштів для реалізації зазначеного ПЕ (далі - заявник);
автор(и) проекту - безпосередні(й) розробник(и) комплекту технічної документації на запропонований заявником ПЕ (далі - автор);
інвестор(и) проекту - українські та/або іноземні організації та кредитно-фінансові установи, фізичні особи, які на визначених умовах надають кредити та субсидії (інвестиційні кошти) для фінансування виконання ПЕ, запропонованого заявником та відібраного Комітетом для реалізації (далі - інвестор).
3. У разі, якщо відібраний ПЕ потребує:
- проведення передпроектного аналізу;
- розроблення техніко-економічного обґрунтування;
- розроблення бізнес-плану;
- розроблення технічних вимог тощо,
проведення зазначеного комплексу робіт, за умови, що зазначений комплекс робіт повністю або частково здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, може здійснюватися відповідно до Положення про підготовку та формування планів НДДКР, укладення договорів, контроль за їх виконанням та впровадженням завершених НДДКР, затвердженого наказом Комітету від 10.01.2003 р. N 1.
4. Процедура відбору доцільних для виконання ПЕ, з метою пошуку інвестора та залучення інвестиційних коштів для їх реалізації, починається з подачі заповненої заявником "Аплікаційної форми для відбору проектів з енергозбереження" до Управління науки та нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії (далі - Управління науки), яке:
- надає консультації заявникам (які можуть одночасно бути й авторами проектів) щодо порядку заповнення вказаної "Аплікаційної форми для відбору проектів з енергозбереження" (додається). (Ця форма, як і "Стандартна аплікаційна форма проекту", що передбачає надання більш докладної інформації про проект, розміщена на веб-сайті Комітету www. cenef.kiev.ua);
- здійснює попередній розгляд заявок на виконання ПЕ, що потребують для свого виконання залучення інвестицій;
- створює базу даних заявок запропонованих до реалізації ПЕ та відомостей щодо можливих потенційних інвесторів, у якій реєструє запропоновані до реалізації ПЕ та потенційних інвесторів;
- направляє попередньо розглянуті ним ПЕ за належністю до структурних підрозділів Комітету для опрацювання згідно з компетенцією та напрямком їх діяльності;
- надає відповідну інформацію щодо вказаних ПЕ згідно із запитами керівництва та структурних підрозділів Комітету.
5. Управління науки здійснює процедуру розподілу поданих до Комітету ПЕ, що потребують інвестування, за тематикою між структурними підрозділами Комітету для детального розгляду та експертної оцінки. У разі виникнення спірних питань між Управлінням науки та іншими структурними підрозділами Комітету щодо доцільності впровадження окремих ПЕ, подальший розгляд цих проектів виноситься на засідання відповідної секції Науково-технічної ради Комітету. За результатами розгляду ПЕ на засіданні відповідної секції НТР складається протокол, в якому дається загальна оцінка проекту та рекомендації щодо включення його до бази даних ПЕ.
6. ПЕ, які подаються на реєстрацію, повинні відповідати принципам підвищення енергоефективності технологій, обладнання та устаткування, що застосовуються у різних галузях промислового виробництва, енергетиці, будівництві та комунальному господарстві, визначеним положеннями Комплексної державної програми з енергозбереження (КДПЕ), Програми державної підтримки розвитку нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії (Програми НВДЕ), Законів України "Про енергозбереження", "Про альтернативні джерела енергії" та "Про альтернативні види рідкого та газового палива".
7. При розгляді заявок до уваги беруться наступні критерії, що характеризують запропонований ПЕ:
можливість віднесення ПЕ до таких, що мають міжгалузевий характер;
терміни виконання проекту;
ефективність (термін окупності) проекту;
зменшення питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) на 1 грн. виробленої продукції в результаті реалізації ПЕ;
динаміка обсягу прибутку та рентабельності виробництва;
створення нових робочих місць;
наявність гарантій та механізму повернення коштів;
у разі, якщо заявником реалізовувались будь-які ПЕ за рахунок коштів держбюджету - ступінь виконання взятих заявником на себе зобов'язань щодо зазначених ПЕ.
За умови відповідності ПЕ зазначеним вимогам, пріоритет надається тим проектам, вартість яких складає не менше 100 тис. у.о.
8. Після відбору проектів, за поданням структурних підрозділів Комітету, Управління науки формує перелік ПЕ і, спільно з ДП "Міжнародний центр енергоефективних технологій", забезпечує його розміщення на веб-сайтах Комітету www.cenef.kiev.ua. та www.necin.com.ua.
9. Управління інвестицій та міжнародного співробітництва з числа зареєстрованих ПЕ, які відповідають встановленим критеріям, здійснює відбір ПЕ з метою залучення іноземних інвестицій та сприяє залученню цих інвестицій для виконання відібраних проектів та супроводу проектів. У разі залучення для реалізації ПЕ іноземних інвесторів заявнику може бути запропоновано додатково надати "Стандартну аплікаційну форму проекту".
10. Керівництво Комітету та керівники структурних підрозділів Комітету здійснюють сприяння в пошуку потенційних інвесторів.
11. ДП "Міжнародний центр енергоефективних технологій" за дорученням Комітету здійснює пошук інвесторів та сприяє в залученні інвестиційних коштів для реалізації відповідних проектів.
12. Комітет відповідно до законодавства здійснює нормативно-правове та організаційне забезпечення реалізації ПЕ.
13. У відповідних випадках Комітет направляє ПЕ на державну експертизу та реєстрацію, що здійснюються Міністерством освіти та науки згідно з порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.2003 р. N 1474 "Про затвердження Порядку державної реєстрації інноваційних проектів і ведення Державного реєстру інноваційних проектів".
14. Загальний термін від отримання проекту до його розміщення на веб-сайті Комітету не повинен перевищувати один місяць.
Додаток
до Положення про порядок
відбору проектів з
енергозбереження
Аплікаційна форма для відбору проектів з
енергозбереження (Типові питання, запропоновані для відповіді при складанні попереднього ТЕО проекту з енергозбереження, що потребує залучення інвестицій)
Питання наведеної нижче анкети мають загальний характер і тому для конкретного підприємства можуть не відповідати його специфіці. У такому випадку пропонується замість відповіді позначати: "НЕ ВІДПОВІДАЄ СПЕЦИФІЦІ".
В інших випадках питання може бути доречним, але інформація для відповіді на нього відсутня. В таких випадках пропонується позначати: "ІНФОРМАЦІЯ ВІДСУТНЯ"
------------------------------------------------------------------
|НАЗВА ПРОЕКТУ | |
|--------------------------------+-------------------------------|
|ЗАЯВНИК ПРОЕКТУ | |
|--------------------------------+-------------------------------|
|ДАТА ПОДАННЯ | |
------------------------------------------------------------------
Пояснення: Назва проекту повинна відображати суть проекту, а також очікуваний кінцевий результат виконання проекту.

................
Перейти до повного тексту