- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО
ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Порядку проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань
Відповідно до Положення про проведення атестації державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 року
N 1922, із змінами, унесеними постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2002 року
N 1979, наказів Головного управління державної служби України від 31 жовтня 2003 року
N 122 та від
4 листопада 2009 року, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19 листопада 2003 року за N 1063/8384 та 19 листопада 2009 року, за 1107/17123,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань (далі - Порядок) (додається).
2. Керівникам урядових, територіальних органів та спеціальних підрозділів сфери управління Мінприроди, директорам Департаментів, начальникам управлінь, відділів та секторів центрального апарату міністерства довести до відома працівників системи Мінприроди зазначений Порядок;
провести до 1 березня 2010 року щорічну оцінку виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань за 2009 рік відповідно до положень про структурні підрозділи, посадових інструкцій працівників. За результатами проведення щорічної оцінки надати до Управління по роботі з персоналом відповідні документи.
3. Управління по роботі з персоналом:
подати Порядок на сайт Мінприроди;
надати методичну допомогу структурним підрозділам Мінприроди щодо проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань за 2009 рік.
4. Відділу документального забезпечення та роботи із зверненнями громадян довести до відома керівників урядових, територіальних органів, спеціальних підрозділів, директорів Департаментів, начальників управлінь, відділів, секторів центрального апарату Мінприроди Порядок проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями системи Мінприроди покладених на них обов'язків і завдань.
5. Вважати наказ Мінприроди від 10 січня 2009 року
N 3 таким, що втратив чинність.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
навколишнього природного
середовища України
18.01.2010 N 21
ПОРЯДОК
проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями Міністерства охорони навколишнього природного середовища України покладених на них обов'язків і завдань
1. Загальні положення
1.1. Метою щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань (далі - щорічна оцінка) під час підбиття підсумків виконання ними своїх обов'язків є здійснення регулярного контролю за проходженням державної служби та професійними досягненнями державних службовців шляхом перевірки якості їхньої діяльності відповідно до посадових інструкцій.
1.2. Щорічна оцінка проводиться з метою поліпшення добору й розстановки кадрів, розвитку ініціативи і творчої активності державних службовців, визначення їх потенціалу, потреб у підвищенні кваліфікації та особистому розвитку; планування кар'єри, вдосконалення процесу планування та організації діяльності як державного службовця, так і державного органу в цілому, виявлення організаційних проблем та оперативного реагування на них, аналізу виконання посадових інструкцій.
1.3. Щорічна оцінка виконання державними службовцями покладених на них завдань та обов'язків проводиться в період між атестаціями безпосередніми керівниками (керівниками структурних підрозділів) у січні - лютому за підсумками минулого року. З
урахуванням чисельності системи Мінприроди наказом Міністра може бути змінено термін оцінювання.
1.4. Порядок проведення щорічної оцінки в Мінприроди України визначено даним Порядком проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями Мінприроди України покладених на них обов'язків і завдань та затверджено наказом по Міністерству.
1.5. Щорічна оцінка у разі відсутності безпосереднього керівника або якщо безпосередній керівник працює неповний звітний рік, проводиться заступником керівника структурного підрозділу, а в разі відсутності такої посади - керівником вищого рівня.
1.6. Не підлягають щорічному оцінюванню вагітні жінки, державні службовці патронатної служби та державні службовців, призначені на посаду у звітному періоді.
1.7. Щорічна оцінка виконання керівником урядового, територіального органу та спеціального підрозділу покладених на нього обов'язків і завдань здійснюється Міністром.
1.8. Щорічна оцінка має здійснюватися в атмосфері довіри і справедливості, на засадах законності, прозорості, гласності, об'єктивності, неупередженості, рівноправності.
2. Організація і проведення щорічної оцінки
2.1. Організаційне забезпечення проведення щорічної оцінки покладається на кадрову службу міністерства.
2.2. Кадрова служба міністерства ознайомлює державних службовців з порядком проведення щорічної, забезпечує формою бланка щорічної оцінки виконання державними службовцями посадових обов'язків і завдань (далі - форма бланка щорічної оцінки). Зазначена форма може бути доведена до державних службовців і в паперовому або електронному вигляді.
2.3. Процедура проведення щорічної оцінки складається з таких етапів:
- підготовчий період,
- оцінювання,
- співбесіда та підписання результатів обговорення,
- затвердження керівником вищого рівня результатів оцінювання,
- заключний етап.
2.4. Підготовчий період включає аналіз безпосереднім керівником та державним службовцем виконання завдань та обов'язків, визначених у посадових інструкціях, положеннях про структурні підрозділи, наданих окремих дорученнях у звітний період, а також установлення безпосереднім керівником дати проведення співбесіди.
2.5. Оцінювання здійснюється державним службовцем через самооцінювання безпосереднім керівником, результати якого заносять до форми бланка щорічної оцінки та додатка до неї.
Безпосередній керівник оцінює виконання державним службовцем посадової інструкції, окремих доручень, завдань, перевіряє своєчасність, якість, результативність їх виконання, з'ясовує причини продовження термінів виконання завдань, змін до плану тощо.
2.6. Оцінювання безпосереднім керівником має бути обгрунтованим, спиратися на конкретні приклади з відзначенням позитивних показників роботи державного службовця, рівня його знань, умінь, професійних та ділових якостей, недоліків у роботі, а також шляхів їх подолання.
За результатами оцінювання і самооцінювання керівником виставляється підсумкова оцінка.
2.8. Підсумкова оцінка може бути:
низка - державний службовець повинен поліпшити свою роботу, щоб уникнути постійного втручання керівника для корекції результату його роботи;
................Перейти до повного тексту