- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Положення про порядок створення та головні функції тендерних комітетів підприємств та організацій Укравтодору
Відповідно до Закону України
"Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", наказу Міністерства економіки від 26.12.2000
N 280 "Про затвердження Положення про порядок створення та головні функції тендерних комітетів щодо організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти", наказів Міністерства транспорту та зв'язку від 25.01.2008
N 83 "Про удосконалення та організацію проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти в галузі транспортно-дорожнього комплексу та сфери зв'язку" та від 01.02.2008
N 116 "Про внесення змін до наказу Мінтрансзв'язку від 25.01.2008 N 83"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок створення та головні функції тендерних комітетів підприємств та організацій Укравтодору (додається).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Березовського М.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
автомобільних доріг України
17.03.2008 N 105
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок створення та головні функції тендерних комітетів підприємств та організацій Укравтодору
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України
"Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", наказу Міністерства економіки від 26.12.2000
N 280 "Про затвердження Положення про порядок створення та головні функції тендерних комітетів щодо організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти", наказів Міністерства транспорту та зв'язку від 25.01.2008
N 83 "Про удосконалення та організацію проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти в галузі транспортно-дорожнього комплексу та сфери зв'язку" та від 01.02.2008
N 116 "Про внесення змін до наказу Мінтрансзв'язку від 25.01.2008 N 83".
1.2. Положення визначає завдання, функції та повноваження тендерних комітетів підприємств та організацій Укравтодору (далі - тендерний комітет) щодо здійснення всіх процедур державних закупівель (торгів) товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, а також права, обов'язки та відповідальність його членів.
1.3. Тендерний комітет у своїй діяльності керується чинним законодавством, відомчими нормативними актами, розпорядчими документами Кабінету Міністрів України, Мінекономіки, Антимонопольного комітету, рішеннями Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель, наказами Укравтодору, Мінтрансзв'язку, цим Положенням, тендерною документацією та рішеннями, які приймаються тендерним комітетом.
2. Порядок призначення та організація роботи тендерного комітету
2.1. Склад тендерних комітетів підприємств та організацій Укравтодору затверджується наказом Міністерства транспорту та зв'язку за поданням Укравтодору.
2.2. Положення про тендерний комітет затверджується наказом Укравтодору.
2.3. Зміни до Положення про тендерний комітет вносяться за поданням голови тендерного комітету, оформляються та погоджуються наказом Укравтодору.
2.4. Керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова, який проводить засідання тендерного комітету, пропонує порядок денний засідань, вирішує питання забезпечення його діяльності, залучає у разі необхідності відповідних фахівців та експертів, приймає рішення щодо проведення позапланових засідань тендерного комітету та є посадовою особою, що має право на підписання договорів про закупівлю.
2.5. Голова тендерного комітету організовує його роботу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
Голова тендерного комітету призначає заступників голови, відповідального секретаря та визначає функції кожного члена тендерного комітету.
2.6. Голова тендерного комітету приймає рішення щодо створення, за необхідності, комісій та робочих груп тендерного комітету.
2.7. У разі відсутності голови тендерного комітету його функції виконує заступник голови тендерного комітету.
Голова тендерного комітету (виконуючий обов'язки голови, його заступник) засвідчує своїм підписом такі документи щодо державних закупівель:
- оголошення про державні закупівлі;
- запит щодо цінових пропозицій (котирувань);
- запрошення до торгів з обмеженою участю та закупівлі в одного учасника;
- тендерну документацію, включаючи зміни у разі їх внесення;
- інструкцію щодо підготовки та подання заявок на участь у попередній кваліфікації;
- повідомлення про акцепт тендерної пропозиції та про результати торгів;
- рішення щодо скарг учасників торгів, що розглядалися тендерним комітетом;
- звіт про результати здійснення процедури закупівлі.
Зазначені документи після підпису завіряються печаткою організації-замовника або окремою печаткою тендерного комітету.
2.8. Формою роботи тендерного комітету є засідання, які проводяться у разі потреби.
2.9. Розгляду на засіданнях тендерного комітету підлягають такі питання:
- планування роботи тендерного комітету, розподіл функцій членів тендерного комітету, окремих його комісій та груп;
- здійснення процедур закупівлі відповідно до чинного законодавства;
- прийняття відповідних рішень.
2.10. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях тендерного комітету, приймаються простою більшістю голосів у присутності не менше двох третин членів тендерного комітету. У разі рівного розподілу голосів голос голови комітету є ухвальним.
2.11. Рішення тендерного комітету оформляється протоколом, який підписується усіма членами комітету, що брали участь у голосуванні.
2.12. Організаційне забезпечення роботи тендерного комітету, оформлення протоколів засідань, оперативне інформування членів комітету здійснює секретар, за його відсутності голова доручає тимчасово виконувати функції секретаря іншому члену тендерного комітету.
3. Основні функції тендерного комітету
Тендерний комітет діє як розпорядник коштів державного бюджету, відповідає за організацію процедур закупівлі на всіх етапах та стадіях їх проведення.
Стадіями державних закупівель є:
1) затвердження кошторису (програми, плану використання державних коштів);
2) затвердження річного плану державних закупівель;
3) обрання і проведення процедур закупівель на підставі затвердженого кошторису (програми, плану використання державних коштів) та річного плану державних закупівель;
4) визначення переможця процедури закупівлі;
5) укладання договорів про закупівлю;
6) складання звіту про результати здійснення процедури закупівлі;
7) виконання договорів про закупівлю;
8) контроль за виконанням договорів про закупівлю.
У процесі роботи він забезпечує реалізацію таких функцій:
................Перейти до повного тексту