1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ У СПРАВАХ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 346/313 від 10.06.2002
м. Київ
Про введення в дію рішення колегій Держкомкордону та Держмитслужби України від 24.04.2002
24.04.2002 відбулося спільне розширене засідання колегій Держкомкордону та Держмитслужби.
НАКАЗУЄМО:
1. Ввести в дію рішення колегій Держкомкордону та Держмитслужби України від 24.04.2002 "Про стан і шляхи подальшого вдосконалення взаємодії Держкомкордону й Держмитслужби в забезпеченні протидії організованій злочинній діяльності на державному кордоні та поліпшення функціонування пунктів пропуску через державний кордон відповідно до вимог Президента України й Кабінету Міністрів України" (далі - рішення), що додається.
2. Заступникам Голів Держкомкордону та Держмитслужби, керівникам структурних підрозділів Держкомкордону й Держмитслужби за напрямами своєї діяльності, командувачам військ напрямів Прикордонних військ, командирам з'єднань і частин, начальникам регіональних митниць, митниць довести вимоги рішення колегій до керівників органів управління й посадових осіб у частині, що їх стосується, та забезпечити своєчасне й повне виконання.
3. Контроль за виконанням рішення колегій покласти на першого заступника Голови Державного комітету - начальника Головного штабу Прикордонних військ генерал-полковника Шишоліна П.А. та першого заступника Голови Держмитслужби Державного радника митної служби 2 рангу Лозка В.Я.
В Держмитслужбі узагальнення інформації про виконання рішення покласти на Управління організаційно-контрольної роботи.
Голова Державного комітету у справах охорони державного кордону - Командувач Прикордонних військ України генерал-полковник М.Литвин
Голова Державної митної служби України Дійсний державний радник митної служби М.Каленський
Додаток
до наказу Держкомкордону та
Держмитслужби України
від 10 червня 2002 р.
N 346/313
КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ У СПРАВАХ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО
КОРДОНУ УКРАЇНИ КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
від 24 квітня 2002 року
Про стан і шляхи подальшого вдосконалення взаємодії
Держкомкордону й Держмитслужби в забезпеченні протидії
організованій злочинній діяльності на державному кордоні
та поліпшення функціонування пунктів пропуску через
державний кордон відповідно до вимог Президента України
й Кабінету Міністрів України
Заслухавши й обговоривши доповіді та виступи учасників спільного засідання колегій, члени колегій відзначають, що діяльність підрозділів Прикордонних військ і митних органів здійснюється в умовах:
- збільшення обсягів пасажиро- та вантажопотоків, кількості транспортних засобів у міжнародному сполученні;
- наростання процесів незаконної міграції в Україну й через її територію в країни Європи;
- збільшення масштабів контрабандної діяльності, кількості спроб створення міжнародною організованою злочинністю каналів і шляхів незаконного переміщення через державний кордон зброї, засобів терору й диверсій, наркотичних засобів, психотропних та інших речовин.
Колегії констатують, що останніми роками вдосконалено систему прикордонного й митного контролю, яка в цілому забезпечує безперебійний пропуск осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна через державний кордон України й протидію організованій злочинній діяльності на державному кордоні.
Аналіз протидії організованій злочинній діяльності на державному кордоні та стану функціонування пунктів пропуску через державний кордон, пропускних операцій у пунктах пропуску свідчить, що порядок взаємодії Держкомкордону й Держмитслужби за цими напрямами потребує подальшого вдосконалення.
Ефективність заходів, що вживаються з метою взаємодії відомств і протидії організованій злочинній діяльності на державному кордоні, не завжди є достатньою та потребує додаткових зусиль для виконання завдань, які стоять перед прикордонними й митними органами, із захисту інтересів безпеки країни.
Колегії відзначають необхідність спільної роботи з поліпшення діяльності державних контрольних органів у пунктах пропуску через державний кордон України, удосконалення нормативно-правової бази в частині діяльності пунктів пропуску, а також оптимізації їх кількості та статусу, що дасть можливість скоротити витрати бюджетних коштів, підвищити рівень безпеки й культури обслуговування фізичних осіб, які перетинають державний кордон, наблизити механізм прикордонного, митного та інших видів контролю до загальноєвропейських норм і стандартів.
На підставі аналізу стану організації взаємодії Держкомкордону та Держмитслужби, а також виступів і пропозицій, заслуханих на засіданні колегій Державного комітету у справах охорони державного кордону України та Державної митної служби України, колегії вирішили:
1. Стан взаємодії Держкомкордону й Держмитслужби в питаннях забезпечення протидії організованій злочинній діяльності на державному кордоні та поліпшення функціонування пунктів пропуску через державний кордон, що здійснюються відповідно до вимог Президента України й Кабінету Міністрів України, визнати задовільним.
2. Затвердити План спільних заходів Держкомкордону та Держмитслужби щодо подальшого вдосконалення взаємодії Держкомкордону й Держмитслужби в питаннях забезпечення протидії організованій злочинній діяльності на державному кордоні та поліпшення функціонування пунктів пропуску через кордон відповідно до вимог Президента України та Кабінету Міністрів України на період до 2003 року (далі - План спільних заходів), що додається.
3. Рекомендувати командувачам військ напрямів, командирам з'єднань та частин Прикордонних військ, начальникам регіональних митниць, митниць у червні 2002 року провести спільні наради керівного складу напрямів, з'єднань та частин, регіональних митниць та митниць з питань подальшої співпраці при виконанні завдань, поставлених Президентом України перед Держкомкордоном і Держмитслужбою.
4. Командувачам військ напрямів Прикордонних військ України, командирам прикордонних загонів і ОКПП, начальникам регіональних митниць, митниць передбачити в навчальних планах підготовки офіцерського та особового складу проведення спільного навчання начальників відділень прикордонного контролю й начальників митних підрозділів, що діють у пунктах пропуску, з питань теорії та практики організації прикордонного й митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон.
5. Держкомкордону та Держмитслужбі про рішення колегій проінформувати міністерства й інші органи центральної виконавчої влади, що мають відношення до міжнародного сполучення через державний кордон України.
Голова колегії Держкомкордону України генерал-полковник М.Литвин
Голова колегії Держмитслужби України Дійсний державний радник митної служби М.Каленський
Секретар колегії Держмитслужби України радник митної служби 2 рангу В.Максименко
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням колегій Державного
комітету у справах охорони
державного кордону України
та Державної митної служби
України
від 24 квітня 2002 р.
ПЛАН
спільних заходів Держкомкордону та Держмитслужби щодо подальшого вдосконалення взаємодії Держкомкордону й Держмитслужби в питаннях забезпечення протидії організованій злочинній діяльності на державному кордоні та поліпшення функціонування пунктів пропуску через кордон відповідно до вимог Президента України й Кабінету Міністрів України на період до 2003 року
I. Вдосконалення законодавчої та нормативно-правової бази
1. З метою усунення дублювання функцій у роботі прикордонної, митної та інших контрольних служб у пунктах пропуску через державний кордон розробити проект законодавчого акта про порядок передання функцій зі здійснення контролю в пунктах пропуску через державний кордон відповідно до Доручення Президента України від 14.10.2000 N 1-14/1294.
Відповідальні: Держмитслужба, Держкомкордон
Термін - III кв. 2002 р.
2. Внести зміни й доповнення до Інструкції про порядок взаємодії підрозділів Держкомкордону України та підрозділів митної варти Держмитслужби України, затвердженої наказом Держкомкордону та Держмитслужби від 24.02.97 N 74/83 ( z0074-97), зареєстрованим в Мін'юсті 07.03.97 N 74/1877.
Відповідальні: Держмитслужба, Держкомкордон
Термін - III кв. 2002 р.
3. Розробити проект правового акта про порядок здійснення контролю за судноплавством на р. Дніпро.
Відповідальні: Держкомкордон, Держмитслужба
Термін - III кв. 2002 р.
4. Розробити порядок пропуску в пункти пропуску через державний кордон представників правоохоронних органів, виходячи з їх функцій, повноважень та завдань.
Відповідальні: Держкомкордон, Держмитслужба
Термін - III кв. 2002 р.
II. Співробітництво з прикордонними й митними
відомствами суміжних держав
1. Спільно з керівництвом прикордонного й митного відомств Російської Федерації ініціювати питання функціонування пунктів пропуску, які визначені міжурядовою Угодою про пункти пропуску через державний кордон між Україною і Російською Федерацією від 08.02.95, але не ввійшли до Протоколу про режим роботи пунктів пропуску від 29.01.98, а також ініціювати перед Урядами України й Росії питання внесення змін до цієї Угоди.
Відповідальні: Держкомкордон, Держмитслужба
Термін - II півріччя 2002 р.
2. Порушити перед компетентними органами суміжних держав питання підписання двосторонніх міжурядових угод про:
- пункти пропуску через державний кордон з Румунією;
- порядок перетинання громадянами - мешканцями прикордонних районів державного кордону з Російською Федерацією;
- контроль руху через державний кордон з Російською Федерацією, Республікою Білорусь, Словацькою Республікою, Румунією та Республікою Молдова.
Відповідальні: Держкомкордон, Держмитслужба
Термін - протягом 2002 р.
3. Продовжити переговорний процес з Республікою Молдова щодо організації спільного контролю в пунктах пропуску через державний кордон та забезпечити укладання:
Протоколу між Державним комітетом у справах охорони державного кордону України, Державною митною службою України й Департаментом Прикордонних військ Республіки Молдова, Митним Департаментом Республіки Молдова про організацію спільного контролю в пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон, які визначено Угодою між Урядом України і Урядом Республіки Молдова від 11.03.97;

................
Перейти до повного тексту