- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
29.12.2014 № 17137/7/99-99-24-02-02-17 |
Митницям ДФС
Про митне оформлення товарів
Згідно з пунктом 12.4 статті
12 Закону України
"Про створення вільної економічної зони " Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" до товарів, що переміщуються через адміністративний кордон вільної економічної зони "Крим", застосовуються заходи нетарифного регулювання.
Відповідно до статті
4 Митного кодексу України заходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності - не пов'язані із застосуванням мита до товарів, що переміщуються через митний кордон України, встановлені відповідно до закону заборони та/або обмеження, зокрема, спрямовані на захист прав споживачів товарів, що ввозяться в Україну.
Водночас, статтею
26 Закону України
"Про засади державної мовної політики" визначено, що маркування товарів, інструкції про їх застосування тощо виконуються державною мовою і регіональною мовою або мовою меншини. За рішенням виробників товарів поруч із текстом, викладеним державною мовою, може розміщуватися його переклад іншими мовами.
Крім того, згідно з положеннями частини другої статті
4 Закону України
"Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" продукти, призначені для продажу населенню, що підпадають під визначення другої - двадцять першої груп
Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), можуть бути випущені з-під митного контролю на територію України з країн, вільних від карантину, за умови наявності на тарі (коробах, упаковках, розфасовках), а у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, безпосередньо на продукті, відомостей про назву продукту, масу (об'єм), склад, із зазначенням переліку використаних у процесі виготовлення інших продуктів харчування, харчових добавок (консервантів), барвників тощо, вмісту хімічних речовин або сполук. Окремо наводяться відомості про енергомісткість, дату граничного строку використання, побічні ефекти споживання або про їх відсутність, назву харчових добавок (консервантів) за їх наявності, місце виготовлення, найменування й адресу виробника таких продуктів та посилання на власника торгової марки за його наявності, а по віднесених до підакцизних товарів - відомості зазначаються згідно із законами України. Зазначені відомості мають бути виконані українською мовою за винятком торгової марки, логотипу компанії чи її назви або власної назви продукту, що можуть виконуватися іноземними мовами.
................Перейти до повного тексту