- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Аудиторською палатою
України
27.11.1997
протокол N 60/5
ПОЛОЖЕННЯ
про сертифікацію аудиторів
( Із змінами і доповненнями, внесеними протоколом Аудиторської палати України від 23 квітня 2002 року N 109 (протоколом Аудиторської палати України від 23 квітня 2002 року N 109 це Положення викладено в новій редакції) )
( Про затвердження Положення додатково див. Положення
Аудиторської палати
N 116 від 19.11.2002 )
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України
"Про аудиторську діяльність", Статуту Аудиторської палати України та Положення про регіональне відділення АПУ.
1.2. Положення встановлює умови і порядок сертифікації, продовження дії сертифікатів аудиторів.
1.3. Право на отримання сертифіката мають громадяни України, які здобули вищу освіту (не нижче освітнього рівня спеціаліста або магістра), певні знання з аудиту і досвід роботи не менше трьох років підряд за фахом аудитора, бухгалтера, фінансиста, економіста, ревізора, юриста та склали іспит.
1.4. Особи, які не склали кваліфікаційного іспиту, мають право повторно складати його не раніше ніж через рік після прийняття рішення Аудиторською палатою України.
1.5. Термін чинності сертифіката - п'ять років.
1.6. Умови продовження чинності сертифіката аудиторів викладено в розділі 3 цього Положення.
1.7. Розмір оплати за сертифікацію та продовження терміну дії сертифіката визначає Аудиторська палата України.
Розділ 2. Умови та порядок видачі сертифікатів
2.1. Порядок подання та проходження документів на отримання сертифікатів
2.1.1. Для отримання сертифіката претендент подає до АПУ (в одному примірнику) або до РВ АПУ (в двох примірниках) документи, перелік яких передбачено п. 2.2 цього Положення.
2.1.2. Подані документи реєструє Секретаріат АПУ або РВ АПУ у спеціальному журналі з видачею подавачу розписки.
2.2. Перелік документів, що подаються для сертифікації
- клопотання за встановленою формою;
- копія диплому, засвідчена у встановленому порядку;
- копія трудової книжки, засвідчена у встановленому порядку;
- документ про оплату.
Відповідальність за достовірність поданих документів несе особа, яка їх подала.
Формування групи претендентів на складання іспиту покладається на Секретаріат і Комісію по сертифікації та підготовці аудиторів АПУ, а в РВ АПУ на відповідну Комісію і секретаря РВ АПУ.
2.3. Умови та правила проведення іспитів
2.3.1. Іспити щодо визначення рівня знань з питань аудиту складає кожний претендент у порядку, затвердженому рішенням АПУ.
2.3.2. Проведення іспитів покладається на постійно діючу Комісію по сертифікації, яка створена у складі п'яти осіб, членів АПУ. Голова кваліфікаційної комісії обирається з числа членів комісії. Відповідні комісії створюються в кожному РВ АПУ.
2.3.3. Організаційне забезпечення роботи комісій покладено на Секретаріат АПУ та Секретаріат кожного РВ АПУ. Секретаріат АПУ та Секретаріати РВ АПУ погоджують з керівниками комісій дату проведення іспитів і повідомляють претендентам про дату і місце проведення іспитів за десять днів.
2.3.4. Претенденти допускаються до кваліфікаційних іспитів при пред'явленні паспорта або іншого документа, який засвідчує особу.
2.3.5. Засідання комісії під час проведення іспитів веде голова Комісії. На засідання комісії можуть бути запрошені члени АПУ, які не входять до складу Комісії. Стороннім, незапрошеним особам бути присутніми на кваліфікаційних іспитах забороняється.
2.3.6. Перелік питань, які виносяться на іспит і включаються в екзаменаційні білети розробляються Комісією і затверджуються АПУ. Зміст і перелік питань підлягає оновленню і доповненню Комісією не рідше одного разу на рік.
2.3.7. Складання іспитів здійснюється в усній формі. Кожний білет містить чотири питання (по одному з кожного розділу програми, затвердженої рішенням АПУ).
2.3.8. При проведенні кваліфікаційних іспитів користуватися довідковою та спеціальною літературою і вести розмови з іншими претендентами забороняється. Претенденти, які порушили зазначені вимоги, повинні залишити аудиторію та вважаються такими, що не склали іспит.
2.3.9. За наслідками складання іспитів Комісія приймає рішення простою більшістю голосів. При рівності голосів перевагу віддають рішенню, за яке проголосував голова. Рішення приймають у формі "іспит складено" або "іспит не складено".
2.3.10. Результати іспиту заносять до протоколу (окремо на кожну особу). Протокол підписують члени екзаменаційної комісії. РВ АПУ складають протоколи у двох примірниках, один з яких не пізніше п'яти днів після складення іспиту передають до АПУ.
2.3.11. Рішення екзаменаційної комісії повідомляють особам, які складали іспит, у день складання іспиту.
2.3.12. Дані сертифікації заносять у книгу реєстрації та комп'ютерну базу даних.
2.3.13. Видачу сертифікатів здійснює Секретаріат АПУ після затвердження Аудиторською палатою України протоколів проведених іспитів.
2.4. Сертифікат
2.4.1. Сертифікат - офіційний документ, який засвідчує рівень знань і надає право громадянину України, який отримав його, на здійснення аудиту підприємств та господарських товариств різних форм власності на території України (серія "А").
2.4.2. Бланк сертифіката є бланком суворої звітності із зазначенням номера та серії.
2.4.3. Сертифікат містить такі реквізити:
- серія та номер сертифіката;
- прізвище, ім'я та по батькові аудитора;
- дата, N рішення Аудиторської палати України про затвердження протоколів проведених іспитів;
- дата, N рішення Аудиторської палати України про затвердження протоколів на продовження дії сертифіката;
- термін чинності сертифіката.
Сертифікат підписує голова сертифікаційної комісії та Завідувач Секретаріатом АПУ і скріплюється печаткою АПУ.
2.4.4. Сертифікат реєструється у книзі обліку сертифікатів АПУ та заноситься у базу даних. Отримання сертифіката аудитор засвідчує підписом у книзі обліку.
................Перейти до повного тексту