1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
ЛИСТ
28.02.2014 № 01-01-25/88
Національній комісії, що здійснює
державне регулювання у сфері ринків
фінансових послуг
Голові Візірову Б.Й.
Щодо вимог Порядку ведення реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ
Шановний Борисе Йосиповичу!
Зважаючи на численні звернення аудиторів та аудиторських фірм стосовно встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, вимог до аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, Аудиторська палата України звертається до Вас з приводу наступного.
Нормами Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" встановлено, що аудиторські перевірки фінансових установ можуть проводитися аудиторськими фірмами або аудиторами, які внесені до відповідних реєстрів, що ведуться державними органами, які здійснюють регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг (ст. 15).
Порядок ведення реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, затверджено розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 26.02.2013 р. № 640.
Однією із підстав для включення аудиторів та аудиторських фірм до зазначеного реєстру є удосконалення керівниками аудиторських фірм та аудиторами, які безпосередньо братимуть участь у проведенні аудиторських перевірок небанківських фінансових установ, своїх професійних знань за програмою, затвердженою Аудиторською палатою України та погодженою з Нацкомфінпослуг, та проходження за результатами такого удосконалення знань контрольного тестування.
Водночас звертаємо Вашу увагу на те, що правові засади здійснення аудиторської діяльності в Україні визначає Закон України "Про аудиторську діяльність", відповідно до положень якого визначення кваліфікаційної придатності на зайняття аудиторською діяльністю аудиторів здійснюється Аудиторською палатою України (ст. 10). Наявність необхідного обсягу знань для отримання сертифіката визначається шляхом проведення письмового кваліфікаційного іспиту за програмою, затвердженою Аудиторською палатою України.
Аудиторська палата України погоджується із необхідністю безперервного поглиблення, підтримання на належному рівні, розширення й оновлення аудиторами своїх професійних знань для забезпечення високої якості аудиту та супутніх послуг, що відповідає міжнародній практиці.
Відзначимо, що вимога до безперервного поглиблення професійних знань аудиторів закріплена у положеннях Директиви 2006/43/ЄС Європейського Парламенту та Ради про обов'язковий аудит річної звітності та консолідованої звітності. Зокрема, стаття 13 Директиви 2006/43/ЄС вимагає участі аудиторів у відповідних програмах безперервної освіти з метою збереження теоретичних знань, професійних навичок та цінностей на достатньо високому рівні.

................
Перейти до повного тексту