- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ЗОНОЮ ВІДЧУЖЕННЯ
НАКАЗ
Про організацію виконання Порядку відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
1. Керівникам підприємств, які входять до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ України), забезпечити надання до Державного підприємства "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" (ДП "ЦОТІЗ") щомісяця планів (до 25 числа поточного місяця) та звітів (до 5 числа місяця, наступного за звітним) щодо здійснення заходів з міжнародного співробітництва для узагальнення (у паперовому вигляді та електронною поштою: cotiz@dazv.gov.ua).
2. Директору ДП "ЦОТІЗ" Феєру В.І.:
1) забезпечити розроблення програм відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення громадянами України та іноземних держав (візити: з пізнавальною метою, офіційних делегацій, представників засобів масової інформації, технічні та виробничі тощо) для підприємств, які входять до сфери управління ДАЗВ України (окрім Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС"), а також інших підприємств, організацій та установ (за їх згодою);
2) надавати щоквартально до ДАЗВ України (сектор міжнародного співробітництва, сектор з питань режиму, мобілізаційної готовності та фізичного захисту) зведені звіти щодо здійснення заходів з міжнародного співробітництва.
3. Затвердити:
1) "Схему організації заходів щодо підготовки та проведення відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення" з "Листом інструктажу для відвідувачів зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення" (додаток 1);
2) маршрути пересування відвідувачів територією зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення № 1-24 (додаток 2);
( Відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення за маршрутом пересування відвідувачів по території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення № 6 призупинено з 12 по 29 листопада 2016 року згідно з Наказом Державного агентства України з управління зоною відчуження
№ 129 від 07.11.2016 )
( Підпункт 2 пункту 3 в редакції Наказу Державного агентства України з управління зоною відчуження
№ 169 від 22.08.2018,
№ 176-19 від 30.08.2019,
№ 186-20 від 22.09.2020 )
3) "Перелік посадових осіб, які мають право підпису програм відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення" та "Список супроводжуючих осіб" (додатки 3 і 4).
4. Керівникам підприємств, установ та організацій, що здійснюють діяльність на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення:
2) своєчасно надавати інформацію до сектору з питань режиму, мобілізаційної готовності та фізичного захисту для внесення, у разі необхідності, змін до "Переліку посадових осіб, які мають право підпису програм відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення" чи до "Списку супроводжуючих осіб".
5. Надати право затвердження програм відвідування зони відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення першому заступнику Голови ДАЗВ України Туркевичу О.Б.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ ДАЗВ України від 11.02.2014 № 15.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови ДАЗВ України Туркевича О.Б.
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДАЗВ України
05.05.2014 № 52
СХЕМА
організації заходів щодо підготовки та проведення відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
1. Письмовий запит про намір відвідування зони відчуження і зони безумовного обов'язкового відселення (далі - письмовий запит) подається громадянами України, іноземцями та особами без громадянства до Державного агентства України з управління зоною відчуження (далі - ДАЗВ України) за десять робочих днів до проведення відвідування.
2. Письмовий запит надходить на розгляд Голови ДАЗВ України або його першого заступника.
За рішенням Голови ДАЗВ України або його першого заступника зазначений письмовий запит направляється на опрацювання керівнику підприємства, яке буде здійснювати організацію та супровід відвідувачів на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
Під час складання програми з'ясовуються обставини, які можуть перешкоджати здійсненню відвідування, та у разі виявлення таких обставин подається відповідна інформація до ДАЗВ України.
4. Проект програми відвідування підписується посадовою особою, відповідальною за проведення відвідування, погоджується із сектором з питань режиму, мобілізаційної готовності та фізичного захисту ДАЗВ України та подається на затвердження Голові ДАЗВ або його першому заступнику.
5. Після затвердження програма відвідування реєструється у ДП "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження".
Супроводжуюча особа підприємства, яке приймає відвідувачів, отримує у необхідній кількості завірені копії програм відвідування у зазначеному підрозділі та направляє їх до сектору з питань режиму, мобілізаційної готовності та фізичного захисту ДАЗВ України і правоохоронних органів зони відчуження.
6. Супроводжуюча особа підприємства, яке приймає відвідувачів, отримує під особистий підпис разові перепустки (форма Р-7) у бюро перепусток ДСП "Чорнобильський спецкомбінат", відповідно до списку відвідувачів, зазначеному у затвердженій програмі.
7. Супроводжуюча особа підприємства, яке приймає відвідувачів, прибуває на КПП (контрольно-пропускний пункт) "Дитятки" ("Паришів", "Семиходи") із завіреною копією програми відвідування та перепустками на відвідувачів.
На контрольно-пропускному пункті проводиться:
перевірка документів, які засвідчують особу відвідувачів;
інструктаж відвідувачів щодо дотримання правил радіаційної безпеки та поведінки на території та об'єктах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення під особистий підпис у листі інструктажу для відвідувачів зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення;
видача перепусток на право перебування у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення.
8. Після проведення відвідування супроводжуюча особа від підприємства, яке приймало відвідувачів, на контрольно-перепускному пункті "Дитятки" (або "Паришів, "Семиходи") вилучає перепустки, повідомляє відвідувачам отриману індивідуальну дозу опромінення (у разі необхідності), після чого відвідування вважається завершеним.
9. Після завершення відвідування супроводжуюча особа:
повертає використані перепустки до бюро перепусток Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильський спецкомбінат";
доповідає відповідальній особі про завершення відвідування;
повідомляє ДП "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" про завершення візиту для його обліку у Книзі обліку відвідувань зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
10. У разі виникнення надзвичайної або кризової ситуації, недотримання відвідувачами правил радіаційної безпеки, поведінки в зоні відчуження тощо, супроводжуюча особа негайно повідомляє про це керівництво та відповідні структурні підрозділи ДАЗВ України, а також правоохоронні органи зони відчуження, після чого відвідування припиняється.
ЛИСТ
інструктажу для відвідувачів зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення
Всі відвідувачі при перебуванні у зоні відчуження зобов'язані:
використовувати одяг і взуття, максимально закриваючи тіло, руки та ноги;
дотримуватись вимог попереджувальних та заборонних знаків, плакатів з радіаційної безпеки;
суворо виконувати вимоги супроводжуючої особи;
дотримуватись затвердженої програми та маршруту;
дотримуватись правил особистої гігієни.
Під час перебування у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення забороняється:
привозити з собою будь-яку зброю;
вживати алкогольні напої та наркотичні речовини;
приймати їжу на відкритому повітрі;
ставити фото-, відеотехніку на землю;
вивозити за межі зони відчуження будь-які предмети, що мають походження із зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення;
порушувати форму одягу (відкрите взуття, короткі штани, спідниці);
перебувати на території зони відчуження без супроводжуючої особи;
вивозити за межі зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення продукцію рослинництва і тваринництва (овочі, фрукти, ягоди, гриби, рослини, рибу, інші продукти харчування, вирощені (вироблені) на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, за винятком зразків для наукових цілей на підставі спеціального дозволу;
вивозити за межі території або ввозити на територію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення тварин (собак, котів тощо);
пити воду з криниць, річок або інших наземних джерел.
Після закінчення відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення при виїзді за її межі відвідувачі проходять обов'язковий індивідуальний дозиметричний контроль одягу, взуття, особистих речей, а також транспортних засобів.
................Перейти до повного тексту