1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї ТА МОЛОДІ
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ МОЛОДІ
Н А К А З
N 18 від 26.02.98
м.Київ
Про підсумки конкурсу-огляду науково-методичних матеріалів з питань соціальної роботи з дітьми, молоддю, жінками та різними категоріями сімей
Відповідно до наказу УДЦССМ від 12 вересня 1997 року N 82 з 15.10.97 р. по 15.01.98 р. було проведено конкурс-огляд науково-методичних матеріалів з питань соціальної роботи з дітьми, молоддю, жінками та різними категоріями сімей. На конкурс надійшло 66 науково-методичних розробок з 19 регіонів України. Розглянувши пропозиції конкурсної комісії,
НАКАЗУЮ:
1. Вважати конкурс-огляд науково-методичних матеріалів завершеним. Аналітичну записку конкурсної комісії про результати конкурсу взяти до відома (додаток 1).
2. Визнати переможців конкурсу та погодитись з пропозиціями конкурсної комісії щодо публікацій науково-методичних, інформаційно-довідкових матеріалів в бюлетені УДЦССМ "Довіра і надія" та виданні окремими збірками (додаток 2).
3. Відділу фінансово-господарського забезпечення (Рашковський Г.С.) скласти кошторис витрат та забезпечити видання науково-методичних матеріалів - переможців конкурсу.
4. Висловити подяку директорам Донецького (Павленко А.М.), Харківського (Селіванова Л.М.), Волинського (Савчук Л.О.) та Житомирського (Собчук В.В.) обласних центрів ССМ за активну участь у конкурсі.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з методичного та кадрового забезпечення соціальних служб для молоді Шатохіну О.К.
Директор Р.Г.Драпушко
Додаток 1
до наказу УДЦССМ
від 26 лютого 1998 р. N 18
Аналітична записка про результати конкурсу науково-методичних матеріалів з питань соціальної роботи з дітьми, молоддю, жінками та різними категоріями сімей
На виконання Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", Національних, державних та галузевих програм:
Національної програми "Діти України";Національної програми планування сім'ї;Національної програми протидії зловживанню наркотичними засобами та їх незаконному обігу на 1994-1997 роки;Національної програми профілактики СНІДу на 1995-1997 роки;Державної національної програми "Освіта" (Україна XXI століття);
Державної програми зайнятості населення;Комплексної програми розв'язання проблем інвалідності;Державної програми боротьби із злочинністю;Довготривалої програми поліпшення становища жінок, сім'ї, охорони материнства і дитинства;Програми правової освіти населення України;
а також:
постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.94 р. N 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків";
Указу Президента України від 17.10.97 р. N 1153/97 "Про затвердження Заходів щодо поліпшення становища дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків"
та згідно з наказом від 12.09.97 р. N 82 Український державний центр соціальних служб для молоді провів III конкурс-огляд науково-методичних матеріалів з питань соціальної роботи з дітьми, молоддю, жінками та різними категоріями сімей.
Конкурс проходив у два етапи: з 15 жовтня по 15 листопада 1997 року серед обласних, районних, міських центрів ССМ та з 15 листопада по 15 січня 1998 року в УДЦССМ.
Мета конкурсу - узагальнення передового досвіду соціальної роботи з дітьми, молоддю, жінками та різними категоріями сімей, підтримка теоретичних, методичних, організаційних інноваційних технологій в соціальній роботі, залучення науковців, фахівців, працівників соціальних служб для молоді до науково-методичної роботи, відбір матеріалів для інформаційно-методичних збірників, створення бази науково-методичних розробок, форм і методів соціальної роботи.
Для експертної оцінки науково-методичних матеріалів була створена конкурсна комісія. На конкурс надійшло 66 науково-методичних розробок з 18 областей України та міста Севастополя. Конкурсна комісія відзначає широкий спектр проблем, представлений у конкурсних матеріалах:
Соціальна робота з молодою сім'єю;
Соціальна адаптація жіночої молоді;
Соціальна підтримка дітей та молоді з особливими потребами;
Соціальна підтримка сиріт та дітей, що залишились без піклування батьків;
Профілактика алкоголізму, наркоманії та СНІДу в молодіжному середовищі;
Профілактика правопорушень в молодіжному середовищі;
Сприяння працевлаштуванню молоді;
Соціальна підтримка творчої, обдарованої молоді;
Організація молодіжного дозвілля;
Соціальна реабілітація молоді, що повернулась з місць позбавлення волі;
Соціальна адаптація сільської молоді;
Підтримка та розвиток дитячого та молодіжного руху тощо.
Всі матеріали були проаналізовані і прорецензовані членами конкурсної комісії і пройшли експертну оцінку Громадської науково-консультативної ради сприяння діяльності і розвитку ССМ, до складу якої входять провідні вчені, представники Мінсім'ямолоді, Міносвіти, громадських організацій.
Конкурсна комісія відзначає, що матеріали, надіслані від обласних центрів ССМ призначаються для фахівців з соціальної роботи та для широкого користування населенням і можуть бути класифіковані як:
- науково-методичні;
- методичні;
- інформаційні;
- довідкові.
Аналіз конкурсних матеріалів свідчить, що подані центрами ССМ розробки здебільшого мають практичний характер, розкривають різноманітні форми і методи соціальної роботи. До участі в конкурсі було залучено як спеціалістів центрів ССМ, так і науковців - фахівців з питань соціальної роботи. Більшість методичних розробок базується на місцевому матеріалі, що сприяє підвищенню ефективності діяльності регіональних центрів соціальних служб для молоді.
Конкурсна комісія відзначає, що в цьому році збільшилась як кількість робіт, так і центрів ССМ, які прийняли участь у конкурсі. Але науково-методичний рівень певної частини поданих на конкурс розробок не відповідає специфіці та набутому досвіду соціальної роботи. До загальних недоліків у підготовці конкурсних матеріалів можна віднести:
- відсутність відомостей про авторів;
- недотримання вимог до написання та оформлення науково-методичних матеріалів, визначених в Положенні про огляд-конкурс;
- певна частина конкурсних матеріалів подана недержавною мовою.
Не взяли участі в конкурсі Кримський Республіканський ЦССМ, Закарпатський, Київський, Одеський, Сумський, Тернопільський, Хмельницький ОЦССМ та ССМ м.Києва.
Комісія висловлює подяку всім авторам і директорам центрів ССМ, які брали участь у конкурсі і вважає, що проведення подібних конкурсів сприяє підвищенню професійного рівня спеціалістів центрів соціальних служб для молоді, а також розповсюдженню оригінальних форм і методів соціальної роботи.
Конкурсна комісія персонально відзначає директорів Донецького (10 методичних розробок), Харківського (7 метод. розробок), Волинського та Житомирського (6 метод. розробок) обласних центрів ССМ, які надіслали найбільшу кількість науково-методичних матеріалів.
За підсумками конкурсу комісія визначила як актуальні, змістовно обгрунтовані науково-методичні та інформаційно-довідкові розробки.
Волинський ОЦССМ:
1. "На допомогу організаторам літнього відпочинку дітей" (публікація в бюлетені "Довіра і надія").
2. "Вечірня жіноча гімназія "Берегиня" (видання окремою збіркою).
Донецький ОЦССМ:
1. "Захворювання, що передаються статевим шляхом".
2. "Організація роботи з питань планування сім'ї" (ч. I).
3. "Соціальна робота з дівчатами-підлітками".
4. "Соціально-психологічний захист дітей-інвалідів та молодих інвалідів".
5. "Пільги для батьків, що мають дитину-інваліда".
6. "Профорієнтаційна робота з молоддю".
7. "Вступ до курсу "Соціальна робота". Частина 1. Інтерв'ю - як один із основних методів індивідуальної соціальної роботи".
Видання всіх робіт окремими збірками.
Житомирський ОЦССМ:
1. "Ромео і Джульєтта XX століття" (проблеми статевого виховання підлітків) - публікація в бюлетені "Довіра і надія" та видання опитувальника окремою збіркою.
2. Методичні рекомендації "Служби довіри" як форма психолого-педагогічної допомоги підліткам, схильним до правопорушень" (видання окремою збіркою).

................
Перейти до повного тексту