1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
26.08.2011 № 168
Про затвердження Положення та структури технічного комітету стандартизації ТК 306 "Інженерні мережі та споруди"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 95 від 06.05.2015 )
З метою удосконалення національної стандартизації у галузі будівництва і промисловості будівельних матеріалів, керуючись Типовим положенням про технічний комітет стандартизації, затвердженим наказом Держстандарту України від 20.05.2002 № 298 і зареєстрованим в Мін'юсті України 11.07.2002 за № 578/6866, та згідно з рішенням науково-технічної ради Мінрегіонбуду від 17.08.2011 № 100
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
Положення про технічний комітет стандартизації ТК 306 "Інженерні мережі та споруди" (далі - ТК 306) згідно з додатком 1;
Структуру ТК 306 згідно з додатком 2.
2. Державному підприємству "Укрархбудінформ" (Владіміров Є.С.) забезпечити опублікування цього наказу та інформації про ТК 306, його підкомітети, їх секретаріати, а також подальші зміни, що будуть стосуватися ТК 306 і його підкомітетів, в офіційному виданні Міністерства "Інформаційний бюлетень".
3. Голові ТК 306 (Оглобля О.І.) забезпечити підготовку і подання до 25 грудня кожного року до Міністерства щорічного звіту про діяльність ТК 306 за минулий рік.
4. Контроль за виконанням цього наказу покладено на заступника Міністра Ісаєнка Д.В.
Міністр А.М. Близнюк
Додаток 1
до наказу Мінрегіону
26.08.2011 № 168
ПОЛОЖЕННЯ
про технічний комітет стандартизації ТК 306 "Інженерні мережі та споруди"
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає функції, структуру та сферу діяльності технічного комітету стандартизації ТК 306 "Інженерні мережі та споруди" (далі - ТК 306).
1.2. Це Положення застосовують центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання та їх об'єднання, науково-технічні та інженерні товариства (спілки), товариства (спілки) споживачів, відповідні громадські організації, провідні науковці і фахівці, які виконують роботи із стандартизації, беручи участь у діяльності ТК 306.
1.3. ТК 306 є суб'єктом національної системи стандартизації і виконує функції з розроблення, розгляду, погодження і супроводження національних стандартів у сфері проектування, будівництва та експлуатації систем водопостачання, каналізаційних систем, промислових гідротехнічних споруд, систем опалення, систем газопостачання, систем електропостачання, систем вентилювання та кондиціювання повітря, систем з полімерних трубопроводів, з участі у роботі споріднених технічних комітетів стандартизації міжнародних та регіональних організацій і формуванні позиції України щодо розроблювальних нормативних документів (далі - НД) цих організацій.
1.4. Організаційне забезпечення діяльності ТК 306 покладається на його секретаріат. Секретаріат забезпечує діяльність ТК 306 організаційно, технічно та фінансово.
1.5. Здійснення функцій секретаріату ТК 306 покладено на Український державний науково-дослідний і проектно-вишукувальний інститут "УкрНДІводоканалпроект", що є юридичною особою і знаходиться за адресою:
проспект Визволителів, 1, м. Київ, 02660,
тел. +38 044/543-95-45, факс +38 044/543-98-42,
E-mail: main@uvkp.com.ua
1.6. ТК 306 не має на меті одержання прибутку від своєї діяльності.
1.7. ТК 306 реалізує встановлені завдання державної політики в закріпленій сфері діяльності та стосовно певних об'єктів стандартизації.
1.8. ТК 306 діє згідно із законодавством України, керується нормативно-правовими актами, які поширюються на його діяльність, стандартами національної системи стандартизації, нормативними та організаційно-розпорядчими документами центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування.
1.9. При виконанні робіт, пов'язаних з інформацією, що містить державну таємницю та є власністю держави, посадові особи, які входять до складу ТК 306, дотримуються вимог чинного законодавства України щодо захисту державної таємниці.
2. Порядок створення і припинення діяльності ТК 306
2.1. ТК 306 створений наказом Мінрегіонбуду від 21.07.2011 № 82 "Про створення технічного комітету стандартизації "Інженерні мережі та споруди" з урахуванням принципу представництва всіх заінтересованих сторін.
2.2. До роботи в ТК 306 залучаються на добровільних засадах уповноважені представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання та їх об'єднань, науково-технічних та інженерних товариств (спілок), товариств (спілок) споживачів, відповідних громадських організацій, провідні науковці і фахівці.
2.3. Сфера діяльності ТК 306 визначена наказом Мінрегіонбуду від 21.07.2011 № 82 "Про створення технічного комітету стандартизації "Інженерні мережі та споруди".
2.4. Пропозиції щодо припинення діяльності ТК 306 можуть вносити центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування, заінтересовані центральні органи виконавчої влади, члени ТК 306 за таких умов:
у разі якщо на засіданні ТК 306 2/3 членів технічного комітету приймають рішення про припинення його діяльності;
сфера діяльності ТК 306 і об'єкти стандартизації втратили актуальність;
діяльність ТК 306 не дає задовільних результатів і немає заінтересованості користувачів у роботах ТК 306 або технічний комітет стандартизації фактично не виконує робіт;
існує нагальна потреба удосконалити систему ТК 306 та оптимізувати сферу його діяльності.
2.5. Стосовно припинення діяльності ТК 306 центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування приймає відповідне рішення.
2.6. Якщо ТК 306 або оргкомітет не згоден з рішенням центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування, то він має право подавати апеляцію до Ради стандартизації.
2.7. Інформацію про ТК 306, його підкомітети (далі - ПК), їх секретаріати, а також зміни, що стосуються ТК 306 і його ПК, публікують в офіційних виданнях центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування.
2.8. ТК 306 має власний бланк.
3. Членство в технічному комітеті, його структура і склад
3.1. Членство в ТК 306 може бути колективним або індивідуальним.
Колективні члени беруть участь у роботі комітету через своїх уповноважених представників, які діють від їх імені. Колективними членами ТК 306 можуть бути:
організації (установи, підприємства), які розробляють стандарти або є споживачами (замовниками) чи розробниками та виробниками продукції;
товариства (спілки) та федерації споживачів;
науково-технічні та інженерні товариства;
органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування;
органи державного нагляду, випробувальні центри та органи з сертифікації;
державні органи у справах захисту прав споживачів;
інші зацікавлені організації (підприємства).
індивідуальними членами ТК 306 можуть бути провідні вчені та фахівці, які бажають брати участь у роботі комітету та які діють від свого імені.
3.2. Рішення про прийняття до членів ТК 306 приймають на його засіданні згідно із заявою, поданою в ТК 306, та повідомляють про це рішення центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування.
3.3. Структура ТК 306 визначається рішенням центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування. Зміну структури ТК 306 здійснюють згідно із правилами, встановленими для створення ТК. Функції оргкомітету виконує діючий ТК 306.
3.4. У структурі ТК 306 є ПК, які здійснюють діяльність відповідно до визначених напрямів діяльності і об'єктів стандартизації (сфер діяльності), закріплених за ТК 306:
системи водопостачання;
каналізаційні системи;
промислові гідротехнічні споруди;
системи опалення;
системи газопостачання;
внутрішній водопровід і каналізація будинків;
системи електропостачання;
системи вентилювання та кондиціювання повітря;
системи з полімерних трубопроводів.
3.5. ПК формують на засіданнях ТК 306. Структуру та склад ПК приймає і схвалює голова ТК 306.
3.6. Рішення ТК 306 щодо зміни його керівного складу, сфери діяльності подаються до центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування для прийняття ним відповідного рішення.
3.7. Організаційне, технічне і фінансове забезпечення діяльності ПК може бути покладене на його секретаріат у разі закріплення цієї функції за організацією, яка є колективним членом ТК 306.
3.8. Рішення про вповноваження організації - колективного члена ТК 306 на здійснення функцій секретаріату ПК приймається на засіданні ТК 306, а його копія надається центральному органу виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування.
3.9. Організація, що може бути вповноважена на здійснення функцій секретаріату ПК, має бути юридичною особою і повинна:
офіційно заявити про намір здійснювати функції секретаріату;
висловити бажання активної роботи у сфері стандартизації;
підтвердити спроможність утримання секретаріату та організаційно-технічного забезпечення діяльності ПК.
3.10. ТК 306 (ПК) може створювати постійні або тимчасові робочі групи (далі - РГ) для виконання конкретних завдань.
3.11. РГ формують на засіданнях ТК 306 (ПК). Склад РГ приймає і схвалює голова ТК 306 (ПК).
3.12. ТК 306 (ПК) може створювати спільні РГ із представників заінтересованих ТК (ПК) для виконання робіт пов'язаних між собою об'єктів стандартизації.
3.13. До складу РГ голова ТК 306 (ПК) може запрошувати провідних спеціалістів та вчених заінтересованих підприємств (організацій) - замовників, розробників, виробників продукції, органів і організацій із стандартизації, метрології і сертифікації, громадських організацій споживачів, науково-технічних і інженерних товариств.
3.14. За невиконання обов'язків, передбачених у положенні про ТК 306, члена ТК можна вивести зі складу комітету. Рішення про це ухвалюють на засіданні технічного комітету 2/3 його членів.
4. Порядок взаємодії ТК 306 і ПК, які входять до його складу
4.1. ПК і РГ формують щорічні плани робіт та надають їх до 1 грудня поточного року на схвалення ТК 306.
4.2. ПК і РГ організують роботу з реалізації схвалених ТК 306 планів та звітують стосовно своєї діяльності перед секретаріатом ТК 306.
4.3. ТК 306 схвалює звіт про роботу ПК за відповідний рік.
4.4. Розробки із стандартизації, які здійснює безпосередньо ПК, погоджуються головою ТК.
4.5. Копії листів із роз'ясненнями щодо застосування стандартів ПК направляються для узагальнення до ТК.
4.6. Секретаріати ТК 306 і ПК можуть, згідно з вимогами чинного законодавства, нести консолідовані витрати на матеріально-технічне забезпечення участі ТК 306 у міжнародній або регіональній діяльності із стандартизації.
4.7. ПК, що має секретаріат, може мати власний бланк.
5. Основні напрями діяльності технічного комітету
5.1. У сфері стандартизації ТК 306 організовує та здійснює такі роботи:
розробляє, розглядає, погоджує і готує до затвердження проекти державних (ДСТУ) і міждержавних (ГОСТ) стандартів, стандартів організації (СОУ), технічних умов (ТУ) та інше;
супроводжує, переглядає і перевіряє стандарти, готує зміни до них і пропозиції щодо скасування ДСТУ та ГОСТ, проводить експертизу проектів НД, розглядає та надає пропозиції до проектів будівельних норм, а також, за дорученням центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування, готує пропозиції для голосування щодо проектів міжнародних і регіональних стандартів;
сприяє застосуванню національних стандартів інших країн як державних стандартів;
розробляє державні і міждержавні стандарти, гармонізовані з міжнародними і регіональними;
визначає пріоритетність прямого впровадження в Україні міжнародних та регіональних стандартів;
співпрацює з технічними комітетами в суміжних сферах діяльності;
співпрацює з підприємствами (організаціями) - користувачами стандартів, зокрема з об'єднаннями споживачів, випробувальними центрами (лабораторіями) і органами сертифікації, іншими зацікавленими сторонами;
розробляє частину проекту програми робіт із стандартизації за закріпленими об'єктами стандартизації або сферами діяльності;
розглядає пропозиції щодо внесення змін до чинних НД або їх перегляд чи скасування.
5.2. Відносини ТК 306 та його ПК, які мають секретаріати, з іншими ТК та суб'єктами господарювання, органами державної влади та громадськими організаціями регулюються на підставі договорів (контрактів) і угод про співробітництво, що укладають з організацією, яку вповноважено на здійснення функцій секретаріату, якщо інше не передбачено законодавством України.
5.3. ТК (ПК, що має секретаріат) здійснює свою діяльність на умовах безбалансового відокремленого підрозділу.
При укладанні договорів із замовником, секретаріат складає кошторис витрат з дотриманням положень Методики визначення трудомісткості та вартості робіт із стандартизації, затвердженої наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 19.10.2007 № 274 і зареєстрованої в Мін'юсті України 07.11.2007 за № 1251/14518, у якому передбачає винагороду учасників робіт. Кошторис витрат погоджує голова ТК (ПК, що має секретаріат).
Учасники робіт із стандартизації, виконавцем яких є ТК (ПК), отримують винагороду на підставі цивільно-правових угод.
5.4. Бюджетне фінансування робіт із стандартизації забороняється використовувати на інші потреби.
5.5. ТК 306 може розробляти й інші НД із стандартизації, метрології, сертифікації і оцінки відповідності.
5.6. ТК і ПК, що мають секретаріати, створюють і ведуть фонди НД, будівельних норм та нормативно-правових актів для забезпечення своєї діяльності.
5.7. ТК 306 та його ПК, що мають секретаріати, надають науково-методичну і консультативну допомогу іншим суб'єктам стандартизації та користувачам стандартів, споживачам за погодженими з ними умовами.
5.8. ТК 306 та його ПК, що мають секретаріати, за наявності замовлення організовують виконання науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, з метою виявлення потреби в розробленні нових вимог до об'єктів стандартизації та розвитку стандартизації в закріпленій за ними сферами діяльності.
5.9. ТК 306 та його ПК, що мають секретаріати, готують пропозиції щодо виконавців робіт у закріпленій сфері діяльності за конкретними робочими темами та пропонують їх замовникові робіт, організовують технічний нагляд за розробленням цих тем, надають організаційно-методичну допомогу виконавцю.
5.10. ТК 306 та його ПК, що мають секретаріати, організовують та проводять семінари, науково-практичні конференції тощо.
5.11. ТК 306 та його ПК, що мають секретаріати, можуть видавати і розповсюджувати власні інформаційні матеріали та документи, що стосуються їх діяльності, у друкованих і електронних засобах масової інформації.
6. Повноваження голови, відповідального секретаря ТК (ПК), членів ТК
6.1. Голова ТК 306 виконує такі функції:
- розробляє технічну політику діяльності ТК відповідно до мети та завдань стандартизації;
- організовує та керує роботами ТК;
- проводить робочі засідання ТК;
- готує документи й матеріали щодо діяльності ТК для розгляду центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, архітектури та містобудування;
- залучає експертів і фахівців з інших організацій для роботи в ТК (РГ);
- підписує рішення ТК.
6.2. Заступник голови ТК 306 виконує делеговані головою ТК функції, а також функції голови за його відсутності.
6.3. Секретаріат ТК 306 виконує такі функції:
- готує і забезпечує проведення засідань ТК;
- координує роботу ПК і РГ, що входять до ТК;
- готує плани робіт ТК і його робочих органів (ПК і РГ);
- контролює виконання планів та програм робіт;
- оформлює рішення ТК і проекти НД;
- організовує розгляд документів ТК зацікавленими організаціями;
- забезпечує розгляд надісланих до ТК матеріалів і проектів документів;
- веде листування з організаціями, реєстрацію і облік документів;
- веде облік фактичних витрат на виконання робіт із стандартизації та контролює цільове використання коштів.

................
Перейти до повного тексту