- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо застосування фото-, відеоапаратури під час проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо застосування фото-, відеоапаратури під час проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Керівникам митниць забезпечити:
2.1. здійснення визначеними структурними підрозділами митниці:
2.1.1. контролю наявності вільного місця на серверах (накопичувачах) для зберігання цифрових фотознімків, відеофайлів, а також забезпечення архівування фото-, відеофайлів відповідно до положень Методичних рекомендацій;
2.1.2. щоквартального вибіркового (не менше 5 відс. від кількості митних декларацій/переміщень через кордон, по яких, за результатами застосування системи управління ризиками, було визначено проведення огляду/переогляду із застосуванням фото-, відеоапаратури) контролю дотримання посадовими особами митниць Методичних рекомендацій.
Термін - постійно;
2.2. проведення навчання особового складу митниць, який здійснює митний контроль та оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, щодо належного здійснення фото-, відеозйомки та фіксації результатів митного огляду.
Термін - постійно;
2.3. доведення вимог Методичних рекомендацій до посадових осіб, які здійснюють митний контроль та оформлення товарів та транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, під особистий підпис.
Термін - тиждень (далі - постійно);
2.4. у разі виявлення випадків невиконання або неналежного виконання Методичних рекомендацій, вжиття відповідних заходів реагування, в тому числі щодо притягнення посадових осіб до відповідальності.
Термін - постійно;
2.5. інформування Департаменту аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням про виникнення проблемних питань технічної та/або практичної реалізації вимог цих Методичних рекомендацій, а також надання пропозицій щодо їх вирішення.
Термін - постійно.
3. Координаційно-моніторинговому департаменту (Мокляк М.В.) внести зміни до Репозиторію звітної і статистичної інформації Державної фіскальної служби України, затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 07.10.2014 № 168.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Макаренка А.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної фіскальної
служби України
03.11.2014 № 237
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування фото-, відеоапаратури під час проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів
I. Загальні положення
1. Фото-, відеоапаратура застосовується посадовою особою митниці відповідно до підпункту 3.3
Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2012 № 1316 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.02.2013 за № 318/22850, у разі визначення за результатами застосування системи управління ризиками необхідності здійснення фото-, відеозйомки під час проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів, в тому числі під час проведення візуального огляду (далі - огляд).
2. При визначенні необхідності здійснення фото-, відеозйомки під час проведення огляду за результатами застосування системи управління ризиками враховується, що відповідно до підпункту 1.12
Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками в митній службі України , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.2012 № 597 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.06.2012 за № 882/21194, контроль із застосуванням системи управління ризиками може бути реалізований автоматизованим, неавтоматизованим та комбінованим способами із використанням інструментів, визначених у пункті 1.10 зазначеного
Порядку (індикатори ризику, профілі ризику, орієнтування, методичні рекомендації щодо роботи посадових осіб митних органів з аналізу, виявлення та оцінки ризиків за певними напрямами контролю під час митного контролю та оформлення, випадковий відбір).
3. Перед застосуванням фото-, відеоапаратури посадова особа, яка проводить огляд, перевіряє її готовність до застосування, в тому числі справність, наявність вільного місця на накопичувачі, виставлення точної дати та часу в налаштуваннях до фото-, відеокамери, а також встановлення оптимальних налаштувань якості зйомки.
II. Рекомендації щодо здійснення фотозйомки товарів, транспортних засобів під час проведення огляду
4. Фотографії мають чітко відображати сфотографований об'єкт або його частину (у разі якщо здійснювалось фотографування лише частини об'єкта).
5. Фотографії мають візуально відображати дату та час проведення фотозйомки (крім випадків, коли наявні технічні засоби не мають такої можливості, що повинно бути зазначено при фіксації результатів у акті про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу (далі - акт про проведення огляду) та його електронній копії).
6. Кількість необхідних фотознімків при огляді визначається посадовою особою, яка проводить огляд, самостійно у кожному конкретному випадку з урахуванням наступних факторів: обсяг товарної партії, кількість і асортимент товарів, мета та обсяг огляду.
Кількість фотознімків у ході одного огляду визначається з урахуванням того, що кожен фотоархів має містити інформацію про технічні і комерційні характеристики кожного найменування товару, транспортного засобу, що були оглянуті.
7. Фотозйомка товарів, транспортних засобів під час проведення огляду здійснюється таким чином:
7.1. фіксація типу транспортного засобу, його номера, а також при переміщенні транспортного засобу як товару, номерів окремих вузлів транспортного засобу (VIN-код, номер двигуна тощо);
7.2. фіксація загального плану (зовнішнього вигляду) закритого вантажного відсіку транспортного засобу (контейнера), його номера і цілісності накладеного митного забезпечення та/або інших засобів ідентифікації;
7.3. фіксація загального плану відкритого вантажного (багажного) відсіку нерозвантаженого транспортного засобу, що дає можливість оцінити ступінь (повноту) його завантаженості, характер вантажних місць та упаковки товарів;
7.4. фіксація вивантаженої частини товарів, яка здійснюється таким чином, щоб була можливість оцінити кількість та/або обсяг фактично вивантаженого товару, в тому числі щодо невивантаженого;
................Перейти до повного тексту