- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про створення Робочої групи по встановленню тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України при Міністерстві транспорту та зв'язку України
Відповідно до пунктів 3 та 4 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 р.
N 789, в частині здійснення тарифної політики у сфері транспорту, а також з метою підвищення конкурентоздатності залізниць України на ринку Міжнародних транспортних послуг, забезпечення прозорості тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України та дотримання чинного законодавства України при їх формуванні, доступності їх вантажовідправникам, вантажоодержувачам та експедиторам, створення сприятливих умов для подальшого розвитку конкурентного середовища при здійсненні транспортно-експедиторської діяльності, а також забезпечення економічної ефективності застосування знижок до діючих тарифів при транспортуванні транзитних вантажів,
НАКАЗУЮ:
1. Створити при Міністерстві транспорту та зв'язку України Робочу групу по встановленню тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України (далі - Робоча група), затвердити її особовий склад та Положення про неї, що додаються.
2. Затвердити Порядок встановлення тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України, що додається.
3. Державній адміністрації залізничного транспорту (Гладкіх В.І.):
3.1. Довести до відома залізниць та зацікавлених суб'єктів господарювання зазначений наказ.
3.2. Опублікувати наказ у засобах масової інформації та на офіційному Веб-сайті Укрзалізниці.
3.3. Відмінити накази Укрзалізниці від 20.02.2006 р. N 062-Ц, від 19.12.2005 р.
N 417-Ц і привести інші нормативно-правові акти Укрзалізниці у відповідність до цього наказу.
4. Департаменту фінансового регулювання та соціально-економічної політики (Демчук А.І.) розмістити наказ на Веб-сайті Мінтрансзв'язку.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра М.Щербину.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінтрансзв'язку
України
20.07.2006 N 754
ПОРЯДОК
встановлення тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України
Загальні положення
Порядок встановлення тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України (далі - Порядок) розроблено з метою формування прозорого та загальнодоступного механізму встановлення тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України на підставі:
- Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 р.
N 789;
- Положення про Робочу групу по встановленню тарифів на перевезення транзитних вантажів залізницями України (далі - Робоча група).
Порядок визначає єдині для всіх користувачів транспортних послуг критерії та правила встановлення тарифів на перевезення вантажів у міжнародному сполученні залізницями України.
Порядок спрямований забезпечити:
- досягнення балансу інтересів залізниць, споживачів транспортних послуг та держави в цілому;
- максимальну конкурентоздатність та привабливість транспортної системи України на міжнародному ринку транспортних послуг з метою зростання обсягів перевезень вантажів у міжнародному сполученні;
- збільшення валютних надходжень та бюджетних відрахувань;
- гласність прийнятих рішень з питань регулювання тарифних умов, у тому числі встановлення рівня тарифів, їхньої зміни і правил застосування.
Встановлення загального рівня коефіцієнтів до ставок Тарифної політики залізниць України
Загальний рівень коефіцієнтів до ставок Тарифної політики залізниць України визначається на підставі моніторингу основних ціноутворюючих факторів, у тому числі:
рівня тарифів, що склався у попередні фрахтові роки;
рівня тарифів на перевезення вантажів у внутрішньому сполученні;
собівартості перевезень;
динаміки коливання обсягів перевезень конкретних видів вантажів;
кон'юнктури міжнародного транспортного ринку та рівня тарифів на залізницях, що складають конкуренцію залізницям України;
логістики транспортування вантажів на альтернативних українському напрямках перевезень;
рівня світових цін на продукцію, що перевозиться залізницями;
частки транспортної складової в кінцевій ціні продукції;
- інших факторів, що суттєво впливають на конкурентоспроможність перевезень територією України.
Загальний рівень коефіцієнтів до базових тарифів розглядається Робочою групою, і не пізніше ніж за місяць до початку року (півріччя) затверджується наказом Міністерства транспорту та зв'язку України і оголошується всім користувачам транспортних послуг.
Встановлення рівня коефіцієнтів добазових тарифів відповідно до критеріїв оцінки діяльності експедиторів (вантажовласників) щодо організації транспортно-експедиторських послуг
З метою захисту економічних інтересів України, подальшого становлення, розвитку та формування ринку транспортно-експедиторських послуг, стимулювання експедиторських фірм до підвищення якості наданих послуг, збільшення обсягів перевезень транзитних вантажів та доходних надходжень залізниць України від цих перевезень, своєчасних розрахунків за надані послуги встановлюється наступний Порядок визначення рівня знижок до базових тарифів з урахуванням організації транспортно-експедиторських послуг.
За підсумками роботи експедиторів (вантажовласників) у попередньому звітному році на підставі даних про розміри оплати, якість виконання договірних умов із Укрзалізницею, термін роботи на ринку транспортно-експедиторських послуг, комплекс послуг, що надаються, розмір попередньої оплати за перевезення та інші умови, що сприяють покращенню транспортного обслуговування, для експедиторських організацій встановлюються наступні три рівні тарифів:
Третій рівень тарифів - загальний рівень знижок до ставок Тарифної політики залізниць України згідно з пунктом 2 цього Порядку. Даний рівень тарифів застосовується до експедиторських організацій, які виконують перевезення транзитних вантажів територією України з оплатою за обсягами на суму до 10 млн. грн. на рік, співпрацюють та мають договірні взаємовідносини з Укрзалізницею з питань організації транзитних перевезень вантажів по території України.
Другий рівень тарифів - ставки встановлюються до 3% нижче ставок загального рівня. Даний рівень тарифів застосовується до експедиторських організацій, які виконують перевезення транзитних вантажів по території України з оплатою за обсягами на суму від 10 млн. грн. до 60 млн. грн. на рік, співпрацюють та мають договірні взаємовідносини з Укрзалізницею з питань організації транзитних перевезень вантажів по території України і вносять суму попередньої оплати у розмірі середньомісячного обсягу перевезень.
Перший рівень тарифів - ставки встановлюються до 6% нижче ставок загального рівня. Даний рівень тарифів застосовується для експедиторських організацій, які виконують перевезення транзитних вантажів територією України з оплатою за обсягами на суму, не меншу 60 млн. грн. на рік, співпрацюють та мають договірні взаємовідносини з Укрзалізницею з питань організації транзитних перевезень вантажів по території України і вносять суму попередньої оплати у розмірі середньомісячного обсягу перевезень.
Вказані критерії є обов'язковими для встановлення певного рівня тарифів. За підсумками попереднього звітного року, у разі недотримання одного з критеріїв, для експедиторської організації застосовується вищий рівень тарифів.
Зазначені рівні тарифів встановлюються на перевезення стратегічних кон'юнктурних вантажів (вантажі, щодо яких існує максимальний конкурентний тиск з боку напрямків перевезень, альтернативних українському). Перелік цих вантажів розглядається Робочою групою і затверджується наказом Міністерства транспорту та зв'язку України.
Незалежно від встановленого рівня тарифів, для окремої експедиторської організації встановлюються виняткові тарифи (спеціальні знижки) для конкретного виду вантажу та напрямку перевезень, за якими завдяки більш конкурентним тарифам досягається:
значний обсяг перевезень (об'ємна знижка);
залучення нових обсягів перевезень;
залучення обсягів перевезень вантажів, які потребують особливих умов, пов'язаних із зростанням матеріальних, фінансових та інтелектуальних затрат для їх організації;
залучення обсягів перевезень у власних вагонах і контейнерах на власні термінали та встановлення спільно із Укрзалізницею узгоджених паритетних ставок (знижок) на перевезення та переробку вантажів на цих терміналах.
Винятковий тариф (спеціальна знижка) встановлюється терміном на один рік (до кінця фрахтового року у разі її встановлення не з початку року).
У всіх випадках виняткові тарифи встановлюються за умови внесення експедитором попередньої оплати за місячний обсяг цих перевезень.
У разі, коли у зв'язку з реорганізацією експедиторська організація передає повноваження щодо транспортно-експедиторського обслуговування своїх транзитних вантажів іншій експедиторській організації, Робоча група може рекомендувати укласти Укрзалізниці договір з експедиторською організацією, що виступає правонаступницею зазначених обсягів вантажів, на діючих умовах, в тому числі зі збереженням тарифів на існуючому рівні.
Порядок встановлення знижок до базових тарифів на конкурсних засадах
Проведення конкурсу здійснюється за процедурою та умовами, що встановлені Правилами проведення конкурсу.
Правила проведення конкурсу є обов'язковими для всіх учасників конкурсного відбору.
У разі, коли до Міністерства транспорту та зв'язку України звертається декілька вантажовласників та експедиторів з проханням щодо встановлення знижок на перевезення вантажів, однакових за видами, напрямками і контрактами, Робоча група розглядає ці звернення на конкурсних засадах. Перевага у встановленні знижок у цьому випадку надається тому, хто забезпечує найсприятливіші умови перевезень, а саме:
- найбільш конкурентоспроможні тарифи на інозалізницях, портах, поромних переправах та термінальних комплексах;
- найменші комісійні збори за особисто надані послуги;
- організацію найбільш якісних сервісних умов перевезення вантажу;
- інші умови, що сприяють якості перевезення.
Встановлення тарифів з урахуванням кон'юнктури міжнародного транспортного ринку та світових цін на продукцію, що перевозиться залізницями
................Перейти до повного тексту