1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
12.11.2002 N 02-18/670
Про підстави для проведення зустрічних перевірок у непідконтрольних органам ДКРС суб'єктів підприємницької діяльності
З огляду на значну кількість питань, що виникають при проведенні зустрічних перевірок, ГоловКРУ надає роз'яснення щодо підстав для проведення таких перевірок у непідконтрольних органам ДКРС суб'єктів підприємницької діяльності.
Право органів ДКРС на проведення зустрічних перевірок регламентовано такими нормативними актами:
- Указом Президента України від 28.11.2000 р. N 1265/2000 (далі - Указ N 1265) та затвердженим ним Положенням про Головне контрольно-ревізійне управління України;
- Інструкцією про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні від 03.10.97 р. N 121 зі змінами і доповненнями, внесеними згідно з наказом ГоловКРУ від 23.08.2002 р. N 172 (далі - Інструкція N 121);
- Інструкцією про організацію проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні за зверненнями правоохоронних органів від 26.11.99 р. N 107 зі змінами і доповненнями (далі - Інструкція N 107).
Зазначеними нормативними актами при визначенні правових підстав для проведення зустрічних перевірок непідконтрольних органам ДКРС суб'єктів підприємницької діяльності передбачається такий порядок.
Зустрічна перевірка згідно з п.1.5.4 Інструкції N 121 - це метод документального підтвердження на прохання контрольного чи правоохоронного органу на підприємстві, в установі чи організації, які мали договірні взаємовідносини з суб'єктом контролю, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності (повноти відображення в обліку суб'єкта контролю).
Указом N 1265 (розділ 5, п.8) також закріплено право органів ДКРС проводити в установленому порядку на підприємствах, в установах та організаціях, які здійснювали операції та розрахунки з суб'єктом, що ревізується або перевіряється, зустрічні перевірки здійснених між ними операцій та розрахунків.
Таким чином, загальною підставою для проведення зустрічних перевірок у суб'єктів підприємницької діяльності є факт здійснення ними операцій та розрахунків з суб'єктом, що ревізується або перевіряється.
Проведенню зустрічних перевірок у непідконтрольних органам ДКРС суб'єктів підприємницької діяльності повинно передувати направлення керівнику суб'єкта підприємницької діяльності письмового запиту з переліком питань, на які необхідно отримати відповідь, та/або копій завірених документів.

................
Перейти до повного тексту