- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 2-6 від 12.01.2001
Заступнику Голови Національного
банку України
Кротюку В.Л.
Щодо підтвердження аудиторського висновку аудитора іноземної держави
Шановний Володимире Леонідовичу!
Ваш лист від 15.12.2000 року N 43-345/5325-8303 розглянуто на засіданні Аудиторської палати України 26 грудня 2000 року.
Повідомляємо, що згідно з Законом України
"Про аудиторську діяльність" аудиторський висновок аудитора іноземної держави при офіційному його поданні установі, організації або господарюючому суб'єкту України підлягає підтвердженню аудитором України, якщо інше не встановлено міжнародним договором.
У преамбулі до Закону України "Про аудиторську діяльність" від 22.04.93 р.
N 3125-XII із змінами та доповненнями (далі - "Закон") зазначено, що "Закон визначає правові засади здійснення аудиторської діяльності в Україні". Положення дії Закону діють на території України і поширюються на усі господарюючі суб'єкти незалежно від форм власності та видів діяльності, органи державної виконавчої влади (ст. 1 Закону).
Обов'язковість проведення аудиту для комерційних банків передбачена пунктом
1 статті 10 Закону для "підтвердження достовірності та повноти річного балансу і звітності комерційних банків..., звітність яких офіційно оприлюднюється...", а також статтею 34 Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 20.03.91 р.
N 872-XII із змінами та доповненнями - "діяльність комерційних банків підлягає перевірці аудиторськими організаціями, уповноваженими відповідно до законодавства на здійснення таких перевірок".
Обов'язкове проведення аудиту комерційних банків аудиторами іноземних держав не передбачене вищевказаними законами.
В той же час, ряд комерційних банків зацікавлені в отриманні позитивних аудиторських звітів від аудиторів іноземних держав, для підтвердження балансу, звіту про прибутки і збитки та іншої звітності відповідно до вимог міжнародних стандартів аудиту.
Статтею 4 Закону визначено, що "аудит - це перевірка публічної бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання з метою визначення достовірності їх звітності, обліку, його повноти і відповідності чинному законодавству та встановленим нормативам".
Оскільки аудитори іноземних держав здійснюють свою діяльність у відповідності до законодавства іноземних держав, то аудит, який проводить аудитор іноземної держави не може розглядатися як аудит, передбачений Законом України
"Про аудиторську діяльність".
Відповідно до пункту 6 Нормативу N 1 Національних нормативів аудиту, затверджених рішенням Аудиторської палати України
N 73 від 18.12.98 р. (далі - "ННА") аудитор "підтверджує фінансову звітність, що готується згідно з одним із наступних правил або декількома правилами:
................Перейти до повного тексту