- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
Н А К А З
Про затвердження Положення про ТК 116
Відповідно до Закону України
"Про стандартизацію" та Типового положення про технічний комітет стандартизації, затвердженого наказом Держстандарту України від 20.05.2002
N 298, зареєстрованим у Мін'юсті 11.07.2002 за N 578/6866,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про технічний комітет стандартизації 116 "Вироби керамічні культурно-побутового і господарчого призначення та технічного призначення для галузі легкої промисловості" (далі - ТК 116), що додається.
2. Департаменту стандартизації та метрології (Нелепов А.А.) у місячний термін довести цей наказ до відома ТК 116 та державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (далі - ДП "УкрНДНЦ") і забезпечити його розміщення на веб-порталі Держспоживстандарту.
3. ДП "УкрНДНЦ" (Корчевна Л.О.) забезпечити опублікування цього наказу у черговому виданні щомісячного інформаційного покажчика "Стандарти".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Олійник Д.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
технічного регулювання
та споживчої політики
03.09.2009 N 314
ПОЛОЖЕННЯ
про технічний комітет стандартизації ТК 116 "Вироби керамічні культурно-побутового і господарчого призначення та технічного призначення для галузі легкої промисловості"
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає функції, структуру та сферу діяльності технічного комітету стандартизації ТК 116 "Вироби керамічні культурно-побутового і господарчого призначення та технічного призначення для галузі легкої промисловості" (далі - ТК 116).
1.2. Положення застосовують центральні органи виконавчої влади, суб'єкти господарювання та їх об'єднання, науково-технічні та інженерні товариства (спілки), товариства (спілки) споживачів, відповідні громадські організації, провідні науковці і фахівці, які є членами ТК 116.
1.3. ТК 116 створено наказом Держстандарту України від 5 вересня 1996 р. N 363 "Про створення технічного комітету стандартизації "Вироби керамічні культурно-побутового і господарчого призначення та технічного призначення для галузі легкої промисловості".
1.4. Положення про ТК 116 розроблено на основі Типового положення про технічний комітет стандартизації, затвердженого наказом Держстандарту України від 20.05.2002 р.
N 298, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 липня 2002 р. за N 578/6866.
1.5. На ТК 116 покладено функції розроблення, розгляду та погодження національних стандартів у закріпленій сфері діяльності, участь у роботі споріднених ТК міжнародних та регіональних організацій і формування позиції України щодо розроблюваних нормативних документів цих організацій.
1.6. Організаційне забезпечення діяльності ТК 116 покладається на його секретаріат.
Здійснення функцій секретаріату ТК 116 покладено на Державний український науково-дослідний інститут фарфоро-фаянсової промисловості (ДержУкрНДІФП) Міністерства промислової політики України, що є юридичною особою і знаходиться за адресою:
08132, м. Вишневе, Київської обл. вул. Святошинська, 29, тел/факс (044) 985 25 39, тел. 298 5 27 23, E-mail ifp-d@bigmir.net.
1.7. ТК 116 не може мати на меті одержання прибутку від своєї діяльності.
1.8. ТК 116 - це суб'єкт національної системи стандартизації, який реалізує встановлені завдання державної політики в закріпленій сфері діяльності та стосовно закріплених об'єктів стандартизації.
1.9. ТК 116 діє згідно з законодавством України, керується нормативно-правовими актами, які поширюються на цю діяльність, стандартами національної системи стандартизації, нормативними та організаційно-розпорядчими документами Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (далі - Держспоживстандарт України) та цим Положенням.
1.10. Під час виконання робіт, пов'язаних з інформацією, що містить державну таємницю та є власністю держави, посадові особи, які входять до складу ТК 116, повинні дотримуватись вимог чинного законодавства України щодо захисту державної таємниці.
2. Порядок створення та припинення діяльності технічного комітету
2.1. ТК 116 створено з урахуванням принципу представництва всіх заінтересованих сторін.
2.2. До роботи в ТК 116 залучаються на добровільних засадах уповноважені представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання та їх об'єднань, науково-технічних та інженерних товариств (спілок), товариств (спілок) споживачів, відповідних громадських організацій, провідні науковці і фахівці.
2.3. ТК 116 не має власного бланку.
2.4. Пропозиції ТК 116 щодо зміни його керівного складу, структури, сфери діяльності оформляються протоколом засідання членів ТК 116 за установленою формою та подаються до Держспоживстандарту України для прийняття рішення та видання ним відповідних наказів.
2.5. Пропозиції щодо припинення діяльності ТК 116 можуть вносити Держспоживстандарт України, зацікавлені центральні органи виконавчої влади, члени ТК за таких умов:
- у разі, якщо на засіданні ТК 116 2/3 його членів приймають рішення про припинення діяльності ТК 116;
- сфера діяльності ТК 116 і об'єкти стандартизації втратили актуальність;
- діяльність ТК 116 не дає задовільних результатів і не має зацікавлених користувачів у роботах ТК 116 або ТК 116 фактично не виконує робіт;
- існує нагальна потреба вдосконалити систему ТК 116 та оптимізувати сферу його діяльності.
Всі засідання членів ТК 116 оформляються протоколами за установленою формою.
2.6. Стосовно припинення діяльності ТК 116 Держспоживстандарт України видає відповідний наказ.
2.7. Інформацію про ТК 116 та його секретаріат, а також зміни, що стосуються ТК 116, публікують в офіційних виданнях Держспоживстандарту України.
3. Членство в технічному комітеті, його структура і склад
3.1. Членство в ТК 116 може бути колективне та індивідуальне.
Колективні члени беруть участь у роботі комітету через своїх уповноважених представників, які діють від їх імені.
Індивідуальними членами ТК 116 можуть бути провідні вчені та фахівці, які бажають брати участь у роботі комітету та діють від свого імені.
3.2. Рішення щодо прийняття в члени ТК 116 приймають на засіданні ТК 116 згідно з заявою, поданою в ТК 116, та повідомляють про це рішення Держспоживстандарт. До складу ТК 116 входять голова, його заступники, відповідальний секретар та члени ТК 116. Перелік організацій - колективних членів ТК 116 та їхніх повноважних представників наведено у додатку 1.
3.3. Підкомітети (ПК) і робочі групи (РГ) формують на засіданнях ТК 116. Структуру та склад ПК та РГ приймає і схвалює голова ТК 116.
Структуру ТК 116 наведено у додатку 2.
3.4. До складу РГ голова ТК 116 (ПК) може запрошувати провідних спеціалістів та вчених заінтересованих підприємств (організацій) - замовників, розробників, виробників продукції, органів і організацій із стандартизації, метрології і сертифікації, громадських організацій споживачів, науково-технічних та інженерних товариств.
3.5. Для проведення робіт стосовно взаємопов'язаних з іншими технічними комітетами об'єктів стандартизації ТК 116 (ПК) може формувати спільні РГ із представників двох або більше заінтересованих ТК (ПК, РГ), а також залучати фахівців з інших організацій.
3.6. Порядок взаємодії ТК 116 з ПК та РГ, які входять до його складу, визначають у Положенні про ТК 116.
Експертів РГ призначають із складу провідних спеціалістів та вчених заінтересованих підприємств замовників, розробників, виробників продукції.
ПК та РГ повинні підтримувати зв'язок з членами та організаціями, що входять до складу ТК 116 для інформування їх про хід роботи.
ПК та РГ повинні звітувати перед ТК 116 про виконання поставлених завдань.
3.7 За невиконання обов'язків, передбачених у цьому Положенні, члена ТК 116 можна вивести зі складу комітету. Рішення про це ухвалюють на засіданні членів ТК 116, якщо за нього проголосували не менше 2/3 його членів.
4. Основні напрями діяльності технічного комітету
4.1. У сфері стандартизації ТК 116 організовує та здійснює такі роботи:
- розробляє, розглядає і погоджує проекти національних (ДСТУ) і міждержавних (ГОСТ) стандартів;
- переглядає і перевіряє стандарти, готує зміни до них і пропозиції щодо скасування ДСТУ та ГОСТ, а також, за дорученням Держспоживстандарту України, готує пропозиції для голосування щодо проектів міжнародних і регіональних стандартів;
- сприяє застосуванню національних стандартів інших країн, як національних стандартів України;
- розробляє національні і міждержавні стандарти, гармонізовані з міжнародними і регіональними;
- визначає пріоритетність прямого впровадження в Україні міжнародних та регіональних стандартів;
- співпрацює з такими ТК в суміжних сферах діяльності:
ТК 125 "Легка промисловість";
ТК 102 "Скло та вироби з нього";
- співпрацює з підприємствами (організаціями) - користувачами стандартів, зокрема з об'єднаннями споживачів, випробувальними центрами (лабораторіями) і органами сертифікації, іншими заінтересованими сторонами;
- розробляє частину програми робіт із стандартизації за закріпленими об'єктами стандартизації або сферами діяльності;
- розглядає пропозиції щодо внесення змін до чинних НД або їх перегляд чи скасування.
4.2. Взаємовідносини ТК 116 із суб'єктами господарювання, органами державної влади та громадськими організаціями регулюються на підставі договорів (контрактів) і угод про співробітництво, що укладаються з організацією, яка уповноважена на здійснення функцій секретаріату, якщо інше не передбачено чинним законодавством.
4.3. Бюджетне фінансування робіт із стандартизації забороняється використовувати на інші потреби.
4.4. ТК 116 створює і веде фонди НД та нормативно-правових актів для забезпечення своєї діяльності.
4.5. ТК 116 надає науково-методичну і консультативну допомогу іншим суб'єктам стандартизації та користувачам стандартів, споживачам за погодженими з ними умовами.
4.6. ТК 116, за наявності замовлення, організовує виконання науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, щоб виявити потреби в розробленні нових вимог до об'єктів стандартизації та розвитку стандартизації в закріпленій за ним сфері діяльності.
4.7. ТК 116 готує пропозиції щодо виконавців робіт у закріпленій сфері діяльності за конкретними робочими темами та пропонує їх замовникові робіт, організовує технічний нагляд за розробленням цих тем, надає організаційно-методичну допомогу виконавцю.
4.8. ТК 116 організовує та проводить семінари, науково-практичні конференції.
4.9. ТК 116 може видавати і розповсюджувати власні інформаційні матеріали та документи, що стосуються його діяльності, у друкованих і електронних засобах масової інформації.
5. Повноваження голови, відповідального секретаря і членів технічного комітету
5.1. Голова ТК 116 виконує такі функції:
- розробляє технічну політику діяльності ТК 116 відповідно до мети та завдань стандартизації;
- організовує та керує роботами ТК 116;
- проводить робочі засідання ТК 116;
- готує документи й матеріали щодо діяльності ТК 116 для розгляду Держспоживстандартом України;
- залучає експертів і фахівців з інших організацій для роботи в ТК 116 (ПК, РГ).
5.2. Заступник голови ТК 116 виконує делеговані головою ТК 116 функції, а також функції голови за його відсутності.
5.3. Секретаріат ТК 116 виконує такі функції:
- готує і забезпечує проведення засідань ТК 116;
- координує роботу ПК і РГ, що входять до складу ТК 116;
- готує плани робіт ТК 116 і його робочих органів (ПК і РГ);
- контролює виконання планів та програм робіт;
- оформлює рішення ТК 116 і проекти НД;
- організує розгляд документів ТК 116 заінтересованими організаціями;
- забезпечує розгляд надісланих до ТК 116 матеріалів і проектів документів;
- веде листування з організаціями, реєстрацію і облік документів;
- веде облік фактичних витрат на виконання робіт із стандартизації та контролює цільове використання коштів.
Відповідальний секретар ТК 116 керує роботою секретаріату ТК 116.
5.4. За невиконання своїх функціональних обов'язків або за порушення вимог цього Положення голову ТК 116, його заступника або відповідального секретаря звільняють від виконання покладених на них функцій відповідним наказом Держспоживстандарту України. Пропозиції з цього питання можуть ухвалити члени ТК 116 більшістю голосів на засіданні комітету.
5.5. Керівники ПК і РГ керують і безпосередньо беруть участь у виконанні конкретних завдань ПК і РГ.
5.6. Фахівці, яких залучають до роботи в ПК, РГ, розробляють конкретні документи згідно з планом роботи, беруть участь у роботі інших комітетів за суміжними сферами діяльності, готують відгуки на проекти документів, які надходять до ТК 116, тощо.
5.7. Члени ТК 116 зобов'язані:
- брати постійну участь у роботі ТК 116 і його засіданнях;
- відповідно до напрямів діяльності і функцій ТК 116 забезпечувати належне виконання покладених на них обов'язків;
................Перейти до повного тексту