1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
19.12.2005 N 417-Ц
( Наказ відмінено на підставі Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 754 від 20.07.2006 )
Про внесення змін до наказу Укрзалізниці від 14.03.2005 N 053-Ц
( Про визнання втрати чинності Порядку див. Наказ Державної адміністрації залізничного транспорту N 569-Ц від 29.12.2006 )
З метою підвищення конкурентноздатності залізниць України на ринку міжнародних транспортних послуг, забезпечення прозорості тарифів та доступності їх вантажовідправникам, вантажоодержувачам та експедиторам, створення сприятливих умов для подальшого розвитку конкурентного середовища при здійсненні транспортно-експедиторської діяльності, а також забезпечення економічної ефективності застосування знижок до діючих тарифів при транспортуванні транзитних вантажів
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію нову редакцію Порядку встановлення Укрзалізницею тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України (далі - Порядок), що додається.
2. Начальнику Головного комерційного управління (Алєнічеву С.П.):
2.1 Довести до відома причетних нову редакцію Порядку.
2.2 Опублікувати нову редакцію Порядку у засобах масової інформації та на офіційному Веб-сайті Укрзалізниці.
3. Комісії з реалізації тарифної політики Укрзалізниці на перевезення вантажів залізницями України неухильно керуватись положеннями нової редакції Порядку.
4. Порядок встановлення Укрзалізницею тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України, затверджений наказом Укрзалізниці від 14.03.2005 N 053-Ц, вважати таким, що втратив чинність.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника генерального директора Укрзалізниці Мостового М.В.
Генеральний директор В.І.Гладкіх
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Укрзалізниці
19.12.2005 N 417-Ц
ПОРЯДОК
встановлення Укрзалізницею тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України
1 Загальні положення
Порядок встановлення Укрзалізницею тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України (далі - Порядок) розроблено з метою формування прозорого та загальнодоступного механізму встановлення тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України на підставі:
- Законів України "Про ратифікацію Угоди про проведення узгодженої політики у визначенні транспортних тарифів", "Про залізничний транспорт", "Про транзит вантажів", "Про транспортно-експедиторську діяльність";
- Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС);
- Статуту залізниць України;
- Тарифної політики залізниць України;
- Положення про Комісію з реалізації тарифної політики Укрзалізниці на перевезення транзитних вантажів залізницями України (далі - Комісія).
Порядок визначає єдині для всіх користувачів транспортних послуг критерії та правила встановлення тарифів на перевезення вантажів у міжнародному сполученні залізницями України.
Порядок спрямований забезпечити:
- досягнення балансу інтересів залізниць, споживачів транспортних послуг та держави в цілому;
- максимальну конкурентноздатність та привабливість транспортної системи України на міжнародному ринку транспортних послуг з метою зростання обсягів перевезень вантажів у міжнародному сполученні;
- збільшення валютних надходжень та бюджетних відрахувань;
- гласність прийнятих рішень з питань регулювання тарифних умов, у тому числі встановлення рівня тарифів, їхньої зміни і правил застосування.
2 Встановлення загального рівня коефіцієнтів до ставок Тарифної політики залізниць України
Загальний рівень коефіцієнтів до ставок Тарифної політики залізниць України встановлюється на підставі моніторингу основних ціноутворюючих факторів, у тому числі:
- рівня тарифів, що склався у попередні фрахтові роки;
- рівня тарифів на перевезення вантажів у внутрішньому сполученні;
- собівартості перевезень;
- динаміки коливання обсягів перевезень конкретних видів вантажів;
- кон'юнктури міжнародного транспортного ринку та рівня тарифів на залізницях, що складають конкуренцію залізницям України;
- логістики транспортування вантажів на альтернативних українському напрямках перевезень;
- рівня світових цін на продукцію, що перевозиться залізницями;
- частки транспортної складової в кінцевій ціні продукції;
- інших факторів, що суттєво впливають на конкурентоспроможність перевезень територією України.
Загальний рівень коефіцієнтів до базових тарифів розглядається та затверджується Комісією і не пізніше ніж за місяць до початку року (півріччя) оголошується всім користувачам транспортних послуг.
3 Встановлення рівня коефіцієнтів до базових тарифів відповідно до критеріїв оцінки діяльності експедиторів (вантажовласників) щодо організації транспортно-експедиторських послуг
З метою захисту економічних інтересів України, подальшого становлення, розвитку та формування ринку транспортно-експедиторських послуг, стимулювання експедиторських фірм до підвищення якості наданих послуг, збільшення обсягів перевезень транзитних вантажів та доходних надходжень залізниць України від цих перевезень, своєчасних розрахунків за надані послуги встановлюється наступний Порядок визначення рівня знижок до базових тарифів з урахуванням організації транспортно-експедиторських послуг.
За підсумками роботи експедиторів (вантажовласників) у попередньому звітному році на підставі даних про розміри оплати, якість виконання договірних умов із Укрзалізницею, термін роботи на ринку транспортно-експедиторських послуг, комплекс послуг, що надаються, розмір попередньої оплати за перевезення та інші умови, що сприяють покращанню транспортного обслуговування, для експедиторських організацій, на засадах додаткових (бонусів) знижок постійним клієнтам, встановлюються наступні три рівні тарифів:
Третій рівень тарифів - загальний рівень знижок до ставок Тарифної політики залізниць України згідно з пунктом 2 цього Порядку. Даний рівень тарифів застосовується до експедиторських організацій, які виконують перевезення транзитних вантажів територією України з оплатою за обсягами на суму до 10 млн. грн. на рік, співпрацюють та мають договірні взаємовідносини з Укрзалізницею з питань організації транзитних перевезень вантажів по території України терміном до 3-х років.

................
Перейти до повного тексту