1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
Н А К А З
08.05.2007 N 429/0/16-07
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства культури і туризму N 230/0/16-09 від 10.04.2009 )
Про затвердження Порядку реалізації програм та проведення заходів у сфері культури
З метою ефективного та економічного використання бюджетних коштів на реалізацію програм (проектів, заходів) у сфері культури та відповідно до Положення про Міністерство культури і туризму України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 N 1566,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок реалізації програм та проведення заходів у сфері культури, що додається.
2. Головам державних служб, керівникам структурних підрозділів Міністерства культури і туризму неухильно дотримуватись Порядку реалізації програм та проведення заходів у сфері культури.
3. Управлінню оплати праці та бюджетних програм (Н.Ю.Солодченко), Управлінню фінансування, обліку та звітності (Жук В.В.) витрати на проведення програм (проектів, заходів) у сфері культури здійснювати в межах асигнувань, передбачених Міністерству культури і туризму Державним бюджетом України на відповідні роки.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства культури і туризму України від 05.05.2005 р. N 270 "Про затвердження форми договору про реалізацію творчого проекту".
5. Контроль за виконанням наказу покласти на перших заступників та заступників Міністра відповідно до функціональних обов'язків.
Міністр Ю.П.Богуцький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури
і туризму України
08.05.2007 N 429/0/16-07
ПОРЯДОК
реалізації програм та проведення заходів у сфері культури
1. Загальні положення
1.1. Цим Порядком визначається процедура формування та документального оформлення реалізації програм та проектів, проведення заходів, у тому числі гастрольних (далі - програми (проекти, заходи)), спрямованих на реалізацію державної політики щодо розвитку культури і мистецтва.
1.2. Метою Порядку є планування, ефективне та раціональне використання коштів на здійснення програм (проектів, заходів), які передбачаються у Державному бюджеті України на відповідний рік, окрім коштів спеціального рахунку підтримки вітчизняних гастролерів.
1.3. Цей Порядок застосовується Міністерством культури і туризму (далі - МКТ), підприємствами, установами, закладами та організаціями, які здійснюють реалізацію відповідних програм (проектів, заходів) у сфері культури за рахунок коштів, передбачених МКТ в Державному бюджеті України, та має характер методичних рекомендацій.
2. Визначення термінів, які застосовуються в Порядку
2.1. Програма (проект, захід) - це визначений в установленому законодавством порядку актами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України, рішеннями центральних, місцевих органів виконавчої влади або іншими юридичними особами - засновниками комплекс заходів (сукупність дій, засобів), спрямованих на виконання певних завдань і вирішення питань, пов'язаних з реалізацією державної політики стосовно розвитку культури і мистецтва як в Україні, так і за її межами.
2.2. Концертно-мистецькі та культурологічні програми (проекти, заходи), регіональні культурні ініціативи - форма культурної діяльності, яка характеризується заздалегідь визначеними конкретною метою і строком реалізації (досягнення мети) у сфері культури, а також програми (проекти, заходи), що здійснюються державними та недержавними закладами культури для забезпечення культурних і дозвіллєвих потреб громадян.
2.3. Аматорське мистецтво (мистецьке аматорство) - індивідуальна чи колективна творча діяльність непрофесійних творчих працівників або колективів, що не є для них основним заняттям, результатом якої є створення або інтерпретація творів, що мають культурно-мистецьку цінність, та не має на меті отримання доходів.
2.4. План роботи - це основний документ МКТ для планування роботи з реалізації програм (проектів, заходів) із зазначенням терміну виконання, місця проведення й відповідальних за їх організацію.
Форма плану роботи МКТ затверджена наказом Міністерства культури і мистецтв України від 19.02.2004 N 88 "Про внесення змін до наказу N 551 від 02.09.2003 "Про затвердження Тимчасового регламенту Міністерства".
2.5. Положення про програму (проект, захід) - це документ, що відображає зміст програми (проекту, заходу) та має містити основні елементи за зразком згідно із додатком 1.
2.6. Кошторис витрат (індивідуальний кошторис) - це документ про вартість програми (проекту, заходу), який визначає загальний обсяг і структуру витрат і складений за формою:
- на підготовку та проведення програми (проекту, заходу), передбаченої Планом роботи, згідно із додатком 2;
- на підготовку та реалізацію гастрольного заходу, передбаченого Планом роботи, за зразком згідно із додатком 3.
2.7. Розрахунковий кошторис витрат на проведення програми (проекту, заходу) - це документ, що містить розрахунки планових статей витрат на підготовку та проведення програми (проекту, заходу) та фактичні витрати за здійснені роботи, послуги, складений за формою згідно із додатком 4.
2.8. Виконавчий кошторис витрат на проведення програми (проекту, заходу) - це документ, що містить дані про фактичне виділення та використання коштів, складений за формою згідно із додатком 5.
2.9. Договір на соціально-творче замовлення - це двостороння угода, складена за формою згідно із додатком 6, яка укладається між замовником (МКТ) такої програми (проекту, заходу) та її виконавцем, який, як правило, є переможцем торгів (тендерів), що проводяться згідно із Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
Реєстрація та облік договорів на соціально-творче замовлення здійснюється управлінням оплати праці та бюджетних програм МКТ.
2.10. Договір на реалізацію творчого проекту (гастрольного заходу) - це двостороння угода, складена за формою згідно із додатком 7, яка укладається між замовником (МКТ) та виконавцем на проведення гастрольного заходу за рахунок асигнувань, передбачених МКТ у державному бюджеті по загальному фонду видатків, а також яка укладається між МКТ та вітчизняним гастролером - одержувачем коштів спеціального фонду Державного бюджету України.
Реєстрація та облік договорів на реалізацію творчого проекту (гастрольного заходу) здійснюється управлінням оплати праці та бюджетних програм МКТ.
2.11. Акт про виконані роботи - документ, складений за формою згідно із додатком 8, підписання якого здійснюється після проведення програми (проекту, заходу), передбаченої договором на соціально-творче замовлення або договором на реалізацію творчого проекту (гастрольного заходу).
Облік актів про виконані роботи здійснюється управлінням оплати праці та бюджетних програм МКТ.
2.12. Творчий звіт - документ, складений за формою згідно із додатком 9, за результатами проведення відповідної програми (проекту, заходу) відповідно до наказу МКТ.
Облік творчих звітів здійснюється державною службою, структурним підрозділом МКТ, відповідальним за реалізацію програми (проекту, заходу) згідно із Планом роботи МКТ.
2.13. Засновник програми (проекту, заходу) - фізична та/або юридична особа, що має виключне право на використання об'єкта авторського права і таке право підтверджено відповідним документом.
До учасників програм (проектів, заходів) відносяться особи, які беруть безпосередню участь у програмі (проекті, заході) і видатки на утримання (або часткове утримання) яких фінансуються за рахунок кошторису на проведення програми (проекту, заходу).
3. Порядок формування програм (проектів, заходів) у Плані роботи МКТ та підготовка документів на реалізацію програм (проектів, заходів)
3.1. Формування програм (проектів, заходів) є одним із складових елементів Плану роботи МКТ на наступний рік. Проект Плану роботи МКТ на наступний рік формується з програм (проектів, заходів):
3.1.1. передбачених державними програмами, актами Верховної Ради України, актами та дорученнями Кабінету Міністрів України, указами Президента України;
3.1.2. засновником яких є МКТ;
3.1.3. засновниками яких є органи місцевої влади, підприємства, установи та організації.
Програми (проекти, заходи), визначені підпунктами 3.1.1-3.1.2 цього пункту, включаються до проекту Плану роботи МКТ на наступний рік першочергово.
Пропозиції щодо включення програм (проектів, заходів), визначених підпунктом 3.1.3 цього пункту, до проекту Плану роботи МКТ на наступний рік подаються підприємствами, установами та організаціями до 31 травня поточного року у вигляді листів з вказівкою назви, терміну проведення та орієнтовної вартості програми (проекту, заходу).
3.2. Отримана від підприємств, установ та організацій інформація опрацьовується державними службами, структурними підрозділами МКТ відповідно до компетенції та в зведеному вигляді погоджується першими заступниками та заступниками Міністра відповідно до розподілу обов'язків як пропозиції до проекту Державного бюджету України та проекту Плану роботу МКТ на наступний рік і подається на затвердження Міністрові.
При цьому здійснюється аналіз проведених (виконаних) програм (проектів, заходів), обґрунтовано оцінюючи мистецький та/або творчий рівень за результатами їх проведення, та розробляються пропозиції щодо доцільності продовження проведення тих чи інших програм (проектів, заходів) з метою забезпечення подальшого ефективного використання бюджетних коштів для реалізації важливих та необхідних програм (проектів, заходів).
3.3. Зазначені у пункті 3.2 цього Порядку пропозиції до 30 червня поточного року подаються управлінню оплати праці та бюджетних програм з метою зведення та подання до Міністерства фінансів України як граничні показники видатків Державного бюджету України на наступний рік.
3.4. Після прийняття Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік сформований перелік програм (проектів, заходів) до проекту Плану роботи МКТ доопрацьовується державними службами, структурними підрозділами з метою приведення у відповідність до затверджених видатків та затверджується МКТ у грудні місяці поточного року.
3.5. Державні служби, структурні підрозділи, визначені Планом роботи МКТ відповідальними за реалізацію програми (проекту, заходу), забезпечують за 1,5 місяця до встановленого терміну її проведення подання до МКТ підприємствами, установами та організаціями - організаторами зазначеної програми (проекту, заходу) наступних документів:
- Положення про проведення програми (проекту, заходу), затверджене засновником або організатором програми (проекту, заходу) та погоджене співорганізаторами (співзасновниками) програми (проекту, заходу);
- підписана організатором концепція програми (проекту, заходу), де визначено творчу мету та результат програми (проекту, заходу), спрямований на реалізацію державної політики у сфері культури; дату і місце проведення програми (проекту, заходу); умови, обсяги фінансування, структура витрат із зазначенням бюджетних і позабюджетних джерел фінансування програми (проекту, заходу);
- списки учасників (фізичних осіб), підписані організатором програми (проекту, заходу);
- план-графік проведення заходу, підписаний організатором програми (проекту, заходу);
- сценарій програми (проекту, заходу), підписаний головним режисером та організатором програми (проекту, заходу) (у разі потреби);
- оригінал запрошення від закордонних організацій, в якому визначаються умови проведення програми (проекту, заходу) (у разі потреби);
- оригінал листа-клопотання від органів місцевої влади (при проведенні регіональних програм (проектів, заходів));
- склад Оргкомітету, Журі (у разі потреби), затверджений засновником/організатором програми (проекту, заходу);
- кошторис витрат (індивідуальний кошторис), затверджений керівником організації - виконавця програми (проекту, заходу);
- розрахунковий кошторис витрат, затверджений керівником організації - виконавця програми (проекту, заходу);
- зведений кошторис витрат із врахуванням всіх джерел фінансування (в разі фінансування на дольових засадах), затверджений засновником та погоджений співзасновниками програми (проекту, заходу);
- підписаний договір на реалізацію творчого проекту (гастрольного заходу) або договір на соціально-творче замовлення (у разі потреби).
Документи подаються разом із супровідним листом в 5-ти (п'яти) примірниках.
3.6. Державні служби, структурні підрозділи попередньо опрацьовують документи, подані підприємствами, установами та організаціями - організаторами програми (проекту, заходу) відповідно до пункту 3.5 цього Порядку, оформлюють та забезпечують підписання наказу (наказів) на реалізацію програми (проекту, заходу), договору на соціально-творче замовлення (договору на реалізацію творчого проекту (гастрольного заходу), проведення програми (проекту, заходу) на належному організаційному, мистецькому (творчому) рівні та подання звітності за використані кошти.
4. Планування коштів на проведення програм (проектів, заходів)
4.1. У кошторис витрат на проведення програми (проекту, заходу) включаються тільки ті видатки, необхідність та законність яких обумовлена характером і специфікою програми (проекту, заходу), виходячи з дійсної потреби в коштах і з урахуванням додержання режиму економії й ефективного використання коштів.
Планування видатків на проведення програми (проекту, заходу) здійснюється, виходячи з кількості учасників, тривалості заходів, місця проведення та з урахуванням умов Положення про програму (проект, захід), умов запрошення і угод між співвиконавцями програми (проекту, заходу).
При проведенні програм (проектів, заходів) за кордоном приймаюча сторона обов'язково має взяти на себе частину витрат, пов'язаних з проведенням програм (проектів, заходів), про що повідомляється у запрошенні.
4.2. Бюджетні кошти, заплановані й виділені на програми (проекти, заходи), не можуть бути спрямовані на придбання основних засобів - меблів, оргтехніки, комп'ютерів, транспортних засобів тощо, а також на витрати для утримання установ і громадських організацій та об'єднань.
Видатки на утримання юридичної особи - виконавця (державного або казенного підприємства, фінансова підтримка або утримання якого не здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України та яке належить до сфери управління МКТ), який забезпечує проведення програми (проекту, заходу), визначаються в кожному конкретному випадку від 5 до 10% від суми вартості програми (проекту, заходу), враховуючи рівень участі юридичної особи - виконавця у їх організації та проведенні.
5. Фінансове забезпечення
5.1. Видатки на здійснення програм (проектів, заходів) за рахунок бюджетних коштів передбачаються при затвердженні Державного бюджету України на відповідний рік згідно із нормативно-правовими актами, що визначають порядок формування обсягів витрат, які обов'язково обґрунтовуються відповідними розрахунками.
5.2. Перелік програм (проектів, заходів) із строками та місцем їх проведення визначається і затверджується Планом роботи МКТ.
5.3. Складова Плану роботи МКТ щодо переліку програм (проектів, заходів) формується за визначеними кодами програмної класифікації, кожен з яких розподіляється за такими напрямами:
- фестивалі, свята;
- семінари, конференції, наради;
- творчі звіти, концерти, мистецькі вечори та заходи з відзначення ювілеїв та пам'ятних дат;
- конкурси, огляди;
- міжнародне культурне співробітництво;
- виставкова діяльність;
- проектування пам'ятників.
5.4. З метою забезпечення коштами програм (проектів, заходів), планування витрат для яких не може бути заздалегідь враховано при формуванні відповідних проектів, до Плану роботи МКТ дозволяється вносити зміни в межах асигнувань, що передбачаються у Державному бюджеті України на відповідний рік.
5.5. До Плану роботи МКТ включаються тільки програми (проекти, заходи), здійснення яких передбачено законодавством і фінансування яких забезпечено коштами, запланованими МКТ у Державному бюджеті України на відповідний рік за певними кодами програмної класифікації. Обсяг коштів на реалізацію кожної програми (проекту, заходу) визначається індивідуальним кошторисом на підставі окремих розрахунків.
Фінансування програм (проектів, заходів) передбачених р. 3, підпунктом 3.1.3, здійснюється Міністерством за рахунок асигнувань, передбачених МКТ в Державному бюджеті на відповідні роки, як правило, в розмірі не більше 30% від суми загального кошторису витрат на проведення програми (проекту, заходу).
5.6. Фінансування передбаченої Планом роботи МКТ програми (проекту, заходу) здійснюється шляхом включення юридичної особи, що є організатором програми (проекту, заходу), до мережі МКТ з наступним виділенням бюджетних асигнувань.
Для включення юридичної особи до мережі МКТ мають бути подані наступні документи:
- статут (нотаріально завірений);
- довідка про включення юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств, організацій, установ (нотаріально завірена);
- лист територіального органу Державного казначейства України про обслуговування в ньому видатків на проведення програми (проекту, заходу).
5.7. Фінансування програми (проекту, заходу) здійснюється у два етапи:
- для забезпечення підготовки та проведення програми (проекту, заходу) виділяється до 75 відсотків коштів, визначених кошторисом витрат;
- решта коштів перераховується після проведення програми (проекту, заходу) і подання звітних документів з урахуванням перерахунку на фактичні витрати.
У випадку, коли проведення програми (проекту, заходу) здійснюється поетапно і термін проведення перевищує місяць, кошти виділяються поетапно згідно із графіком фінансування.
При фінансуванні довгострокових програм (проектів, заходів) кошти виділяються поетапно згідно із графіком проведення та фінансування.
Фінансове забезпечення реалізації програм (проектів, заходів) здійснюється за рахунок асигнувань, що передбачаються МКТ у Державному бюджеті України на відповідний рік.
5.8. Основні напрямки витрат та сторони, що їх відшкодовують.
5.8.1. Витрати на проведення програм (проектів, заходів) складаються з двох основних напрямків: перший напрямок - витрати на безпосередню підготовку і проведення програм (проектів, заходів); другий - витрати, пов'язані із перебуванням учасників програм (проектів, заходів) та витрати на відрядження.
5.8.2. До першого напрямку належать такі витрати, як оплата праці режисерсько-постановчої групи, артистів, адміністраторів з нарахуваннями, залучених на умовах трудового договору; орендна плата за користування приміщенням (експлуатаційні витрати, відміна планового заходу); орендна плата за користування технічним обладнанням, оргтехнікою, інвентарем; оренда транспортних засобів та витрати на їх обслуговування; орендна плата за прокат костюмів, одягу тощо; послуги зв'язку; поліграфічні послуги; канцелярські витрати; придбання призів, сувенірів, подарунків (якщо цього потребує дана програма (проект, захід) - за окремим погодженням); оплата інформаційних послуг; представницькі витрати - за окремим погодженням (при проведенні програм (проектів, заходів) міжнародного рівня), тощо.
5.8.3. До другого напрямку належать витрати на проїзд, проживання, добові (харчування за окремим погодженням) учасників програми (проекту, заходу).
5.8.4. У разі здійснення програм (проектів, заходів) громадськими організаціями, бюджетні кошти можуть спрямовуватися на витрати з безпосередньої підготовки і проведення програм (проектів, заходів), перелік яких наведено у пункті 5.8.2 (крім представницьких витрат) і в пункті 5.8.3. Витрати на утримання учасників програми (проекту, заходу), що проводяться громадськими організаціями за рахунок бюджетних коштів, можуть відшкодовуватися тільки в разі, якщо це передбачено відповідним нормативно-правовим актом.
5.8.5. Видатки на заробітну плату (виплату гонорару) з нарахуваннями передбачаються тільки для оплати праці працівників, що залучаються до виконання робіт (надання послуг) з підготовки, проведення, виконання програми (проекту, заходу) на підставі трудової угоди. Трудова угода для виконання певної роботи залученими працівниками укладається за умови неможливості виконання такої роботи штатними працівниками установ. Видатки на оплату праці при цьому обраховуються, виходячи із середніх розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати), затверджених для аналогічних категорій працівників відповідних галузей, та відпрацьованого часу.
5.8.6. Штатним працівникам установ, підприємств, організацій, що безпосередньо залучаються до підготовки й участі в програмах (проектах, заходах), зберігається заробітна плата за основним місцем роботи.
Грошові виплати, такі як стипендії, винагороди, матеріальна допомога, - за рахунок бюджетних коштів на програми (проекти, заходи) в сфері культури не здійснюються.
5.8.7. При проведенні виїзних програм (проектів, заходів) відшкодування учасникам витрат на проїзд, добові, проживання здійснюється в порядку і в розмірах, визначених чинним законодавством. Витрати на проїзд учасників до місця проведення програми (проекту, заходу) в обидва кінці, добові в дорозі оплачує сторона, яка направляє учасників. Інші витрати на утримання учасників, а саме: проживання, добові, може відшкодовувати сторона (організація), яка проводить програму (проект, захід).
Добові учасникам при проведенні програми (проекту, заходу) на виїзді виплачуються згідно із затвердженими нормами відшкодування витрат на відрядження тільки в тому разі, якщо учасники під час участі в заході не забезпечуються харчуванням.
5.8.8. При проведенні міжнародних заходів розміри витрат на проїзд і проживання, виплату добових визначаються з урахуванням умов запрошення та згідно із законодавством.
5.8.9. Відшкодування витрат на проїзд, проживання учасників програми (проекту, заходу) здійснюється в розмірі фактичних витрат за наявності підтвердних документів (в оригіналі) в межах граничних норм, визначених законодавством України.
5.8.10. Витрати на харчування учасників програм (проектів, заходів) (якщо цього потребує дана програма (проект, захід)) включаються в індивідуальні кошториси витрат згідно із затвердженими списками учасників та кількістю днів харчування (за окремим погодженням) і тільки у дні їх безпосередньої участі в заході.
5.8.11. Витрати на нагородження (грошові винагороди (премії)) в першу чергу здійснюються за рахунок коштів призового фонду, який створюється із внесків учасників програм (проектів, заходів), організацій-учасників за рахунок позабюджетних коштів. У разі відсутності такого фонду видатки на грошові винагороди (премії) для переможців і учасників програм (проектів, заходів) передбачаються в кошторисах витрат з урахуванням фінансових можливостей у розмірах, які визначаються та погоджуються в кожному випадку окремо.
5.8.12. Видатки для придбання подарунків, пам'ятних сувенірів для учасників програм (проектів, заходів) визначаються в кожному випадку окремо, з урахуванням фінансових можливостей та попереднім погодженням.
5.8.13. Видатки для оплати витрат за користування транспортом для організаційних питань та перевезення учасників програм (проектів, заходів) розраховуються на підставі укладених з транспортною організацією угод на обслуговування.
5.8.14. Представницькі витрати - це витрати на прийом і обслуговування іноземних представників і делегацій та представників інших установ, організацій, які прибули за запрошенням для проведення переговорів з метою здійснення міжнародних зв'язків, установлення та підтримання взаємовигідного співробітництва та вирішення питань, пов'язаних з розвитком співпраці з питань у сфері культури, а також при проведенні Днів культури зарубіжних країн в Україні. До складу представницьких витрат відносяться витрати, пов'язані з проведенням офіційного прийому (сніданку, обіду, вечері) представників, буфетним обслуговуванням під час переговорів, оплатою послуг перекладачів, які не перебувають в штаті установи, (підприємства, організації), тощо.
5.8.15. Планування представницьких витрат здійснюється за запланованими напрямами діяльності "Міжнародне культурне співробітництво" заходами Плану роботи МКТ в межах затверджених обсягів коштів з урахуванням умов запрошення, кількості представників та строку візиту.
Списки представників формуються на підставі умов запрошення та за умови, що їх кількість від сторони, що проводить офіційний прийом, не перевищує кількості представників, які прибули від запрошеної сторони, та за окремим погодженням.
6. Звітність і контроль
6.1. Підприємство, установа, організація, які отримали бюджетні кошти на підготовку та проведення програми (проекту, заходу), після їх проведення у терміни, встановлені наказом МКТ, подають акт про виконані роботи або творчий звіт, виконавчий кошторис витрат, який містить в собі дані про виконання кошторису (індивідуального) витрат проведеного заходу та фактичні списки учасників програми (проекту, заходу).
Творчий звіт про реалізацію програми (проекту, заходу) або акт про виконані роботи підписується першим заступником, заступником Міністра культури і туризму України, на якого наказом МКТ про проведення програми (проекту, заходу) покладено контроль за його виконання.
6.2. Подані до МКТ звітні документи мають бути підписані керівником юридичної особи-виконавця заходу та завірені її печаткою. На час відсутності з поважних причин керівника юридичної особи - виконавця програми (проекту, заходу) дозволяється підписувати звітні документи уповноваженим особам юридичної особи - виконавця. При цьому, до МКТ подається документ, який засвідчує право підпису уповноваженої особи на звітних документах.
Термін подання звіту може бути продовжений наказом МКТ за умови наявності об'єктивних причин.
6.3. Крім того, у терміни, встановлені законодавством, має бути подана встановлена наказами Державного казначейства України звітність (квартальна, річна) з відмітками територіальних органів державного казначейства України.
У разі неподання звітності в установлені терміни подальше фінансування підприємства, установи, організації до подання звітності забороняється. Крім того МКТ має право прийняти рішення щодо припинення подальшої співпраці з тими підприємствами, установами та організаціями, що не подали звітність.
Відповідальність за ефективне та цільове використання бюджетних коштів, своєчасне, повне й достовірне подання звітності про використання виділених бюджетних коштів та їх відповідність плановим призначенням несуть керівник і головний бухгалтер організації - виконавця заходу згідно із діючим законодавством.
6.4. Контроль за цільовим і ефективним використанням коштів здійснюється МКТ. У зв'язку з цим в окремих випадках на вимогу фінансово-економічних служб МКТ юридична особа - виконавець програми (проекту, заходу) має подавати первинні документи, що підтверджують статті виконавчого кошторису витрат на проведення програми (проекту, заходу), зокрема:
- наказ (розпорядження) по підприємству, установі, організації про відрядження осіб із зазначенням: пункту призначення; назви підприємства, куди відряджений працівник; строку й мети відрядження; посвідчення про відрядження щодо прибуття та вибуття (на кожну особу окремо);
- звіти про використання коштів, виданих на відрядження (на кожну особу окремо);
- ксерокопії сторінок закордонного паспорта чи документ, що його замінює, з прізвищем відрядженого працівника, відмітками про перетин кордону і візою країни відрядження (при відрядженні в країни, з якими встановлено повний митний контроль);
- документи, що підтверджують витрати працівника на наймання житла під час відрядження (договір або готельний рахунок, в якому зазначено прізвище працівника, направленого на відрядження, термін проживання, вартість одного дня проживання та загальна вартість проживання, акт виконаних робіт);
- документи на бронювання місць в готелях, на проїзд (копії квитків), на користування постільними речами в поїздах;
- цивільно-правові угоди, згідно із якими підрядник (юридична особа чи окремий громадянин) бере на себе зобов'язання виконати певну роботу, а замовник зобов'язується прийняти й оплатити виконану роботу (із зазначенням посади та обов'язків);
- договори на відшкодування експлуатаційних витрат, оренду приміщень, обладнання (з визначенням марки обладнання, ціни за одиницю, кількості та загальної вартості обладнання), автотранспорту (з зазначенням марки та номера авто, кількості автотранспорту, який надається в оренду, кількості днів оренди, ціни за годину (день) оренди та загальної вартості оренди);
- договори (рахунки) на оплату матеріальних цінностей, друкованої продукції, акти на списання матеріальних цінностей;
- документи, що підтверджують перевезення пасажирів або вантажів (ліцензія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, договори із замовником на надання послуг автотранспорту (з зазначенням марки та номера авто, кількості автотранспорту, який надається в оренду, кількості днів оренди, ціни за годину (день) оренди та загальної вартості оренди), дорожні листи (для юридичних осіб та всіх суб'єктів підприємницької діяльності при перевезенні вантажів), інші первинні документи згідно Закону України "Про автомобільний транспорт", а також інших нормативно-правових актів, що регулюють питання автоперевезень);
- калькуляція витрат на відшкодування експлуатаційних витрат (оренду) приміщення;
- угоди на запрошення колективів, сплату авторського гонорару, платіжні документи (відомість виплати заробітної плати, видатковий касовий ордер, квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення, чек тощо);
- акти виконаних робіт (наданих послуг);
- накладні на приймання товару;
- медіа-план програм, сітка (розшифровка кількості виходів в ефір, ціна за один вихід та загальна вартість);
- розшифровка телефонних розмов;
- довідка від суб'єкта господарської діяльності, що майно, яке орендується, знаходиться у нього на балансі (власності);
- страхові поліси;
- свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця та свідоцтво про сплату єдиного податку (при співпраці з фізичними особами або СПД);
- інші первинні документи згідно діючого законодавства, які необхідні для отримання товарів (робіт, послуг) при проведенні програми (проекту, заходу).
Директор Департаменту мистецтва
і регіональної політики

В.Й.Бачинський
Додаток 1
до п. 2.5 Порядку реалізації
програм, творчих проектів
та проведення заходів
у сфері культури за рахунок
бюджетних коштів,
затвердженого наказом
Міністерства культури
і туризму України
08.05.2007 N 429/0/16-07
ЗАТВЕРДЖЕНО
____________________________
(назва організації,
уповноваженого органу)
____________________________
____________________________
(посада)
____________________________
(підпис) (ініціали
і прізвище)
____________________________
(число, місяць, рік)
М. П.
ПОЛОЖЕННЯ*
про проведення програми, проекту, заходу про ____________________________________________
(назва програми, проекту, заходу)
РОЗДІЛ 1. Загальні положення
1.1. Засновник програми, проекту, заходу (співзасновники)
1.2. Перелік організацій, які беріть участь у реалізації програми, проекту, заходу
1.3. Мета програми, проекту, заходу
1.4. Завдання програми, проекту, заходу
Актуальність завдань програми, проекту, заходу. Обґрунтування необхідності реалізації програми, проекту, заходу або окремих її завдань
РОЗДІЛ 2. Організація програми, проекту, заходу
РОЗДІЛ 3. Порядок проведення програми, проекту, заходу та порядок подачі документів
РОЗДІЛ 4. Учасники програми, проекту, заходу
РОЗДІЛ 5. Основні вимоги до програми, проекту, заходу
РОЗДІЛ 6. Нагородження учасників програми, проекту, заходу
РОЗДІЛ 7. Фінансування програми, проекту, заходу
_______________
* Розділи Положення можуть змінюватися під кожний окремий захід у разі необхідності.
Додаток 2
до п. 2.6 Порядку реалізації
програм, творчих проектів
та проведення заходів
у сфері культури за рахунок
бюджетних коштів,
затвердженого наказом
Міністерства культури
і туризму України
08.05.2007 N 429/0/16-07
"ПОГОДЖЕНО" ЗАТВЕРДЖЕНО в сумі _________
_______________________ грн.
(сума літерами і цифрами)
____________________________
____________________________
(посада)
____________________________
(підпис) (ініціали
і прізвище)
____________________________
(число, місяць, рік)
М. П.
КОШТОРИС ВИТРАТ
(індивідуальний кошторис)
на підготовку та проведення ______________________________________
(назва програми, проекту, заходу)
Місце проведення _________________________________________________
(найменування району (міста), області)
Термін проведення програми (проекту, заходу) згідно з положенням
(концепцією, програмою) з ___ _________ по ___ _________ 200_ р.
(підготовчо-завершальний період з __ ______ по __ _______ 200_ р.)
N з/п Статті витрат Сума, грн.
1 2 3
1. Гарантована оплата запрошених колективів-
учасників
2. Заробітна плата режисерсько-постановочної та
адміністративної груп, запрошених артистів,
членів журі (за трудовими угодами)
3. Нарахування на заробітну плату
4. Витрати на відрядження або витрати, пов'язані
з перебуванням учасників програми (проекту,
заходу) та членів журі
5. Оренда місць проведення заходу (експлуатаційні
витрати за надання приміщення або відміна
планових вистав)
6. Оренда транспортних засобів
7. Оренда технічного обладнання
8. Постановочні витрати
9. Організаційні витрати
10. Поліграфічні послуги
11. Оплата інформаційно-рекламних послуг
12. Придбання призів, сувенірів (за окремим
погодженням)
13. Представницькі витрати (за окремим
погодженням)
14. Інші витрати (послуги зв'язку, поштово-
телеграфні, канцелярські тощо)
Усього витрат за кошторисом
В т. ч. ПДВ
Головний бухгалтер __________________ (ініціали, прізвище)
М. П.
Додаток 3
до п. 2.6 Порядку реалізації
програм, творчих проектів
та проведення заходів
у сфері культури за рахунок
бюджетних коштів,
затвердженого наказом
Міністерства культури
і туризму України
08.05.2007 N 429/0/16-07
"ПОГОДЖЕНО" ЗАТВЕРДЖЕНО в сумі _________
_______________________ грн.
(сума літерами і цифрами)
____________________________
____________________________
(посада)
____________________________
(підпис) (ініціали
і прізвище)
____________________________
(число, місяць, рік)
М. П.
КОШТОРИС ВИТРАТ
(індивідуальний кошторис)
на підготовку та реалізацію творчого проекту _____________________
(назва гастрольного заходу)
Місце (маршрут) проведення _______________________________________
(найменування району (міста), області)
Термін проведення проекту (відповідно до затвердженого плану
проведення гастрольної поїздки) з __ ________ по __ ______ 200_ р.
(підготовчо-завершальний період з __ _______ по __ ______ 200_ р.)
кількість учасників _______ чол.
N
з/п
Види витрат Розрахунок планових витрат,
грн.
Планова сума, грн. Фактичні витрати, грн. Розрахунок фактичних витрат
Всього В тому числі Всього В тому числі
Доходна
частина
Загальний
фонд
Доходна
частина
Загальний
фонд
А 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
I Доходи:
(розписати)
II Витрати:
1. Витрати на
відрядження
Кількість
осіб
Кількість
днів
Вартість
за день
Кількість
осіб
Кількість
днів
Вартість
за день
1.1. Добові
Проживання
Кількість
осіб
Вартість
квитка
маршрут Кількість
осіб
Вартість
квитка
маршрут
1.3. Проїзд (квитки)
Всього
2. Оренда місць
проведення
заходу
(експлуатаційні
витрати за
надання
приміщення)
Орієнтовна
площа
Кількість
днів
(годин)
оренди
Вартість
оренди,
грн.
Орієнтовна
площа
Кількість
днів
(годин)
оренди
Вартість
оренди,
грн.
Всього
3. Транспортні
витрати
(оренда)
Кількість
одиниць
Кількість
днів
(годин)
оренди
Вартість
оренди,
грн.
Кількість
одиниць
Кількість
днів
(годин)
оренди
Вартість
оренди,
грн.
Всього
4. Поліграфічні
послуги
(друкована
продукція)
Тираж Ціна за
одиницю,
грн.
Тираж Ціна за
одиницю,
грн.
х х
Всього х х
5. Інформаційно-
рекламні
послуги
Кількість
одиниць
Ціна за
одиницю,
грн.
Кількість
одиниць
Ціна за
одиницю,
грн.
х х
Всього х х
6. Інші витрати
6.1. Поштово-
телеграфні
витрати
Кількість
одиниць
Ціна за
одиницю,
грн.
Кількість
одиниць
Ціна за
одиницю,
грн.
6.2. Послуги зв'язку х х
6.3. Різного роду
збори та
відрахування
(деталізувати)
х х х
Всього х
Всього витрат
за кошторисом:
III До фінансування
в т. ч. ПДВ
(20%)

................
Перейти до повного тексту