1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
21.08.2003 N 37
Про затвердження Типової програми перевірок страховиків та страхових посередників
Відповідно до ст. 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", ст. 35 Закону України "Про страхування", з метою удосконалення державного нагляду за діяльністю страховиків та інших професійних учасників страхового ринку щодо дотримання вимог законодавства України про страхування Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України П О С Т А Н О В И Л А:
1. Затвердити Типову програму перевірок страховиків та страхових посередників (надалі - Типова програма), що додається.
2. Департаменту страхового нагляду забезпечити проведення перевірок страховиків та складання актів перевірок відповідно до Типової програми.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на Голову Комісії.
Голова Комісії В.Суслов
Протокол засідання Комісії
від 21 серпня 2003 р. N 11
Додаток
до розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
21.08.2003 N 37
ТИПОВА ПРОГРАМА
перевірок страховиків та страхових посередників
Відповідно до цієї Типової програми проведення перевірок страховиків та страхових посередників (далі - програма) України при проведенні перевірок мають бути висвітлені наступні питання роботи страховиків та страхових посередників (далі - страховики):
Розділ I. Загальна характеристика страховика. Наявність документів, які регулюють процес організації страхової діяльності, та їх відповідність чинному законодавству
1. Загальна характеристика страховика: повне найменування, дата утворення, прізвище, ім'я, по батькові відповідальних посадових осіб, інформація про державну реєстрацію (перереєстрацію), юридична та фактична адреси, інформація про учасників страховика. Відповідність зазначеної інформації документам, що подавались для отримання ліцензій органу нагляду за страховою діяльністю.
2. Наявність документів, що регулюють процес організації страхової діяльності, та їх відповідність документам, які подавались: для отримання ліцензій, правила страхування, страхові тарифи, договори страхування та перестрахування, статутні документи, протоколи, довідки, витяги з документів державних установ, банків, наявності методик актуарних розрахунків, інші локальні нормативні документи, оригінали дипломів керівника та головного бухгалтера.
3. Дотримання вимог статей 2 і 38 Закону України "Про страхування", в тому числі щодо створення та участі в інших суб'єктах підприємницької діяльності і повідомлення в десятиденний термін про внесення змін в документи, що подавались для одержання ліцензій. Наявність відповідних сертифікатів у випадках, передбачених органами нагляду за страховою діяльністю.
4. Наявність і кількість відокремлених структурних підрозділів, дотримання страховиком законодавства про порядок здійснення страхової діяльності відокремленими підрозділами страховиків.
5. Виконання вимог статті 15 Закону України "Про страхування" та Положення про порядок провадження діяльності страховими посередниками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1996 року N 1523. Здійснення страхової діяльності через страхових брокерів, діяльність яких відповідає вимогам Положення про особливі умови діяльності страхових брокерів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 1999 року N 747 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 1999 року N 1662).
Розділ II. Відповідність видів фактичної діяльності страховика виданим ліцензіям. Економічний аналіз діяльності страховика
6. Наявність ліцензій на право здійснення страхової діяльності з повним переліком дозволених видів страхування, відповідність видів фактичної діяльності страховика виданим ліцензіям ( статті 6, 7 Закону України "Про страхування") (перевіряється шляхом перевірки первинних документів бухгалтерського обліку).
7. Аналіз економічних показників діяльності страховика. Місце у структурі страхового ринку. Порядок здійснення добровільних та обов'язкових видів страхування. Економічна ефективність проведення зазначених видів страхування, їхня прибутковість.
Розділ III. Укладення договорів по добровільних і обов'язкових видах страхування
8. Укладення договорів страхування щодо надходження страхових платежів та виплат страхового відшкодування і страхових сум (проводиться шляхом звірки укладених договорів страхування і розпоряджень на виплату з первинними бухгалтерськими документами: платіжними дорученнями, виписками банків, чеками, касовими ордерами, платіжно-розрахунковими відомостями, розрахунками на виплату, страховими актами тощо).
9. Порядок ведення обліку реєстрації договорів страхування та страхових полісів і його відповідність чинним нормативним актам. Наявність журналів обліку договорів страхування по об'єктах та видах страхування.
10. Дотримання вимог статті 16 Закону України "Про страхування" та актів Кабінету Міністрів України щодо правильності оформлення і укладення договорів добровільного і обов'язкового страхування (полісів, сертифікатів). Відповідність назви виду страхування і його умов, зазначених у договорі або полісі, документам, які були подані в орган нагляду за страховою діяльністю для затвердження при ліцензуванні.
11. Дотримання вимог Правил виготовлення бланків цінних паперів та документів суворого обліку, розроблених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку" і затверджених наказом Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України від 25, 15, 24 листопада 1993 року N 98/118/740 (зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14 січня 1994 року за N 8/217).

................
Перейти до повного тексту