1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Науково-технічна рада
РІШЕННЯ
16.04.2013 № 41
(у робочому порядку)
Про розгляд Методичних рекомендацій щодо розроблення проекту Національного додатка до ДСТУ-Н, гармонізованого з європейським нормативним документом на проектування будівельних конструкцій (Єврокод)
Розглянувши Методичні рекомендації щодо розроблення проекту Національного додатка до ДСТУ-Н, гармонізованого з європейським нормативним документом на проектування будівельних конструкцій (Єврокод), науково-технічна рада
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити Методичні рекомендації щодо розроблення проекту Національного додатка до ДСТУ-Н, гармонізованого з європейським нормативним документом на проектування будівельних конструкцій (Єврокод), та рекомендувати до застосування при розробленні Національного додатка.
Заступник голови
науково-технічної ради

А.В. Беркута
Відповідальний секретар
науково-технічної ради

Л.М. Котова
СХВАЛЕНО
Рішенням
науково-технічної
ради Мінрегіону
16.04.2013 № 41
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо розроблення проекту Національного додатка до ДСТУ-Н, гармонізованого з європейським нормативним документом на проектування будівельних конструкцій (Єврокод)
1. Загальні положення
1. Ці методичні рекомендації можуть застосовуватися при розробленні проекту Національного додатка до ДСТУ-Н, гармонізованого з європейським нормативним документом на проектування будівельних конструкцій - Єврокод (далі - Національний додаток), та визначенні трудомісткості та орієнтовної вартості розробки для формування Переліку розробок на створення науково-технічної продукції з нормування і стандартизації у сфері будівництва та житлової політики, щодо яких здійснюватиметься фінансування у 2013 році за бюджетною програмою (КПКВК 2751030 ) "Дослідження, наукові і науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері будівництва та розвитку житлово-комунального господарства, наукові розробки із нормування та стандартизації у сфері будівництва та житлової політики, дослідження збереження та вивчення видів флори у спеціально створених умовах" за напрямом "Прикладні наукові і науково-технічні розробки з питань нормування та стандартизації у сферах будівництва та житлової політики".
Для визначення орієнтовного обсягу Національного додатка рекомендується брати за аналог Національний додаток однієї з країн - членів Євросоюзу або СНД (далі - аналог).
2. Відповідно до положень ДСТУ-Н Б А.1.1-77:2007 "Керівний документ L щодо застосування і використання Єврокодів" Національний додаток може бути поданий окремо або разом із текстом Єврокоду.
Рекомендується подавати Національний додаток разом із текстом Єврокоду та приймати шляхом внесення зміни до відповідного стандарту (примірна форма додається). У разі потреби до стандарту вносяться інші зміни, що не змінюють положень Єврокоду (наприклад, зміни до Єврокоду, прийняті CEN; довідковий додаток, що містить перелік чинних в Україні нормативних документів, що відповідають міжнародним стандартам, посилання на які в Єврокоді; зміни до національного вступу тощо).
3. Розрахунок орієнтовної вартості розроблення проекту Національного додатку, у разі потреби, може розглядається на відповідній секції науково-технічної ради Мінрегіону та, як правило, рекомендується підписувати керівником відповідального за розробку структурного підрозділу Міністерства.
4. Розрахунок трудомісткості та орієнтовної вартості розроблення Національного додатка рекомендується виконувати відповідно до Методики визначення трудомісткості та вартості робіт із стандартизації , затвердженої наказом Держспоживстандарту від 19.10.2007 № 274, зареєстрованої у Мін'юсті 07.10.2007 за № 1251/14518 (далі - Методика), та цих Методичних рекомендацій.
5. Загальну вартість розроблення проекту Національного додатку (Вз) рекомендується визначати за формулою (1):
Вз = В х (1 + (С + ЗВВ + АВ)) / 100 + Векс (1)
де: В - загальні витрати на оплату праці працівників (далі - ФОП), які безпосередньо залучаються до розроблення проекту Національного додатку, грн.;
С - загальнообов'язкові державні соціальні відрахування, які приймаються як для проектування будівель і споруд (6 клас професійного ризику виробництва) у розмірі 36,82 (%);
ЗВВ, АВ - разом загальновиробничі та адміністративні витрати (без загальнообов'язкових державних соціальних відрахувань та експертизи проекту) рекомендується приймати у розмірі 50% від ФОП;
Зср. - середньомісячна заробітна плата (основна та додаткова) працівників, які безпосередньо залучаються до розроблення проекту Національного додатка (рекомендується приймати середньомісячну заробітну плату, розмір якої встановлюється відповідно до даних Держстату України за попередній рік для працівників галузі "Дослідження і розробки", у 2012 році - 3794 гривень).
Векс - вартість послуг, пов'язаних із проведенням експертизи розробленого проекту Національного додатка, рекомендується визначати за формулою (2):
Векс = Текс / Д х Зср х (1 + (С + ЗВВ + АВ)) / 100 (2)
де: Д - середня кількість робочих днів у місяці поточного року, визначається щорічно залежно від кількості робочих днів на рік (рекомендується приймати 21 день).
Трудомісткість проведення експертизи проекту Національного додатка (Текс) рекомендується визначати за формулою (3):
Текс = Nекс х Ко (3)
де: Nекс - базовий норматив трудомісткості інших робіт із стандартизації (додаток 3 Методики );
Ко - коефіцієнт обсягу проекту Національного додатка (частина 1 додатка 5 Методики).
Загальні витрати на оплату праці працівників, які залучені до розроблення проекту Національного додатка, (В) рекомендується визначати за формулою (4):
В = Тз / Д х Зср (4)
де: Зср - середньомісячна заробітна плата (основна та додаткова) працівників, які безпосередньо залучаються до розроблення проекту Національного додатка (рекомендується приймати середньомісячну заробітну плату, розмір якої встановлюється відповідно до даних Держстату України за попередній рік для працівників галузі "Дослідження і розробки", у 2012 році - 3794 гривень);
Тз - загальна трудомісткість робіт із стандартизації, люд.дн.;
Д - середня кількість робочих днів у місяці поточного року, визначається щорічно залежно від кількості робочих днів на рік (рекомендується приймати 21 день).
Загальну трудомісткість розроблення проекту Національного додатка (Тз) рекомендується визначати за формулою (5):
Тз = Тпер + Тп + Трд + Твсп + Твр (5)
де Тпер - трудомісткість виконання перекладу аналогу рекомендується визначати за формулою (6):
Тпер = Тч + Тред + Тк (6)
де: Тч - трудомісткість виконання повного письмового чорнового перекладу, складає 1 люд.дн. на 3 стор. тексту аналогу, якщо 1 сторінка тексту містить 1860 знаків з урахуванням пропусків;
Тред - трудомісткість редагування тексту перекладу, складає 0,08 люд.дн. на 1 сторінку;
Тк - трудомісткість проведення консультацій з фахівцем складає 0,3 люд.дн.
Трудомісткість розроблення проекту (Тп) рекомендується визначати в залежності від обсягу аналогу.
До 30 сторінок рекомендується визначати за формулою (7):
Тп = Nпрб х (1 + Кі + Кп) х Ко (7)
де: Nпрб - базовий норматив трудомісткості розроблення проекту Національного додатка, як нееквівалентного національного структурного елементу (додаток 1 Методики ).
Кі - коефіцієнт інформаційної місткості (додаток 4 Методики);
Кп - коефіцієнт складності погодження та оброблення відгуків (додаток 4 Методики);
Ко - коефіцієнт обсягу проекту Національного додатку за аналогом (частина 2 додатка 5 Методики).
Трудомісткість редагування проекту (Трд) доцільно визначати за формулою (8):

................
Перейти до повного тексту