- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон і спрощений пропуск громадян, які проживають у прикордонних районах
Дата підписання: |
11.03.97 |
Дата набрання чинності: |
12.08.97 |
Уряд України і Уряд Республіки Молдова, далі "Сторони",
керуючись бажанням розвивати двосторонні політичні, економічні, торговельні, культурні та інші зв'язки в дусі добросусідства,
прагнучи до створення сприятливих умов для пасажирського і вантажного сполучення через державний кордон, підвищення ефективності роботи пунктів пропуску,
домовились про таке:
Стаття 1.
1. Перетинання державного кордону між Україною і Республікою Молдова особами і транспортними засобами, переміщення товарів і вантажів будь-якої державної належності здійснюються через пункти пропуску, зазначені в Додатку № 1.
2. Перетинання державного кордону між Україною і Республікою Молдова громадянами, транспортними засобами, товарами та предметами тільки України і Республіки Молдова здійснюється через пункти пропуску, зазначені в Додатках № 1, 2.
3. Перетинання державного кордону громадянами України і Республіки Молдова, які постійно проживають в адміністративних прикордонних районах, зазначених у Додатку № 3, і транспортними, засобами, що їм належать, здійснюється у спрощеному порядку через пункти пропуску, зазначені в Додатках № 1, 2, 4.
Стаття 2.
1. Перетинання державного кордону особами, транспортними засобами, переміщення товарів і предметів через державний кордон здійснюються згідно з чинним законодавством держав Сторін.
2. Перетинання державного кордону через автомобільні пункти пропуску здійснюється особами на транспортних засобах або пішки.
3. Для перетинання державного кордону в пішому порядку через автомобільні пункти пропуску Сторони вживуть заходів для обладнання спеціальних пішохідних переходів.
Стаття 3.
1. Громадяни України і Республіки Молдова, які постійно проживають в адміністративних прикордонних районах, перетинають державний кордон у спрощеному порядку пішки, на велосипедах, на особистому транспорті за внутрішніми паспортами з відміткою органів внутрішніх справ про постійне проживання в населених пунктах цих районів. Діти віком до 16 років повинні бути вписані в паспорт одного з батьків і мати свідоцтво про народження.
2. Перетинання державного кордону в спрощеному порядку здійснюється через пункти пропуску в межах адміністративного району проживання.
3. Громадяни України і Республіки Молдова, зазначені в пункті 1 цієї статті, мають право на перетинання державного кордону в міжнародних і міждержавних пунктах пропуску поза чергою.
Стаття 4.
1. З метою збільшення пасажирського і вантажного сполучення через державний кордон Сторони вживуть необхідних заходів до належного облаштування пунктів пропуску та їх ефективної роботи, створення необхідних умов для громадян та посадових осіб контрольних служб, а також для відкриття нових пунктів пропуску.
2. Відкриття нових пунктів пропуску, закриття діючих пунктів пропуску або зміна статусу і режиму їхньої роботи, а також початку роботи недіючих пунктів пропуску, зазначених у додатках, здійснюються за взаємною домовленістю Сторін.
Стаття 5.
1. Прикордонний, митний та інші види контролю осіб, транспортних засобів, товарів і предметів здійснюються в пунктах пропуску через державний кордон відповідно до чинного законодавства держав Сторін.
2. Прикордонний, митний, та інші види контролю можуть здійснюватися спільно. Порядок організації спільного контролю визначається окремою угодою.
3. Громадяни України і Республіки Молдова, які перетинають державний кордон у спрощеному порядку, можуть бути піддані прикордонному, митному та іншим видам контролю відповідно до чинного законодавства кожної держави.
4. Сторони будуть своєчасно обмінюватися інформацією про зміни в порядку пропуску осіб, транспортних засобів, товарів і предметів через державний кордон.
Стаття 6.
1. Сторони можуть тимчасово припинити або обмежити рух в окремих пунктах пропуску через державний кордон у разі стихійного лиха, внаслідок серйозних санітарно-епідеміологічних причин, виникнення загрози громадській безпеці. Сторона, яка має намір тимчасово припинити або обмежити рух через державний кордон, у письмовій формі по дипломатичних каналах інформує про це іншу Сторону не пізніше ніж за дві доби до запланованого припинення або обмеження руху.
2. У невідкладних випадках, про які йдеться в пункті 1 цієї статті, відповідне рішення про припинення або обмеження руху через пункти пропуску негайно, у письмовій формі, передається іншій Стороні по лінії представників Прикордонних військ Сторін, з наступним підтвердженням протягом 48 годин по дипломатичних каналах.
3. Про тимчасове припинення або обмеження руху через державний кордон, пов'язане із запланованим ремонтом об'єктів того чи іншого пункту пропуску, Сторони по дипломатичних каналах інформують одна одну не пізніше ніж за три місяці до початку ремонтних робіт із зазначенням терміну їх завершення.
Стаття 7.
Сторони здійснюють постійну взаємодію з питань боротьби з нелегальною міграцією, контрабандою через державний кордон та іншими протиправними діями в пунктах пропуску.
Стаття 8.
Питання, пов'язані з виконанням цієї Угоди, Сторони будуть вирішувати по дипломатичних каналах.
Стаття 9.
За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення, які оформляються окремим Протоколом.
Стаття 10.
Ця Угода набуває чинності на 30-й день після того, як Сторони шляхом обміну дипломатичними нотами повідомлять одна одну про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності цією Угодою.
Ця Угода укладається строком на 5 років, і її чинність буде автоматично продовжуватись на наступні п'ятирічні строки, якщо жодна із Сторін не повідомить у письмовій формі по дипломатичних каналах іншу Сторону про своє бажання припинити дію цієї Угоди не пізніше ніж за 6 місяців до закінчення чергового строку її дії.
Стаття 11.
Вчинено у м. ____ 11 березня 1997 року у двох дійсних примірниках, кожний українською, молдовською і російською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей з приводу тлумачення положень цієї Угоди за основу береться текст російською мовою.
За Уряд України (підпис) |
|
За Уряд Республіки Молдова (підпис) |
Додаток № 1
до Угоди між Урядом України
і Урядом Республіки Молдова
про пункти пропуску
через українсько-молдовський
державний кордон та спрощений
пропуск громадян, які проживають
у прикордонних районах
ПЕРЕЛІК
міжнародних пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон
А. Залізничні пункти пропуску (для залізничного пасажирського та вантажного сполучення з цілодобовим режимом роботи):
1. Мамалига - Крива
2. Кельменці - Ларга
3. Сокиряни - Окниця
4. Могилів-Подільський - Волинець
5. Тимкове - Ковбасна
6. Кучурган - Новосавицьке
7. Серпневе 1 - Басараб'яска
8. Рені - Джюрджюлешть
Б. Автомобільні пункти пропуску (для автомобільного пасажирського і вантажного сполучення з цілодобовим режимом роботи):
................Перейти до повного тексту