1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Резолюція


АСОЦІАЦІЯ РОБОТОДАВЦІВ ТОРГІВЛІ
ТА КОМЕРЦІЙНОЇ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
СПІЛКА ОРЕНДАРІВ І ПІДПРИЄМЦІВ УКРАЇНИ
09.12.2005
РЕЗОЛЮЦІЯ*
VIII об'єднаного з'їзду Спілки орендарів і підприємців України і Асоціації роботодавців торгівлі та комерційної сфери економіки України
---------------
*) подано стисло.
Делегати з'їзду констатують, що влада не створює мотиваційні фіскальні умови для виведення бізнесу з "тіні". Заяви про підтримку виробника лишаються деклараціями. Регуляторні норми є головним чинником корупції.
Комерціалізуються дозвільно-ліцензійні органи. "Кришовані" владою госпрозрахункові структури наживаються на наданні переддозвільних та експертних послуг.
Високий рівень нарахувань на заробітну плату тінізує заробітну плату.
Занепокоєння викликають спроби руйнації спрощеної системи оподаткування, зокрема, пенсійною реформою, Законом України "Про Державний бюджет на 2005 рік".
Через бездіяльність Держкомпідприємництва "протягуються" ще й такі законодавчі зміни, як ліцензування продажу алкогольних напоїв на кожний контрольно-касовий апарат тощо.
Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" обмежив участь об'єднань підприємців та роботодавців у формуванні регуляторної та податкової політики на засадах соціального діалогу.
У переговорному процесі щодо законотворення взагалі перевага віддається "кишеньковим" об'єднанням підприємців та роботодавців, патронованим владними особами, всупереч ч. 4 статті 36 Конституції України щодо рівності громадських об'єднань у стосунках з державою, положенням Конвенцій МОП "Про свободу асоціацій і захист права на організацію" N 87, "Про право на організацію і на ведення колективних переговорів" N 98 тощо. Так, Законом України "Про організації роботодавців" понад тисячу об'єднань підприємців виведено поза межі соціального діалогу.
Виходячи з викладеного, з'їзд
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Просити Президента України звернутися до Конституційного Суду України по роз'яснення стосовно визнання громадських об'єднань підприємців та роботодавців, що застосовують найману працю, організаціями роботодавців відповідно до положень Конвенції МОП N 87, якщо вони утворені до прийняття Закону України "Про організації роботодавців" та за своїми статутами є суб'єктами соціального діалогу.
2. Звернутися до Верховної Ради України з наказом виборців про внесення до порядку денного VIII сесії і прийняття нових законів України та внесення змін до чинних (до 25 лютого 2006 року), а саме:
1) прийняти Закони України:
а) "Про спрощену систему оподаткування та звітності суб'єктів малого підприємництва";
б) "Про єдиний соціальний внесок", передбачивши скорочення нарахувань на зарплату 18-20 %;
2) внести зміни до Законів України:
а) "Про податок на додану вартість", встановивши ставку ПДВ не вище 5 %, виключивши з закону акумулятивний ефект ПДВ, а також вивести за межі бази ПДВ фонд заробітної плати з нарахуваннями;
б) "Про оподаткування прибутку підприємств", вилучивши з оподаткування прибуток, інвестований у розвиток виробництва;
в) "Про Фонд загальнодержавного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та поховання" щодо відміни оплати перших п'яти робочих днів за лікарняними листками за рахунок роботодавця;

................
Перейти до повного тексту