1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ПРОФЕСІЙНА АСОЦІАЦІЯ РЕЄСТРАТОРІВ І ДЕПОЗИТАРІЇВ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Протокол засідання Ради ПАРД
26.10.2010 N 21
Щодо діяльності реєстроутримувачів з 29.10.2010 року
Професійна асоціація реєстраторів і депозитаріїв на численні запити членів ПАРД повідомляє наступне.
29.10.2010 року набирають чинності норми Закону України від 11.06.2009 року N 1522-VI "Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо порядку дій емітента та інвесторів" та Закону України "Про акціонерні товариства", відповідно до яких акції існують виключно у бездокументарній формі.
Відповідно до Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів (надалі - Положення), затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.10.2006 року N 1000, дія цього Положення поширюється на облік прав власності на іменні цінні папери, випущені в документарній формі: акції, облігації підприємств, облігації місцевих позик, інвестиційні сертифікати, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, зареєстровані відповідно до законодавства України.
Слід зазначити, що випуски акцій, ведення реєстрів власників яких здійснюються реєстроутримувачами на сьогоднішній день, є зареєстрованими відповідно до законодавства України, яке діяло на момент їх реєстрації. Згідно свідоцтва про реєстрацію випуску акцій останні випущені у документарній формі.
Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що набуття чинності нормами законодавства щодо бездокументарної форми існування акцій не є підставою для розірвання договору на ведення реєстру власників іменних акцій документарної форми існування, а також не є підставою для відмови у внесення змін до системи реєстру.
Разом з тим, звертаємо Вашу увагу на те, що згідно законодавства України кожен має право звернутися до суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів. Відповідно до законодавства України судді при здійсненні ними правосуддя керуються нормами законодавства України, а також внутрішнім переконанням. У зв'язку з цим визначити ступінь правових ризиків оспорювання у судовому порядку укладення з 29.10.2010 року правочинів щодо переходу права власності на акції, що існують у документарній формі, є неможливим.
Перейти до повного тексту