- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про організацію підготовки працівників підпорядкованих підприємств з питань цивільного захисту (цивільної оборони)
1. Керівникам підпорядкованих підприємств, установ та організацій підготовку посадових осіб з питань цивільного захисту проводити за категоріями:
1.1. Керівного складу об'єктів господарювання, командно-начальницького складу невоєнізованих формувань - на обласних, міських та районних курсах цивільної оборони;
1.2. Працівників підприємств, установ та організацій, які входять до складу невоєнізованих формувань цивільної оборони, безпосередньо за місцем роботи за тематикою згідно з додатком 1 обсягом 15 годин під керівництвом командирів формувань, головних спеціалістів об'єктів;
1.3. Працівників підприємств, установ та організацій, які не входять до складу невоєнізованих формувань цивільної оборони, - на планових заняттях у складі навчальних груп за тематикою згідно з додатком 2 обсягом 12 годин;
2. Керівникам підпорядкованих підприємств, установ та організацій:
2.1 Вважати основними формами підготовки працівників умінню діяти в умовах надзвичайних ситуацій та можливих наслідків актів тероризму комплексні об'єктові навчання і тренування.
2.2. Проводити комплексні навчання періодичністю один раз на 3 роки згідно з Рекомендаціями щодо організації та проведення комплексних навчань з цивільної оборони на об'єктах господарської діяльності (наказ МНС України від 14.10.98 р. N 317).
2.3. Проводити об'єктові тренування один раз на 3 роки на об'єктах з чисельністю працюючих до 300 чоловік згідно з Рекомендаціями по підготовці і проведенню об'єктових тренувань (лист МНС України від 22.04.98 р. N 01-1979/12).
2.4. Проводити протягом 2006 року на кожному об'єкті тренування з питань оповіщення та збору керівного складу, працівників, членів невоєнізованих формувань цивільної оборони.
2.5. Визначати своїми наказами порядок підготовки керівного складу, працівників, членів невоєнізованих формувань.
3. Начальнику Управління організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра розмістити даний наказ на сайті Міністерства htt://www.industry.gov.ua у рубриці "Діяльність міністерства" у підрубриці "Цивільна оборона".
4. Керівникам структурних підрозділів Міністерства довести даний наказ до усіх підпорядкованих підприємств, установ та організацій.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра.
Додатки:
1. Тематика для підготовки працівників підприємств, установ та організацій, які входять до складу невоєнізованих формувань цивільної оборони, на 3 арк.
2. Тематика для підготовки працівників підприємств, установ та організацій, які не входять до складу невоєнізованих формувань цивільної оборони, на 1 арк.
Додаток N 1
до наказу
14.02.2006 N 49
ТЕМАТИКА
для підготовки працівників підприємств, установ та організацій, які входять до складу невоєнізованих формувань цивільної оборони
Загальна тематика
1. Закон України
"Про Цивільну оборону України". Єдина система запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру. Організаційна структура Цивільної оборони підприємства, установи, організації.
2. Законодавство України з питань захисту людей. Комплектування та підготовка особового складу спеціалізованих формувань цивільної оборони.
3. Небезпечні чинники виробничих аварій, їх вплив на екологічну безпеку та безпеку життя і здоров'я людей. Характеристика небезпечних промислових факторів об'єкта.
4. Функціональні обов'язки особового складу невоєнізованих формувань цивільної оборони та його дії при приведенні формувань у готовність.
5. Організація захисту особового складу формувань у ході виконання рятувальних та інших невідкладних робіт при аваріях на хімічно-небезпечних об'єктах.
6. Радіаційно небезпечні об'єкти. Радіоактивні речовини та вимірювання їх доз опромінення. Прилади радіаційної розвідки та дозиметричного контролю.
Норми радіаційної безпеки НРБУ-97. Поводження з радіоактивними відходами. Режими радіаційного захисту.
7. Організація санітарної обробки особового складу, спеціальна обробка техніки і майна при зараженні радіоактивними, отруйними та бактеріальними засобами.
8. Хімічно небезпечні об'єкти. Сильнодіючі отруйні речовини, особливості їх впливу на організм людини. Промислові засоби індивідуального захисту органів дихання. Прилади хімічної розвідки.
9. Прийоми надання само- та взаємодопомоги при пораненнях, опіках, кровотечах, переломах. Перша медична та долікарська допомога при гострих отруєннях сильнодіючими отруйними речовинами.
Спеціальна тематика
1. Прийоми та засоби рятування людей у завалах та з верхніх поверхів зруйнованих або палаючих будівель.
2. Дії формувань по розбиранню завалених захисних споруд та рятуванню людей.
3. Прийоми та засоби рятування людей при забрудненні місцевості радіоактивними, сильнодіючими отруйними речовинами. Невідкладна та перша медична допомога ураженому.
Для інженерних формувань
1. Дії формувань з улаштування проїздів (проходів) у завалах, руйнуванню або укріпленню споруд, що можуть впасти.
................Перейти до повного тексту