- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 04/01-940 від 19.07.94 м.Київ |
Про порядок розрахункових операцій у зв'язку із введенням "Порядку виплати пенсій і грошової допомоги з Пенсійного фонду України" від 7 червня 1994 року
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1993 року
N 1015 "Про заходи прискорення розрахункових операцій, пов'язаних з виплатою пенсій, грошової допомоги і поштових переказів" та розробленого за цією постановою
"Порядку виплати пенсій і грошової допомоги з Пенсійного фонду України" територіальні органи Пенсійного фонду здійснюють перерахування коштів на виплату пенсій, грошової допомоги та інших виплат через установи Поштово-пенсійного банку на рахунки підприємств зв'язку або установ, що здійснюють їх доставку. Підприємства зв'язку або установи, що здійснюють доставку коштів, відкривають окремі рахунки в установах Поштово-пенсійного банку на виплату пенсій та допомоги.
Із введенням згаданого Порядку поточні рахунки по коштах Пенсійного фонду в міських і районних відділах соціального захисту населення і виплатних центрах закриваються, залишки коштів перераховуються Пенсійному фонду. Залишки коштів на рахунках підприємств зв'язку необхідно повернути органам Пенсійного фонду або скласти довідки про зарахування їх в рахунок наступного фінансування районними, міськими відділами Пенсійного фонду. Усі розрахункові операції по фінансуванню виплати пенсій та допомоги органи Пенсійного фонду проводять з підприємствами зв'язку або установами, що здійснюють доставку коштів.
Новий порядок фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги вводиться в дію з 1 числа того місяця, коли відділення Поштово-пенсійного банку зможе виконувати функції, визначені Порядком.
При цьому в банках, які обслуговують районні, міські відділи Пенсійного фонду, субрахунок у складі балансового рахунку N 807 закривається і відкривається поточний балансовий рахунок Пенсійного фонду N 807 "Кошти Пенсійного фонду". На цей рахунок надходять страхові внески, що перераховуються до Пенсійного фонду підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності та господарювання, виду діяльності та галузевої належності, об'єднаннями громадян, особами, які користуються працею громадян (у тому числі підприємствами та особами, що користуються працею громадян за угодами цивільно-правового характеру), а також громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їхній праці, і працюючими громадянами. Крім того, надходять добровільні внески від громадян України та іноземних громадян, підприємств і громадських організацій, кошти за регресними позовами та інші надходження. Із згаданого рахунку проводиться фінансування видатків на виплату пенсій та допомоги.
Крім цього, районним, міським відділам Пенсійного фонду відкриваються бюджетні поточні рахунки на балансовому рахунку N 120 "Поточні бюджетні рахунки" окремо по розділах:
207 - фінансування з Державного бюджету;
207/м - фінансування з місцевих бюджетів;
231 - фінансування з фонду "Чорнобиля".
З цих рахунків проводиться фінансування видатків на виплату пенсій і допомоги, передбачене бюджетом. Невикористані залишки коштів на поточних рахунках районного, міського відділу перераховуються на поточний рахунок обласного управління в установлені ним строки.
Для забезпечення органами Пенсійного фонду фінансування підприємств зв'язку в тому місяці, коли Пенсійний фонд переходить на виплату пенсій та грошової допомоги через установи Поштово-пенсійного банку, органи соціального захисту населення до 1 числа цього місяця надсилають органу Пенсійного фонду довідки про кошти, перераховані відповідним підприємствам зв'язку за минулий місяць, та про кошти, необхідні на поточний місяць. Надалі районні, міські відділи Пенсійного фонду проводять фінансування підприємств зв'язку на основі власних облікових даних про стан розрахунків з підприємствами зв'язку.
Перерахування коштів органам Пенсійного фонду для виплати допомоги, що фінансується із місцевого бюджету, органи соціального захисту населення здійснюють авансуванням, виходячи із фактично виплачених сум допомоги за минулий період. Кінцеві розрахунки по виплачених сумах допомоги, що фінансується з місцевого бюджету, проводяться відповідно до звітності підприємств зв'язку.
Органи соціального захисту населення подають підприємствам зв'язку єдині відомості на виплату пенсій та допомоги як за рахунок коштів Пенсійного фонду, так і за рахунок бюджетних коштів.
На 1 число місяця, в якому відбувається перехід на новий порядок виплати пенсій і грошової допомоги, райміськвідділи соціального захисту населення і центри по нарахуванню і виплаті пенсій та допомоги складають звітність: баланс виконання бюджету по виплаті пенсій і допомоги Пенсійного фонду України, ф.1-А, звіт про виплату пенсій та допомоги, ф.2-А, і разом з копіями актів звірки розрахунків з підприємствами зв'язку, що потрібні для підтвердження реальних залишків на балансі на субрахунку 191 "Розрахунки з підприємствами зв'язку", надсилають не пізніше як через 15 днів районним, міським відділам Пенсійного фонду, а копії вищезазначеної документації - обласним управлінням соціального захисту населення і Пенсійного фонду. При наявності заборгованості по розрахунках з підприємствами зв'язку по виплатах, що проводяться за рахунок бюджетних коштів, ці суми обов'язково виділяються в актах звірки розрахунків окремою графою.
Обласні управління Пенсійного фонду і соціального захисту населення складають зведені звіти та на основі копій актів звірки розрахунків з вузлами зв'язку - зведені реєстри і надсилають їх Пенсійному фонду України і Міністерству соціального захисту населення.
Бухгалтерський облік операцій по виплаті пенсій та допомоги, складання звітності з цих операцій здійснюються органами Пенсійного фонду в установленому порядку на основі даних про фактичні видатки по виплаті пенсій та допомоги, що надаються органами соціального захисту населення, розрахункових операцій з підприємствами зв'язку та звіту установ, підприємств та організацій про нарахування страхових внесків, інших надходжень та витрачання коштів Пенсійного фонду.
................Перейти до повного тексту