1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
11.08.2010 N 17-06/1999-14985
Головним управлінням
Державного казначейства
України в Автономній
Республіці Крим,
областях, містах Києві
та Севастополі
Про надання роз'яснень
У зв'язку з численними зверненнями підвідомчих органів надаємо роз'яснення стосовно порядку сплати бюджетними установами земельного податку за земельні ділянки під переданими в оренду будівлями.
При розгляді зазначеного питання необхідно враховувати Узагальнююче податкове роз'яснення щодо плати за землю з юридичних осіб, затверджене наказом Державної податкової адміністрації України від 25.03.2010 N 186, зокрема наступні положення розділу п'ятого "Щодо сплати бюджетними установами земельного податку за земельні ділянки під переданими в оренду будівлями":
Справляння земельного податку здійснюється відповідно до Закону України від 03.07.92 року N 2535-XII "Про плату за землю" (далі - Закон N 2535), яким визначено коло платників земельного податку, ставки податку, порядок його обчислення і сплати, а також пільги окремим категоріям платників.
Згідно зі статтею 2 Закону N 2535 використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, а платниками - власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, в тому числі орендарі (стаття 5 Закону N 2535) .
Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами, а право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону (стаття 126 Земельного кодексу України) .
Пунктом 3 частини першої статті 12 Закону N 2535 встановлено, що від земельного податку звільняються (за земельні ділянки, що передані їм у власність або надані в користування), зокрема, заклади, установи та організації, які повністю утримуються за рахунок бюджету.
Якщо підприємства, установи та організації, що користуються пільгами по земельному податку, мають у підпорядкуванні госпрозрахункові підприємства або здають у тимчасове користування (оренду) земельні ділянки, окремі будівлі або їх частини, податок за земельні ділянки, зайняті цими госпрозрахунковими підприємствами або будівлями (їх частинами), переданими в тимчасове користування, сплачується у встановлених розмірах на загальних підставах (частина п'ята статті 12 Закону N 2535) .

................
Перейти до повного тексту