- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ
ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної авіаційної адміністрації
N 154 від 23.03.2007 )
Про впровадження елементів Системи управління безпекою польотів
З метою впровадження елементів Системи управління безпекою польотів (Safety Management System) та реалізацією програми Safety Assessment of Foreign Aircraft (SAFA) в Україні у рамках членства України у Європейській Конференції цивільної авіації (ЄКЦА)
НАКАЗУЮ:
1. Звільнити директора департаменту незалежного розслідування авіаційних подій Швеця Віктора Аркадійовича від виконання обов'язків представника України - координатора програми SAFA.
2. Визначити головного спеціаліста департаменту інтеграції та стратегічного розвитку Іванова Олександра Борисовича національним Координатором Програми SAFA в Україні (SAFA National Coordinator).
3. Визначити головного спеціаліста департаменту експлуатаційної інспекції Боброва Юлія Георгійовича 1-им Керівником SAFA Group в Україні.
4. Визначити віце-президента СЗАТ "Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" Зотова Георгія Павловича 2-им Керівником SAFA Group в Україні (за згодою).
5. Керівникам SAFA Group в Україні забезпечити планування та проведення перевірок у рамках Програми SAFA іноземних повітряних суден у міжнародних аеропортах України інспекторами SAFA.
6. Затвердити Положення про національного Координатора Програми SAFA в Україні.
7. Затвердити Положення про Керівника SAFA Group в Україні.
8. Затвердити Положення про інспектора SAFA Державіаслужби.
9. Керівникам авіакомпаній, які виконують міжнародні польоти та керівнику Державного підприємства організації повітряного руху України у десятиденний термін з дати видання цього наказу:
9.1. Призначити осіб (focal points), відповідальних за координацію питань, пов'язаних з реалізацію Програми SAFA в Україні.
9.2. Надати національному Координатору Програми SAFA контактну інформацію про призначених осіб (П.І.Б., посада, контактний телефон, адреса електронної пошти) по факсу (044) 461?55?48 або на адресу електронної пошти sng@avia.gov.ua.
10. Директору департаменту інтеграції та стратегічного розвитку (Мохнєв Д.С.) та директору департаменту експлуатаційної інспекції (Міщенко В.К.) взяти до уваги, що виконання обов'язків національного Координатора Програми SAFA в Україні (Іванов О.Б.) та 1-го Керівника SAFA Group в Україні (Бобров Ю.Г.) є пріоритетними.
11. Начальнику адміністративно-господарського департаменту Наймушину І.Є. у місячний термін з дати видання цього наказу забезпечити національного Координатора Програми SAFA в Україні Іванова О.Б. та 1-го Керівника SAFA Group в Україні Боброва Ю.Г. ноутбуками, адресами електронної пошти та факсимільними апаратами.
12. 1-му Керівнику SAFA Group в Україні Боброву Ю.Г.:
12.1. У десятиденний термін з дати видання цього наказу затвердити список інспекторів SAFA, які відповідають встановленим вимогам.
12.2. У місячний термін з дати видання цього наказу затвердити План підготовки та перепідготовки інспекторів SAFA на IV квартал 2006 та на 2007 роки.
13. Начальнику відділу видачі документів суворої звітності Калюжній В.Я. забезпечити інспекторів SAFA посвідченнями встановленого зразка за поданням національного Координатора Програми SAFA.
14. Директору департаменту інтеграції та стратегічного розвитку Мохнєву Д.С. у п'ятиденний термін з дати видання цього наказу поінформувати ЄКЦА та Об'єднані Авіаційні Власті (JAA) стосовно призначення національного Координатора Програми SAFA в Україні, 1-го та 2-го Керівника SAFA Group в Україні.
15. Начальнику управління бухгалтерського обліку та звітності Грезіній Н.Т. забезпечити фінансування витрат, пов'язаних з підготовкою та перепідготовкою персоналу, задіяного у Програмі SAFA.
16. Накази Державіаслужби від 05.09.2005 N 642 "Про виконання програми інспекторських перевірок іноземних повітряних суден на пероні за програмою SAFA в міжнародних аеропортах України" та від 05.04.2006 N 243 "Щодо вдосконалення організації впровадження міжнародної Програми SAFA на території України" вважати такими, що втратили чинність.
17. Директору департаменту фінансово-економічного регулювання Зеленкову В.І. у десятиденний термін з дати видання цього наказу розробити порядок оплати робіт за виконання перевірок за програмою SAFA.
18. Довести цей наказ до відома керівників структурних підрозділів Державіаслужби, авіакомпаній, аеропортів, Державного підприємства організації повітряного руху України.
19. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Голови Державіаслужби | А.А.Колісник |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державіаслужби
21.07.2006 N 521
ПОЛОЖЕННЯ
про національного координатора програми SAFA в Україні
Терміни, визначення та скорочення
ІКАО - Міжнародна організація цивільної авіації
ЄКЦА/ЕСАС - Європейська конференція цивільної авіації
JAA - Об'єднані авіаційні власті
ПС - повітряне судно
SAFA Ramp Inspection - Інспекційні перевірки іноземних ПС за програмою SAFA в аеропортах України
Керівник SAFA Group - особа, призначена для координації питань, пов'язаних з організацією та проведенням перевірок SAFA в міжнародних аеропортах України
Національний Координатор Програми SAFA в Україні - особа, призначена для координації і забезпечення взаємодії усіх суб'єктів авіаційної діяльності у сфері безпеки авіації з ЄКЦА, JAA, Євроконтролем, іншими міжнародними організаціями в межах компетенції, визначеної цим Положенням, стосовно запровадження та реалізації Програми SAFA на території України
1. Сфера застосування і мета
1.1. Відповідність Положення
Це Положення підготовлено відповідно до:
- Директив ЄКЦА
З урахуванням:
- Директиви Європейського Парламенту та Ради Європи від 21 квітня 2004 року N 2004/36/СЕ "Безпека повітряних суден третіх країн, які використовують аеропорти Співтовариства";
- Постанови Парламенту та Ради Європи від 14 грудня 2005 року N 2111/2005 "Встановлення Співтовариством переліку повітряних перевізників, які підпадають під заборону експлуатації, в межах Співтовариства та інформування авіапасажирів стосовно ідентифікації оперуючих перевізників та про відміну статті 9 Директиви N 2004/36/СЕ"
Резолюцій ІКАО:
- А 32-11 "Розробка універсальної програми ІКАО з проведення перевірок організації контролю за забезпеченням безпеки польотів (USOAP)";
- А 35-6 "Перехід до всеохоплюючого системного підходу по відношенню до перевірок в рамках Універсальної програми ІКАО по проведенню перевірок організації контролю за забезпеченням безпеки польотів";
- А 33-9 "Усунення недоліків, виявлених в ході реалізації Універсальної програми ІКАО по проведенню перевірок організації контролю за забезпеченням безпеки польотів і заохочення забезпечення гарантій якості в рамках проектів технічного співробітництва";
- А 35-7 "Єдиної стратегії усунення недоліків у сфері безпеки польотів".
1.2. Мета
Мета цього Положення - запровадження державного всеохоплюючого системного підходу для забезпечення безпеки польотів та контролю відповідності стандартам ІКАО іноземних ПС шляхом інспекційних перевірок в аеропортах України за програмою SAFA.
1.3. Сфера застосування
Предметом цього Положення є взаємовідносини, які виникають між Державіаслужбою та експлуатантами ПС інших країн, що виконують рейси з/ в Україну стосовно забезпечення безпеки польотів.
Положення цього документу застосовуються національним координатором в межах своєї компетенції у повсякденній діяльності стосовно забезпечення безпеки польотів, як визначено в Резолюціях Асамблеї ІКАО 32-11, 35-6, 35-7, 33-9, документах Державіаслужби та інших міжнародних організацій.
Однак це Положення не може замінювати розсудливість, а здоровий глузд повинен завжди переважати.
1.4. Опублікування Положення
Чинне Положення публікується у електронній формі на офіційному сайті Державіаслужби: www.avia.gov.ua. При цьому електронна форма цього Положення, що опубліковане на офіційному сайті Деравіаслужби (www.avia.gov.ua.) є оригіналом. Електронна форма цього Положення, що відображена на паперових носіях, вважається копією, якщо це Положення роздруковане з офіційного сайту Деравіаслужби (www.avia.gov.ua.) і містить відповідні ідентифікатори.
1.5. Чинність Положення
Всі чинні сторінки вказуються у пункті 0-1 "Каталог чинних сторінок" цього Положення з визначенням номера сторінки, номером видання і датою набуття чинності.
Якщо номер сторінки, номер видання чи дата набуття чинності не співпадає з номером сторінки номером видання чи датою набуття чинності, зазначеними у підрозділі 0-1 "Каталог чинних сторінок" цього Положення, то вони не можуть застосовуватися і повинні негайно бути вилучені з цього Положення.
1.6. Каталог чинних сторінок
Каталог чинних сторінок цього Положення публікується на офіційному сайті Державіаслужби: www.avia.gov.ua.
1.7. Нумерація сторінок
Система нумерації сторінок використовуються для:
- перевірки чинності сторінок (контролюється ідентифікатором чинності сторінки);
- опублікування чинних сторінок;
- вилучення сторінок, що втратили чинність (з номерами видання, не вказаними в пункті 0-1 "Каталог чинних сторінок).
1.8. Контроль чинності Положення
Національний Координатор, на функціональні обов'язки якого поширюються норми цього Положення, повинен забезпечити контроль чинності сторінок Положення шляхом перегляду каталогу чинних сторінок, який опублікований на сайті www.avia.gov.ua. не менше ніж один раз на місяць.
1.9. Практичне застосування Положення
- Національний Координатор, якого стосується це Положення, повинен:
- роздрукувати для ознайомлення копію чинного Положення на паперових носіях;
- ознайомитися зі змістом Положення;
- зрозуміти зміст Положення чи ініціювати тлумачення змісту;
- заповнити відповідну форму на зворотній стороні кожної сторінки Положення:
------------------------------------------------------------------
|Сторінка прочитана, незрозумілі положення розтлумачені, зміст |
|зрозумілий, положення, зазначені на цій сторінці, прийняті до |
|застосування |
|----------------------------------------------------------------|
| Дата | Підпис | П.І.Б. |
|--------------------+--------------------+----------------------|
| | | |
|--------------------+--------------------+----------------------|
| | | |
------------------------------------------------------------------
- Відносно змін у Положення здійснюється аналогічна процедура.
1.10. Відповідальність національного Координатора стосовно Положення
Національний Координатор відповідатиме за застосування цього Положення чи його окремих розділів по відношенню до підрозділів Державіаслужби чи окремих осіб, яких стосується це Положення, та внесення змін до нього.
1.11. Ревізування Положення
Це Положення повинно постійно ревізуватися шляхом внесення в нього змін за результатами перевірок контролю якості при проведенні внутрішніх та зовнішніх аудитів. Змінені сторінки відображаються на сайті Державіаслужби в каталозі чинних сторінок червоним кольором протягом 10-ти діб.
1.12. "Transmittal letters"
Зміни до цього Положення вносяться шляхом заміни відповідної сторінки. Зміни можуть бути внесені до цього Положення на підставі пропозицій (transmittal letters) з боку зацікавленої особи, що попередньо узгоджені, відповідно до встановлених Державіаслужбою процедур.
Transmittal letters представляє собою вилучену діючу сторінку (сторінки) цього Положення у паперовій формі з внесеними пропозиціями (за текстом чи на зворотному боці сторінки) з датою і підписом зацікавленої особи. У правому верхньому куті такої сторінки зазначається: "Transmittal letters".
1.13. Особа, відповідальна за реєстрацію сторінок
Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації
Україна, Київ-01135
пр-т. Перемоги, 14, к. 1912
Національний Координатор Програми SAFA в Україні
Іванов Олександр Борисович
тел.: (+38) 044-461-50-63
моб.: (+38)
факс: (+38) 044-461-55-48
e-mail: sng@avia.gov.ua, safa.nc@avia.gov.ua
2. Порядок призначення Координатора
2.1. Внутрішня процедура
Національний координатор SAFA призначається на посаду наказом Голови Державіаслужби або особи, яка виконує його обов'язки, підпорядковується першому заступнику Голови Державіаслужби з безпеки польотів і діє відповідно до цього Положення.
2.2. Повідомлення ECAC/JAA
Після призначення національного координатора SAFA відповідна інформація повинна бути направлена в ECAC/JAA.
3. Завдання Координатора
На Координатора покладається виконання, але не обмежуючись цим, таких завдань:
3.1. Забезпечення впровадження і реалізації Програми SAFA в Україні відповідно до Директив ЄКЦА як такої, що доповнює Універсальну програму ІКАО по проведенню перевірок організацій контролю забезпеченням безпеки польотів (Резолюція A35-6 Асамблеї ІКАО).
3.2. Участь у роботі міжнародних органів з безпеки авіації і сприяння дотриманню, в межах своєї компетенції, міжнародним стандартам та рекомендованої практики ІКАО суб'єктами авіаційної галузі України та інших держав у рамках Програми SAFA.
3.3. Координація і забезпечення взаємодії між суб'єктами авіаційної діяльності України та Авіаційними Адміністраціями інших країн у рамках Програми SAFA та у межах компетенції, визначеної цим Положенням.
3.4. Взаємодія з ІКАО, ЕКЦА, JAA, Єврокомісією, EASA іншими міжнародними організаціями щодо Програми SAFA здійснюється через/за участю національного Координатора Програми SAFA в Україні.
4. Обов'язки та повноваження Координатора
На національного Координатора SAFA покладаються, але не обмежуючись цим, такі обов'язки та повноваження:
4.1. Забезпечувати/підтримувати зв'язок з ІКАО, ЄКЦА, JAA, Євроконтролем, Єврокомісією з питань запровадження та реалізації Програми SAFA на території України.
4.2. Запрошувати у ЄКЦА делегування права обмеженого (лімітного) коду доступу до бази даних для Керівників SAFA Group в Україні.
4.3. Координувати свою роботу з Керівником SAFA Group щодо проведених перевірок іноземних повітряних суден на території України, отримувати від нього відповідні звіти та забезпечувати взаємодію з національними Координаторами інших країн або відповідальними особами у рамках Програми SAFA.
4.4. Підтримувати зв'язок (телефонний, факсимільний, за допомогою електронної пошти, листування на бланках Державіаслужби за власним підписом) з національними Координаторами інших країн та відповідальними особами експлуатантів України щодо проведених перевірок SAFA відносно повітряних суден, які експлуатуються експлуатантами України.
4.5. Здійснювати тижневий моніторинг бази даних SAFA за допомогою персонального коду доступу відносно звітів про перевірку повітряних суден, які експлуатуються експлуатантами України; аналізувати їх та щомісячно готувати необхідну інформацію для Керівника Державіаслужби.
4.6. Право доступу до щоденного плану польотів, інформації по повітряним суднам, експлуатантам, організаціям по технічному обслуговуванню авіаційної техніки, аеропортам, аеродромам, авіаційним фахівцям у рамках Програми SAFA.
4.7. Виносити питання щодо проведення позачергових перевірок експлуатантів на підставі інформації у рамках Програми SAFA.
4.8. Виносити питання SAFA на спеціальні розбори по безпеці польотів.
4.9. У разі отримання інформації про можливу затримку повітряного судна, які експлуатуються експлуатантами України в іноземному аеропорту:
4.9.1. Негайно інформувати Керівника Державіаслужби.
4.9.2. Оперативно провести необхідні консультації з експертами експлуатанта, Державіаслужби та Керівником SAFA Group щодо виявлених невідповідностей під час перевірки ПС у рамках Програми SAFA.
4.9.3. На підставі результатів консультації оперативно інформувати національного Координатора іншої сторони з метою недопущення затримки ПС.
4.9.4. У разі затримки ПС інформувати зацікавлені міністерства та відомства України.
4.10. У разі отримання інформації від Керівника SAFA Group про недоліки, виявлені під час перевірки іноземного ПС за Програмою SAFA, які можуть привести до затримки ПС, яке експлуатується іноземним експлуатантом:
4.10.1. Негайно інформувати національного Координатора іншої сторони про виявлені невідповідності доступними засобами зв'язку.
4.10.2. Підтримувати зв'язок з національним Координатором іншої сторони з метою отримання інформації по виявленим недолікам та передавати її Керівнику SAFA Group для подальшого аналізу.
4.11. Приймати участь в засіданнях національних координаторів SAFA та при необхідності в роботі групи аналізу.
4.12. Подавати на затвердження Керівнику Державіаслужби або особі, яка виконує його обов'язки, списки інспекторів для допуску їх до перевірок за Програмою SAFA та видачі Посвідчення Інспектора SAFA.
4.13. Подавати на затвердження Керівнику Державіаслужби або особі, яка виконує його обов'язки, Плани підготовки та перепідготовки інспекторів SAFA.
4.14. Подавати на затвердження Керівнику Державіаслужби або особі, яка виконує його обов'язки, Плани перевірок у рамках Програми SAFA іноземних ПС у міжнародних аеропортах України.
5. Відповідальність Координатора
5.1. Національний Координатор Програми SAFA в Україні несе особисту відповідальність за:
- виконання покладених на нього обов'язків та функцій, передбачених цим Положенням;
- особисту трудову дисципліну;
- збереження матеріальних цінностей;
- порушення чинного законодавства України, в тому числі Закону України
"Про інформацію", законодавства з охорони праці, техніки безпеки і трудового законодавства України;
- підвищення особистого рівня кваліфікації;
- охорону державної таємниці та інформації з обмеженим доступом, що є власністю держави.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державіаслужби
21.07.2006 N 521
ПОЛОЖЕНИЯ
про керівника SAFA Group в Україні
Терміни, визначення та скорочення
ІКАО - Міжнародна організація цивільної авіації
ЄКЦА/ЕСАС - Європейська конференція цивільної авіації
JAA - Об'єднані авіаційні власті
ПС - повітряне судно
SAFA Ramp Inspection - Інспекційні перевірки іноземних ПС за програмою SAFA в аеропортах України
Керівник SAFA Group - особа, призначена для координації питань, пов'язаних з організацією та проведенням перевірок SAFA в міжнародних аеропортах України
Національний Координатор Програми SAFA в Україні - особа, призначена для координації і забезпечення взаємодії усіх суб'єктів авіаційної діяльності у сфері безпеки авіації з ЄКЦА, JAA, Єврокомісією, Євроконтролем, іншими міжнародними організаціями в межах компетенції, визначеної цим Положенням стосовно запровадження та реалізації Програми SAFA на території України
1. Сфера застосування і мета
1.1. Відповідність Положення
Це Положення підготовлено відповідно до:
- Директив ЄКЦА
З урахуванням:
- Директиви Європейського Парламенту та Ради Європи від 21 квітня 2004 року N 2004/36/СЕ "Безпека повітряних суден третіх країн, які використовують аеропорти Співтовариства;
- Постанови Парламенту та Ради Європи від 14 грудня 2005 року N 2111/2005 "Встановлення Співтовариством переліку повітряних перевізників, які підпадають під заборону експлуатації, в межах Співтовариства та інформування авіапасажирів стосовно ідентифікації оперуючих перевізників та про відміну статті 9 Директиви N 2004/36/СЕ"
Резолюцій ІКАО:
- А 32-11 "Розробка універсальної програми ІКАО з проведення перевірок організації контролю за забезпеченням безпеки польотів (USOAP)";
- А 35-6 "Перехід до всеохоплюючого системного підходу по відношенню до перевірок в рамках Універсальної програми ІКАО по проведенню перевірок організації контролю за забезпеченням безпеки польотів";
- А 33-9 "Усунення недоліків, виявлених в ході реалізації Універсальної програми ІКАО по проведенню перевірок організації контролю за забезпеченням безпеки польотів і заохочення забезпечення гарантій якості в рамках проектів технічного співробітництва";
- А 35-7 "Єдиної стратегії усунення недоліків у сфері безпеки польотів".
1.2. Мета
Мета цього Положення - запровадження державного всеохоплюючого системного підходу для забезпечення безпеки польотів та контролю відповідності стандартам ІКАО іноземних ПС шляхом інспекційних перевірок в аеропортах України за програмою SAFA.
1.3. Сфера застосування
Предметом цього Положення є взаємовідносини, які виникають між Державіаслужбою та експлуатантами ПС інших країн, що виконують рейси з/ в Україну стосовно забезпечення безпеки польотів.
Положення цього документа застосовуються Керівником SAFA Group в межах своєї компетенції у повсякденній діяльності стосовно забезпечення безпеки польотів, як визначено в Резолюціях Асамблеї ІКАО 32-11, 35-6, 35-7, 33-9, документах Державіаслужби та інших міжнародних організацій.
Однак це Положення не може замінювати розсудливість, а здоровий глузд повинен завжди переважати.
1.4. Опублікування Положення
Чинне Положення публікується у електронній формі на офіційному сайті Державіаслужби: www.avia.gov.ua. При цьому електронна форма цього Положення, що опубліковане на офіційному сайті Деравіаслужби (www.avia.gov.ua.), є оригіналом. Електронна форма цього Положення, що відображена на паперових носіях, вважається копією, якщо це Положення роздруковане з офіційного сайту Деравіаслужби (www.avia.gov.ua.) і містить відповідні ідентифікатори.
1.5. Чинність Положення
Всі чинні сторінки вказуються у пункті 0-1 "Каталог чинних сторінок" цього Положення з визначенням номера сторінки, номером видання і датою набуття чинності.
Якщо номер сторінки, номер видання чи дата набуття чинності не співпадає з номером сторінки, номером видання чи датою набуття чинності, зазначеними у підрозділі 0-1 "Каталог чинних сторінок" цього Положення, то вони не можуть застосовуватися і повинні негайно бути вилучені з цього Положення.
1.6. Каталог чинних сторінок
Каталог чинних сторінок цього Положення публікується на офіційному сайті Державіаслужби: www.avia.gov.ua.
1.7. Нумерація сторінок
Система нумерації сторінок використовуються для:
- перевірки чинності сторінок (контролюється ідентифікатором чинності сторінки);
- опублікування чинних сторінок;
- вилучення сторінок, що втратили чинність (з номерами видання, не вказаними в пункті 0-1 "Каталог чинних сторінок).
1.8. Контроль чинності Положення
Керівник SAFA Group в Україні, на функціональні обов'язки якого поширюються норми цього Положення, повинен забезпечити контроль чинності сторінок Положення шляхом перегляду каталогу чинних сторінок, який опублікований на сайті www.avia.gov.ua. не менше ніж один раз на місяць.
1.9. Практичне застосування Положення
- Інспектор SAFA Group в Україні, якого стосується це Положення повинен:
- роздрукувати для ознайомлення копію чинного Положення на паперових носіях;
- ознайомитися зі змістом Положення;
- зрозуміти зміст Положення чи ініціювати тлумачення змісту;
- заповнити відповідну форму на зворотній стороні кожної сторінки Положення:
------------------------------------------------------------------
|Сторінка прочитана, незрозумілі положення розтлумачені, зміст |
|зрозумілий, положення, зазначені на цій сторінці, прийняті до |
|застосування |
|----------------------------------------------------------------|
................Перейти до повного тексту