- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної
прокуратури
N 9гн від 07.05.2004 )
Про введення в дію Інструкції про порядок підготовки, передачі та виконання органами прокуратури України звернень про правову допомогу у кримінальних справах
1. Затвердити і ввести в дію з 1 листопада 2002 року Інструкцію про порядок підготовки, передачі та виконання органами прокуратури України звернень про правову допомогу у кримінальних справах, що додається.
2. Наказ надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам.
3. Організувати вивчення Інструкції прокурорсько-слідчими працівниками.
4. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам, начальникам управлінь та відділів Генеральної прокуратури України забезпечувати підготовку, передачу та виконання звернень про правову допомогу у кримінальних справах органами прокуратури України згідно з вимогами Інструкції.
5. Контроль за виконанням вимог Інструкції покласти на міжнародно-правове управління Генеральної прокуратури України.
Генеральний прокурор України | С.Піскун |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального
прокурора України
28.10.2002 N 8/1
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок підготовки, передачі та виконання органами прокуратури України звернень про правову допомогу у кримінальних справах
1. Загальні положення
1.1. Міжнародне співробітництво органів прокуратури України здійснюється на основі міждержавних угод і договорів, учасницею яких є Україна, законів України, а також нормативних актів і відомчих угод Генеральної прокуратури України.
1.2. Співробітництво органів прокуратури України з компетентними установами іноземних держав базується на принципах:
взаємної поваги до національного суверенітету і неухильного дотримання норм національного законодавства та міжнародного права;
невтручання у внутрішні справи іноземних держав.
При застосуванні цієї Інструкції поняття правової допомоги у широкому розумінні означає підготовку, передачу до іноземних правоохоронних органів і судових установ, а також виконання на їх прохання звернень (клопотань, доручень, запитів) про:
проведення процесуальних дій (виконання слідчих дій, вручення документів, передачу предметів, надання документів та виконання інших процесуальних заходів);
екстрадицію осіб;
передачу кримінального переслідування.
1.3. Звернення компетентних органів України про правову допомогу у кримінальних справах та додані до них документи складаються на чистих аркушах паперу державною мовою України з обов'язковим долученням належним чином завіреного перекладу мовою запитуваної сторони або передбаченою договором.
Звернення про правову допомогу та додані до них процесуальні рішення та інші документи повинні бути засвідчені підписом компетентної посадової особи та скріплені гербовою печаткою органу, який видав ці документи.
1.4. Звернення про правову допомогу, за винятком випадків, коли міжнародними договорами України передбачається можливість їх направлення безпосередньо прокурорами обласного та районного рівнів, надсилаються до Генеральної прокуратури України через прокуратуру області (прирівняну до неї прокуратуру) з супровідним листом керівництва відповідної прокуратури, в якому обгрунтовується необхідність отримання правової допомоги від компетентних органів іноземної держави.
1.5. Генеральна прокуратура України після вивчення та перевірки документів, у разі належного їх оформлення, готує і відповідно до порядку, встановленого міжнародним договором України, надсилає до компетентного органу іноземної держави запит про надання правової допомоги.
1.6. Запити про правову допомогу надсилаються за кордон за підписом начальника міжнародно-правового управління, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
2. Порядок підготовки та виконання міжнародних слідчих доручень про проведення процесуальних дій
2.1. Міжнародні слідчі доручення про проведення процесуальних дій на території іншої держави повинні містити:
назву органу, що розслідує справу, та закордонної установи, до якої звернено запит;
посилання на чинну угоду про надання правової допомоги, учасницею якої є як Україна, так і запитувана сторона;
найменування справи, по якій запитується правова допомога;
опис подій, що є предметом розслідування, їх юридична кваліфікація;
прізвище, ім'я, по батькові та процесуальне становище осіб, з якими необхідно виконати процесуальні дії, відомості про їх місце проживання або перебування, рід занять, а також інші наявні дані, що можуть полегшити виконання доручення;
чіткий перелік процесуальних дій, які підлягають виконанню;
у разі необхідності - дані про працівників органів прокуратури, присутність яких при виконанні процесуальних дій вважається потрібною, обгрунтування потреби та бажані строки відрядження, план роботи у відрядженні;
у випадках, коли це передбачено відповідним договором, або на вимогу компетентного органу держави, який виконуватиме звернення, міжнародне доручення може містити й інші дані.
2.2. Запити про проведення процесуальних дій у кримінальних справах, що надійшли до Генеральної прокуратури України від компетентних установ інших держав, розглядаються міжнародно-правовим управлінням.
При відсутності обставин, які в силу чинного законодавства України і положень міжнародних договорів перешкоджають наданню правової допомоги, запити відповідно до вимог закону про підслідність надсилаються компетентним установам, які в свою чергу, організовують їх виконання. Отримані матеріали, засвідчені гербовою печаткою органу виконання запиту, надсилаються до Генеральної прокуратури України тими ж каналами, якщо інше не обумовлено двосторонніми або багатосторонніми угодами, учасницею яких є Україна.
2.3. Прокурори обласного та районного рівнів в межах своєї компетенції забезпечують контроль за кваліфікованою і своєчасною підготовкою доручень та нагляд за додержанням законів при виконанні запитів про проведення процесуальних дій.
3. Порядок підготовки та виконання клопотань про екстрадицію (видачу) осіб
3.1. Клопотання про екстрадицію (видачу) осіб повинні містити:
назву органу, що розслідує справу, та закордонної установи, до якої звернено запит;
посилання на чинну угоду про надання правової допомоги, учасницею якої є як Україна, так і запитувана сторона;
................Перейти до повного тексту