- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 172 від 23.08.2002 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 вересня 2002 р. за N 739/7027 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Головного
контрольно-ревізійного управління
N 67 від 27.02.2006 )
Про затвердження змін і доповнень до Інструкції про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні, затвердженої наказом ГоловКРУ України від 03.10.97 N 121 (із змінами і доповненнями)
1. Затвердити зміни і доповнення до Інструкції про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні, затвердженої наказом Головного контрольно-ревізійного управління України від 03.10.97
N 121 (із змінами і доповненнями) і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.97 за N 497/2301, що додаються.
2. У наказі ГоловКРУ України від 03.10.97
N 121 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення ревізій і перевірок державною контрольно-ревізійною службою в Україні" слова "згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.93
N 515 "Питання державної контрольно-ревізійної служби в Україні" замінити словами "відповідно до Положення про Головне контрольно-ревізійне управління України, затвердженого Указом Президента України від 28.11.2000
N 1265".
3. Управлінню забезпечення взаємодії з правоохоронними органами та правової роботи ГоловКРУ (Лихицький О.П.) забезпечити державну реєстрацію даного наказу.
4. Адміністративно-господарському управлінню ГоловКРУ (Сарапін М.І.) довести цей наказ до відома апарату ГоловКРУ, контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі для використання в роботі.
В. о. Голови | І.Б.Стефанюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ГоловКРУ України
23.08.2002 N 172
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 вересня 2002 р.
за N 739/7027
Зміни і доповнення до Інструкції про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні ( z0497-97 )
1. Пункт 1.1 викласти в такій редакції:
"1.1. Інструкція про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні розроблена на підставі
Бюджетного кодексу України, Закону України
"Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", Положення про Головне контрольно-ревізійне управління України, затвердженого Указом Президента України від 28.11.2000
N 1265, Указу Президента України від 23.07.98
N 817 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" та Указу Президента України від 27.08.2000
N 1031 "Про заходи щодо підвищення ефективності контрольно-ревізійної роботи" і визначає порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні".
2. Пункт 1.3 після слів "Ревізії і перевірки повинні" доповнити словами "забезпечити виявлення і блокування діяльності, що загрожує економічній безпеці держави, провокує платіжну кризу, спрямована на організацію забороненого державою виробництва товарів і надання послуг, несе в собі значні соціальні загрози, та", далі - за текстом.
3. У третьому реченні пункту 1.4 слова "органів виконавчої влади" замінити словами "органів державної влади" та після слів "об'єднань громадян та їхніх представників" додати слова "чи окремих громадян", далі - за текстом.
4. У першому реченні підпункту 1.5.1 слово "утворення" замінити "мобілізації", речення друге виключити.
6. Пункт 1.5 доповнити підпунктом 1.5.12 такого змісту:
"1.5.12. Бюджетне правопорушення - це недотримання учасником бюджетного процесу встановленого
Бюджетним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами порядку складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету чи звіту про виконання бюджету".
7. Пункт 2.1 викласти в такій редакції:
"2.1. При проведенні ревізій (перевірок) виконання бюджетів, стану роботи фінансових органів і органів Державного казначейства Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, міст обласного підпорядкування, районів і районів у містах".
8. Підпункт 2.1.1 викласти в такій редакції:
"2.1.1. Перевірка дотримання вимог
Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів щодо виконання бюджетів усіх рівнів, стану роботи фінансових органів і органів Державного казначейства України".
9. У підпункті 2.1.2 слово "позабюджетних і" замінити словами "використання коштів загального і спеціального фондів".
11. Підпункт 2.2.2 викласти в такій редакції:
"2.2.2. Перевірка стану дотримання законодавства з фінансових питань; аналіз обґрунтованості та правильності обчислення показників загального та спеціального фондів кошторису, відповідність узятих бюджетних зобов'язань виділеним бюджетним асигнуванням; перевірка цільового, економного, ефективного використання та збереження коштів і майна; правильність, повнота та достовірність ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності".
12. Пункт 2.2 доповнити підпунктом 2.2.3 такого змісту:
"2.2.3. Виявлення і перевірка по суті фінансових операцій, які віднесені до сумнівних та незвичних".
13. У підпункті 2.3.2 слова "Законність і правильність" замінити словами "Перевірка законності і правильності", далі - за текстом.
14. У підпункті 2.3.3 слова "Правильність розрахунків витрат" замінити словами "Перевірка правильності розрахунків витрат", далі - за текстом.
15. Пункт 2.3 доповнити підпунктом 2.3.4 такого змісту:
"2.3.4. Перевірка достовірності даних у бюджетних запитах. Аналіз виконання плану асигнувань із загального фонду бюджету, кошторису за загальними та спеціальними фондами. Перевірка правильності та повноти ведення бухгалтерського обліку та достовірності фінансової звітності".
16. У підпункті 2.4.2 слово "правильності" замінити словом "стану", після слів "при зміні форми власності шляхом" доповнити підпункт словами "корпоратизації, викупу", далі - за текстом.
17. Пункт 2.4 доповнити підпунктом 2.4.3 такого змісту:
"2.4.3. Виявлення і перевірка по суті фінансових операцій, які віднесені до сумнівних та незвичних".
18. Пункт 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1. Планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби, формування планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) у районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів, здійснюється відповідно до Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2001
N 955".
19. Пункт 3.2 викласти в такій редакції:
"3.2. План контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби за основними її напрямами складається ГоловКРУ України за погодженням з Мінфіном на календарний рік і затверджується розпорядженням Кабінету Міністрів України.
Ревізії і перевірки підприємств, установ та організацій проводяться, як правило, на основі планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, планів контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та планів контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) у районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів, які складаються на півріччя і затверджуються:
- плани контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ - Головою ГоловКРУ;
- плани контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - Головним контрольно-ревізійним управлінням;
- плани контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) у районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів, - відповідними контрольно-ревізійними управліннями в регіонах.
Ревізії і перевірки підприємств, установ та організацій, не передбачені планами роботи, проводяться за дорученнями Президента України чи Кабінету Міністрів України у терміни, зазначені в дорученні, або за зверненнями, відповідно до законодавства, органів державної влади та місцевого самоврядування чи громадян у терміни, які визначаються з урахуванням планів контрольно-ревізійної роботи.
Ревізійні дії проводяться, як правило, на підприємстві, в установі та організації за їх місцезнаходженням, вказаним в установчих документах, а за вилученими у підприємства, установи чи організації документами - у місці, узгодженому з органом, що вилучив документи. При цьому, обсяг вилучених документів має бути достатнім для здійснення відповідних ревізійних дій".
20. Пункт 3.3 після слів "координує свою діяльність з" доповнити словами "Рахунковою палатою", далі - за текстом.
21. Пункт 3.6 після слів "Головним контрольно-ревізійним управлінням України", пункт 3.7 після слів "в областях", пункт 3.8 після слів "контрольно-ревізійних відділів" та пункт 3.10 після слова "проводяться" доповнити словами "як правило", далі - за текстом.
22. В пункті 3.16 слова "спеціальна посвідка" замінити словами "спеціальне посвідчення встановленого зразка"; слова "підписана" та "скріплена" замінити на слова "підписане" і "скріплене".
23. Пункт 3.18 після слів "можуть залучатись" доповнити словами "представники внутрішнього фінансового контролю та", далі - за текстом.
24. Пункт 3.20 доповнити абзацами такого змісту:
"У разі продовження терміну ревізії (перевірки) посадові особи державної контрольно-ревізійної служби зобов'язані пред'явити керівнику підприємства (установи, організації), на якому проводиться ревізія (перевірка), посвідчення з продовженим у встановленому порядку терміном проведення ревізії (перевірки) або нове посвідчення на право проведення ревізії (перевірки).
У випадках переривання ревізії (перевірки) на термін понад 5 робочих днів у зв'язку з наявністю об'єктивних причин орган ДКРС надсилає керівнику об'єкта ревізії (перевірки) письмове повідомлення".
25. Перше речення пункту 3.21 після слів "відповідних" доповнити словом "фінансових,", далі - за текстом.
26. Пункт 3.23 доповнити реченням "У випадках, коли ревізію (перевірку) здійснює один спеціаліст, робочий план її проведення не складається".
27. У пункті 3.27:
перше речення викласти в такій редакції: "Якщо в ході підготовки до ревізії (перевірки) або на початку ревізії (перевірки) буде встановлено, що на підприємстві, в установі чи в організації відсутній належний бухгалтерський облік, що унеможливлює якісне її проведення, то ревізори подають керівництву контрольно-ревізійного підрозділу доповідну записку або акт, на підставі яких контрольно-ревізійний підрозділ пред'являє письмові вимоги керівництву об'єкта контролю щодо приведення обліку у відповідність до чинного законодавства з попереднім визначенням стороною, що ревізується (перевіряється), конкретних строків виконання цієї роботи, а також інформує вищестоящий орган управління, а в разі потреби - органи влади, правоохоронні органи та застосовує відповідно до законодавства заходи адміністративного впливу в межах компетенції органів ДКРС";
у третьому реченні слова "та проводити ревізію за поновленим ними ж обліком" виключити.
28. Пункт 3.28 після слів "контрольних аналізів готової продукції" доповнити словами "контрольних обмірів виконаних робіт", далі - за текстом.
29. Пункт 3.29 після слів "письмові пояснення від посадових та інших причетних до цього осіб" доповнити словами "стисло навести суть в акті ревізії (перевірки),", далі - за текстом.
Доповнити зазначений пункт абзацом такого змісту: "У разі відмови посадових та інших осіб, причетних до виявлених порушень, від надання письмових пояснень ревізори фіксують цей факт в акті ревізії (перевірки)".
30. У підпункті 3.32.1:
в абзаці "б" слова "і позабюджетних фондів" виключити; слова "правильність розподілу джерел доходів і видатків між місцевими бюджетами вказаних адміністративно-територіальних одиниць" замінити словами "правильність визначення обсягів міжбюджетних трансфертів";
................Перейти до повного тексту