1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 6/42/62/81 від 20.05.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 червня 1994 р.
за N 124/333
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Пенсійного фонду N 53/495/261/239 від 25.04.2013 )
Про затвердження Порядку виплати пенсій і грошової допомоги з Пенсійного фонду України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзв'язку, N 101/123/67 від 02.07.98 )
Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1993 р. N 1015 "Про заходи прискорення розрахункових операцій, пов'язаних з виплатою пенсій, грошової допомоги і поштових переказів"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок виплати пенсій і грошової допомоги з Пенсійного фонду (додається).
2. Зареєструвати Порядок у Міністерстві юстиції України.
Голова правління
Пенсійного фонду України
Заступник Міністра
фінансів України
Міністр зв'язку України
Міністр соціального захисту
населення України

В.П.Тентюк

В.М.Матвійчук
О.П.Проживальський

А.В.Єршов
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Пенсійного фонду,
Міністерства фінансів,
Міністерства зв'язку,
Міністерства соціального
захисту населення
від 20.05.94 N 6/42/62/81
ПОРЯДОК
виплати пенсій і грошової допомоги з Пенсійного фонду України
( Порядок втратив чинність, у частині, що стосується виплат, які здійснюються через підприємства поштового зв'язку, на підставі Наказу Держкомзв'язку N 101/123/67 від 02.07.98 )
1. Порядок розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1993 р. N 1015 "Про заходи прискорення розрахункових операцій, пов'язаних з виплатою пенсій, грошової допомоги і поштових переказів", якою передбачається перерахування коштів на виплату пенсій, грошової допомоги та інших виплат територіальними органами Пенсійного фонду через установи поштово-пенсійного банку на рахунки підприємств зв'язку або інших установ, що здійснюють їх доставку.
2. Виплата пенсій та грошової допомоги проводиться по відомостях, дорученнях, поштовими переказами через установи поштово-пенсійного банку, перерахуванням на рахунки пенсіонерів та одержувачів допомоги в установи поштово-пенсійного банку або Ощадного банку України за заявою одержувача.
3. Органи соціального захисту населення щомісячно складають:
при виплаті пенсій та допомоги по відомостях - відомості на виплату пенсій та допомоги в розрізі доставочних дільниць і реєстри-звіти в 3 примірниках, опис відомостей у 2 примірниках;
при виплаті пенсій та допомоги за дорученням - доручення, реєстри форми П-3 в 2 примірниках, машинограми про нарахування пенсій та допомоги в 2 примірниках;
при виплаті пенсій та допомоги поштовими переказами - поштові перекази, списки поштових переказів у 2 примірниках, описи списків поштових переказів у 3 примірниках;
при перерахуванні пенсій та допомоги на рахунки пенсіонерів та одержувачів допомоги в установи поштово-пенсійного банку або Ощадного банку - списки на перерахування пенсій та допомоги в 2 примірниках та описи списків в 3 примірниках.
Відомості та доручення на виплату пенсій та допомоги, реєстри-звіти, машинограми про нарахування пенсій та допомоги, реєстри форми-3, поштові перекази, списки поштових переказів, списки на перерахування пенсій та допомоги на рахунки пенсіонерів та одержувачів допомоги, усі форми описів підписуються керівником, головним бухгалтером органу соціального захисту населення, у виплатних центрах - начальником операційного відділу та провідним інспектором, завіряються печаткою. Вищезгадані документи не пізніше як за 4 дні до початку кожного періоду виплати подаються підприємствам зв'язку.
4. Підприємства зв'язку та інші установи, що здійснюють доставку пенсій та допомоги на підставі відомостей та доручень на виплату пенсій та допомоги, списків поштових переказів, списків на перерахування пенсій та допомоги на рахунки пенсіонерів та одержувачів допомоги з урахуванням сум фактично виплачених пенсій та допомоги за минулий період, фактичного стану розрахунків з органами Пенсійного фонду, складають заявку на кошти, необхідні для виплати пенсій та допомоги (додаток) на виплатний період і подають її відповідному органу Пенсійного фонду не пізніше як за 2 дні до початку виплатного періоду.
Відповідно до заявки підприємств зв'язку і графіків виплати пенсій та допомоги органи Пенсійного фонду перераховують кошти підприємствам зв'язку та іншим установам, що здійснюють їх доставку, на окремі рахунки, відкриті в установах поштово-пенсійного банку.
5. Підприємства зв'язку та інші установи, що здійснюють доставку пенсій та допомоги, забезпечують виплату пенсій та допомоги за графіками, що погоджуються з органами соціального захисту населення, органами Пенсійного фонду та установами поштово-пенсійного банку.
6. Звіти підприємств зв'язку та інших установ, що здійснюють доставку пенсій, про виплачені суми пенсій і допомоги складаються в трьох примірниках і разом з машинограмами "Облік руху доручень", реєстрами форми 10-А про виплачені суми пенсій за минулий і майбутній періоди та переліками неоплачених доручень або разом з відривними талонами до відомостей надсилаються (подаються) органам соціального захисту населення в установлені цими органами строки.
Органи соціального захисту населення перевіряють звіти та документи, що до них прикладаються та роблять на всіх трьох примірниках звіту напис "Звіт перевірено, належить до оплати _______ крб" (сума цифрами і прописом) і завіряють його підписами, керівника, головного бухгалтера органу соціального захисту населення, у виплатних центрах - начальника операційного відділу та провідного інспектора, печаткою.
При виявленні помилок у звітності і незаконних виплат, орган соціального захисту населення письмово повідомляє підприємству зв'язку або іншому органу, що здійснює доставку пенсій та допомоги, та органу Пенсійного фонду про виявлені помилки і суми, не прийняті до відшкодування.
Перший примірник звіту, до якого додається довідка про виплачені суми пенсій та допомоги в розрізі видів пенсій та допомоги, передбачених звітом форми 2-А, надсилається відповідному органу Пенсійного фонду, другий - підприємству зв'язку або іншому органу, що здійснює доставку пенсій та допомоги, третій - залишається органу соціального захисту населення.
7. Після прийняття для оплати поштових переказів підприємство зв'язку в списках поштових переказів робить відповідні відмітки, і завіряє їх підписом начальника підприємства зв'язку і штемпелем, з яких перший примірник залишає в себе. Другий примірник списків поштових переказів та описів до них підприємство зв'язку надсилає органу соціального захисту населення, а третій примірник описів - органу Пенсійного фонду.

................
Перейти до повного тексту