1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
РЕКОМЕНДАЦІЙНІ РОЗ'ЯСНЕННЯ
21.02.2003 N 7-рр
Щодо застосування частини 2 статті 29 Закону України "Про захист економічної конкуренції" при наданні попередніх висновків стосовно концентрації суб'єктів господарювання
В практиці роботи відносно заяв про надання попередніх висновків з питань концентрації суб'єктів господарювання (надалі - концентрація) існує значна кількість випадків, коли органи АМКУ змушені робити висновок про недостатність інформації для будь-якого висновку. Тому з метою ефективного застосування статті 29 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (надалі - Закон) суб'єктами господарювання роз'яснення потребують питання обсягу інформації, що надається суб'єктами господарювання, та вимог до неї.
Підставою для надання рекомендаційних роз'яснень, відповідно до частини 5 статті 4 Закону, є неоднакове розуміння положень частини 2 статті 29 Закону та пункту 4.1 Положення про порядок подання заяв до Антимонопольного комітету України про попереднє отримання дозволу на концентрацію суб'єктів господарювання (Положення про концентрацію), затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 лютого 2002 року N 33-р та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2002 року за N 284/6572, щодо інформації, що надається суб'єктами господарювання, для отримання попередніх висновків стосовно концентрації.
При наданні цих роз'яснень Антимонопольний комітет України виходить з наступного.
Органи Антимонопольного комітету України надають попередні висновки виключно на підставі інформації, наданої заявником разом із заявою. Додаткових досліджень, запитів інформації тощо при розгляді заяв про надання попередніх висновків Законом не передбачається. Разом із тим процеси переходу прав власності, інших видів набуття контролю відбуваються динамічно. Таким чином, органи Антимонопольного комітету України надають суб'єктам господарювання попередні висновки саме про таку концентрацію, яку описав у своїй заяві та доданій інформації заявник.
Строк розгляду заяв про надання попередніх висновків стосовно концентрації становить один місяць.
Попередні висновки відповідного органу Антимонопольного комітету України надаються у формі листа, в якому зазначається про:
- можливість надання дозволу на концентрацію;
- можливість відмови в наданні дозволу на концентрацію;
- необхідність чи відсутність необхідності одержання дозволу на концентрацію;
- недостатність інформації для будь-якого висновку.
Одержання попередніх висновків стосовно концентрації не звільняє учасників концентрації, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю від необхідності звернутися до відповідних органів Антимонопольного комітету України із заявою про надання дозволу на концентрацію у випадках, передбачених статтею 24 Закону.

................
Перейти до повного тексту