1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Н А К А З
N 109 від 10.08.99
м.Київ
Про внесення змін до Інструкції про застосування Порядку погашення заборгованості підприємств, установ та організацій із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування шляхом оформлення її векселями, затвердженої наказом Пенсійного фонду України від 1 грудня 1998 року N 154
З метою вдосконалення діючого механізму вексельних розрахунків по сплаті заборгованості з обов'язкових платежів до Пенсійного фонду, підвищення його ефективності, враховуючи уточнення, що виникли в процесі виконання окремих положень діючої зазначеної Інструкції,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про застосування Порядку погашення заборгованості підприємств, установ та організацій із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування шляхом оформлення її векселями, затверджену наказом Пенсійного фонду від 1 грудня 1998 року N 154, у новій редакції, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, Інструкцію про застосування Порядку погашення заборгованості підприємств, установ та організацій із зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування шляхом оформлення її векселями, затверджену наказом Пенсійного фонду від 1 грудня 1998 року N 154.
3. По переказних векселях, які повернуті Спеціалізованим державним підприємством Пенсійного фонду підвідомчим органам Фонду в зв'язку з нереалізацією на відкритих торгах, і які не опротестовані у неоплаті у встановлені строки, підвідомчі органи Фонду вживають заходи щодо стягнення заборгованості, яка була оформлена зазначеними векселями, на загальних підставах.
Зазначені векселі зберігаються відповідними органами Фонду до погашення оформленої ними заборгованості і можуть бути анульовані в порядку, визначеному Інструкцією.
4. Встановити, що переказні векселі, строк оплати яких настав до дня підписання цього наказу, за згодою Пенсійного фонду можуть бути переоформлені на векселі з іншими номіналами в межах суми раніше узгодженої експертною радою заявки, з терміном оплати не більше 15 днів, при цьому векселі, які переоформлюються вважаються анульованими.
5. Начальникам Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь Пенсійного фонду забезпечити організацію роботи підвідомчих органів Фонду щодо оформлення заборгованості із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування векселями відповідно до Інструкції.
5.1. Забезпечити взаємодію у застосуванні Інструкції із Спеціалізованим державним підприємством Пенсійного фонду та установами банків, уповноважених Пенсійним фондом здійснювати операції з векселями, якими оформлено заборгованість із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
5.2. Провести з підприємствами, установами та організаціями - платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування роз'яснювальну роботу щодо змін в Інструкції.
5.3. До 15 вересня 1999 року провести з начальниками районних і міських відділів Фонду семінари з питань застосування Інструкції.
6. Управлінню автоматизації обліку надходження і використання фінансів пенсійного забезпечення (Вовк Я.І.) доопрацювати форму звітності V 18 з урахуванням вимог п.4.2 Інструкції щодо надання Спеціалізованому державному підприємству Пенсійного фонду інформації стосовно переліку боржників та структури їх заборгованості. Забезпечити передачу Спецпідприємству вказаних даних починаючи з даних за другий квартал 1999 року.
7. Відділу організаційної роботи та зв'язків із засобами масової інформації (Лихоліту Л.П.) забезпечити висвітлення в засобах масової інформації нового порядку оформлення заборгованості із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування векселями.
8. Цей наказ довести до відома районних і міських відділів Фонду, Спеціалізованого державного підприємства Пенсійного фонду та банківських установ, уповноважених Пенсійним фондом здійснювати операції з векселями, якими оформлено заборгованість із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови правління Пенсійного фонду Кравчука В.О.
Голова правління Б.О.Зайчук
Затверджено
наказом Пенсійного фонду України
від 10 серпня 1999 р. N 109
(з урахуванням внесених змін та
доповнень)
Інструкція про застосування Порядку погашення заборгованості підприємств, установ та організацій із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування шляхом оформлення її векселями
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція регулює організацію в органах Пенсійного фонду України роботи щодо застосування Порядку погашення заборгованості підприємств, установ та організацій із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та внесення авансових платежів оформленням їх векселями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.98 р. N 75 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.98 р. N 1251 (надалі - Порядок), відносно оформлення векселями заборгованості із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
1.2. Відповідно до Порядку простими або переказними векселями може бути оформлена прострочена більше одного місяця заборгованість із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності, підпорядкованості та галузевої належності (надалі - заборгованість).
До суми заборгованості включаються суми недоїмки по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (надалі - недоїмка), а також суми пені, нарахованої за несвоєчасну сплату збору (надалі - пеня).
Векселями оформляється насамперед заборгованість за попередні роки.
Якщо є заборгованість за попередні роки, оформлення векселями заборгованості за пізніший період не допускається.
Оформляти векселями лише суми пені дозволяється за умови відсутності в боржника недоїмки із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. При цьому в разі оформлення векселем суми недоїмки, одночасно може бути оформлена сума пені.
Повторне оформлення заборгованості допускається лише в разі анулювання в порядку, передбаченому цією Інструкцією, векселів, якими спочатку оформлювалась така заборгованість.
1.3. Векселями може оформлятись заборгованість підприємств, установ та організацій, які мають статус юридичної особи (надалі - боржники).
Заборгованість відокремлених підрозділів підприємств, установ та організацій, які є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, може бути оформлена векселями юридичних осіб, яким підпорядковані або в складі яких перебувають зазначені платники.
1.4. Операції з векселями здійснюються відповідно до Порядку та цієї Інструкції органами Пенсійного фонду, комерційними банками, з якими Пенсійний фонд України уклав відповідну угоду і які погоджуються з вимогами цієї Інструкції (надалі - уповноважені банки) та Спеціалізованим державним підприємством Пенсійного фонду України (надалі - уповноважене підприємство).
Передача підвідомчими органами Пенсійного фонду векселів іншим підприємствам, комерційним банкам, з якими не укладено зазначеної угоди, а також укладання таких угод забороняється. Перелік уповноважених банків доводиться до відома підвідомчих органів виключно Пенсійним фондом України.
Підвідомчим органам Пенсійного фонду України забороняється проведення будь-яких операцій з векселями, не передбачених Порядком та цією Інструкцією.
1.5. Функції з організації роботи щодо оформлення заборгованості векселями в центральному апараті Пенсійного фонду покладаються на управління надходження доходів, бюджетне управління та юридичний відділ. При цьому координацію зазначеної роботи здійснює управління надходження доходів.
У Кримському республіканському, обласних, Київському та Севастопольському міських управліннях Пенсійного фонду (надалі - управління Фонду) організація роботи з оформлення заборгованості векселями здійснюється відділом надходження доходів разом з юридичним відділом та відділом виконання бюджету, бухгалтерського обліку та звітності.
У районних і міських відділах Пенсійного фонду (надалі - відділи Фонду) організація зазначеної роботи здійснюється начальниками відділів.
1.6. В управліннях і відділах Фонду наказами їх керівників призначаються службові особи, які безпосередньо здійснюють операції з оформлення заборгованості векселями відповідно до вимог цієї Інструкції (надалі - відповідальні особи органів Фонду).
Здійснення операцій з оформлення заборгованості векселями іншими службовими особами, крім відповідальних осіб, забороняється.
1.7. Передача векселів уповноваженим банкам, уповноваженому підприємству та інші операції, пов'язані з оплатою векселів, здійснюються відповідальними особами органів Фонду через установи та відповідальних осіб уповноважених банків або уповноваженого підприємства, які визначаються цими банками або підприємством відповідно до угоди з Пенсійним фондом України (надалі - установи та відповідальні особи уповноважених банків або уповноваженого підприємства).
1.8. Органи Пенсійного фонду виконують з векселями лише операції, передбачені цією Інструкцією. Усі інші операції, пов'язані з оплатою векселів, здійснюються уповноваженим банком або уповноваженим підприємством.
Для забезпечення оплати векселів уповноважений банк або уповноважене підприємство може здійснювати з ними операції, що не заборонені чинним законодавством та не протирічать цій Інструкції, у тому числі передавати векселі третім особам.
1.9. Сума заборгованості, що оформлюється векселями, має бути підтверджена, актом звірки (додаток 1), що складається в двох примірниках відповідним органом Пенсійного фонду і завіряється управлінням Фонду. Один з примірників передається боржнику відповідальною особою управління Фонду. Акт звірки складається: відповідно до звітності боржника за останній звітний період, або за результатами перевірки боржника органом Пенсійного фонду. Акти звірки виписані не за встановленою формою або подані після закінчення відповідного звітного періоду і складені до закінчення цього періоду до розгляду не приймаються.
Векселями можна оформляти лише ту заборгованість, щодо якої органами Пенсійного фонду підтверджено вжиття передбачених законодавством заходів стягнення на момент її оформлення векселями, а саме:
- боржником подано до банківської установи платіжне доручення про перерахування відповідної суми коштів до Фонду (або органом Пенсійного фонду подано до обслуговуючого банку боржника платіжну вимогу про безспірне стягнення заборгованості), але ці платіжні документи не виконуються через відсутність коштів на банківському рахунку боржника;
- боржнику в повному обсязі відповідно до чинного законодавства нараховано пеню на суму заборгованості, яка оформлюється векселем;
- органом Пенсійного фонду вжито заходів щодо виявлення дебіторів боржника та стягнення з них заборгованості у встановленому законодавством порядку, але дебіторів не виявлено або заборгованість з дебіторів не стягнуто через відсутність коштів на їх банківських рахунках;
- органом Пенсійного фонду подано претензію боржнику про погашення заборгованості, але її не розглянуто у встановлений законодавством строк або не задовільнено боржником.
Відповідальність за достовірність даних Актів звірки заборгованості та дотримання вимог щодо їх оформлення несуть начальники відділів Фонду.
1.10. Операції з векселями, передбачені цією Інструкцією, здійснюються уповноваженим банком або уповноваженим підприємством в інтересах Пенсійного фонду безоплатно.
1.11. Взаємовідносини між органами Пенсійного фонду, установами уповноваженого банку та уповноваженим підприємством, не врегульовані Порядком та цією Інструкцією, а також спірні питання, між ними розв'язуються відповідно до угод між Пенсійним: фондом України, уповноваженим банком або уповноваженим підприємством.
1.12. Будь-які додаткові роз'яснення щодо застосування Порядку та цієї Інструкції надаються виключно Пенсійним фондом України.
2. Оформлення заборгованості простими векселями
2.1. Оформлення заборгованості простими векселями здійснюється за ініціативою боржника.
2.2. Простими векселями за бажанням боржника може оформлятися як уся сума заборгованості, так і її частина.
2.3. Боржник самостійно виписує простий вексель (або кілька векселів) на суму заборгованості, яку він бажає оформити векселем (векселями). При цьому всі витрати, пов'язані з оформленням простого векселя (у тому числі і в разі неприйняття векселя органом Пенсійного фонду), несе боржник.
2.4. Боржник, який бажає оформити заборгованість простим векселем, зобов'язаний отримати на векселі аваль (вексельне поручительство) одного з комерційних банків, перелік яких погоджено з Пенсійним фондом України та уповноваженим банком або уповноваженим підприємством і доведено до відома підвідомчих органів Пенсійним фондом України.
Прості векселі, авальовані комерційними банками, що не зазначені в згаданому переліку, або будь-якими особами, а також прості векселі, на яких не отримано з додержанням вимог цієї Інструкції авалю, органами Пенсійного фонду не приймаються.
2.5. Простий вексель виписується боржником на вексельному бланку встановленого зразка (додаток 2) у порядку, визначеному Положенням про переказний і простий вексель, що затверджене постановою ЦВК і РНК СРСР від 07.08.37 р. N 104/1341 (надалі - Положення про переказний та простий вексель).
При виписуванні простого векселя боржник обов'язково зазначає в ньому строк оплати векселя, що не може бути меншим ніж 15 календарних днів та більшим ніж 90 днів з дня підписання векселя по заборгованості, простроченої не більше ніж на один рік на дату підписання векселя, або більшим ніж 180 днів з дня підписання векселя по заборгованості, простроченої більше ніж на один рік на день підписання векселя.
На лівому верхньому ріжку векселя з лицьового боку боржник робить напис: "Без протесту", який завіряється підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою боржника.
Прості векселі, виписані з порушенням цих вимог, органами Пенсійного фонду не приймаються.
2.6. Уповноважений представник боржника особисто подає прості векселі боржника разом із заявою, складеною в двох примірниках (додаток 3) відповідальній особі районного (міського) відділу Пенсійного фонду, де він зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, не пізніше як через три робочих дні з дня підписання ним векселя.
Заяви боржників та подані ними прості векселі реєструються відповідальною особою в журналі обліку простих векселів (додаток 4).
2.7. Відповідальна особа відділу Фонду негайно перевіряє отримані прості векселі за такими ознаками:
- справжність бланку векселя (наявність типографського номеру векселя, захисної сітки та мікрошрифту на бланку, а також відповідних граф для заповнення);
- правильність заповнення вексельного бланку (наявність однакової суми векселя цифрами і прописом та їх відповідність даті складання векселя, достовірність реквізитів боржника та правильність реквізитів органу Пенсійного фонду);
- наявність на векселі підписів керівника, головного бухгалтера та печатки боржника;
- відповідність суми, на яку виписано вексель, сумі заборгованості, що підтверджена звітністю боржника та актом звірки, а в разі потреби
- і актом перевірки боржника;
- наявність запису про строк оплати векселя, що відповідає вимогам п. 2.5 цієї Інструкції;
- наявність на векселі авалю, що відповідає вимогам п. 2.4 цієї Інструкції;
- відсутність на бланку векселя підчисток, виправлень тощо.
Крім того, перевіряється перелік вжитих заходів щодо стягнення заборгованості, визначених п. 1.9 цієї Інструкції.
Прості векселі, подані боржником пізніше ніж через три робочих дні з дня їх підписання, органами Пенсійного фонду не приймаються.
У разі невідповідності поданого, простого векселя хоча б одній з перелічених вимог відповідальна особа відділу Фонду, робить відповідну помітку на заяві боржника та в журналі обліку простих векселів із зазначенням причин неприйняття векселя і повертає боржнику вексель та один примірник його заяви з відповідною поміткою.
Відмова у прийнятті простого векселя відповідальною особою може бути оскаржена боржником у начальника районного (міського) відділу Пенсійного фонду або у вищому органі Фонду протягом трьох робочих днів з дня повернення векселя. Скарга подається через відповідальну особу відділу Фонду, реєструється в журналі обліку простих векселів і розглядається протягом трьох робочих днів з дня її одержання. Результати розгляду доводяться до відома боржника в письмовій формі, про що робиться помітка в журналі обліку простих векселів. У разі задовільнення скарги вексель боржника має бути прийнятий відповідальною особою відділу Фонду на експертизу в порядку, визначеному п. 2.7 цієї Інструкції.
2.8. Якщо простий вексель відповідає вимогам, зазначеним у п.2.7 цієї Інструкції, відповідальна особа відділу Фонду робить на примірнику заяви, що повертається боржнику, та в журналі обліку простих векселів помітку про прийняття векселя на експертизу, складає в чотирьох примірниках реєстр (додаток 5) і протягом трьох робочих днів з дня прийняття векселя на експертизу передає всі примірники реєстру разом з векселем відповідальній особі управління Фонду. Реєстр може бути складений по кількох векселях, у тому числі по векселях різних боржників. При цьому векселі в реєстрі групуються окремо по кожному боржнику.
2.9. Відповідальна особа управління Фонду приймає від відповідальної особи відділу Фонду векселі та три примірники реєстру, а на четвертому примірнику робить помітку про прийняття векселів і повертає його відповідальній особі відділу Фонду.
Реєстри і векселі, що надійшли від відділів Фонду, реєструються відповідальною особою управління Фонду в журналі обліку простих векселів.
2.10. Відповідальна особа управління Фонду протягом трьох робочих днів з дня одержання векселів від відповідальної особи відділу Фонду передає векселі разом з трьома примірниками реєстру відповідальній особі уповноваженого банку або уповноваженого підприємства, які виявили бажання одержати векселі, або, якщо жоден з них не виявив бажання одержати векселі, - відповідальній особі уповноваженого підприємства. Якщо одночасно кілька уповноважених банків та уповноважене підприємство виявили бажання одержати векселі, вони передаються уповноваженому підприємству або тому уповноваженому банку, який раніше, звернувся за одержанням векселів.
Відповідальна особа уповноваженого банку або уповноваженого підприємства, якій передано простий вексель, робить на одному примірнику реєстру помітку про прийняття векселів на експертизу і повертає його відповідальній особі управління Фонду. Про передачу векселів на експертизу відповідальна особа управління Фонду робить помітку в журналі обліку простих векселів.
2.11. Після проведення експертизи векселів відповідальна особа установи уповноваженого банку або уповноваженого підприємства не пізніше ніж через три робочих дні з дня отримання векселів передає відповідальній особі управління Фонду один завірений примірник реєстру з поміткою про результати експертизи, а також повертає векселі, які в ході експертизи виявилися недійсними.
Про повернення реєстру та векселів після проведення експертизи відповідальна особа управління Фонду робить помітку в журналі обліку простих векселів. Про повернення векселів відповідальною особою установи уповноваженого банку або уповноваженого підприємства також складається акт у двох примірниках (додаток 6), один примірник якого передається відповідальній особі управління Фонду.
2.12. Протягом трьох робочих днів з дня одержання реєстру та недійсних векселів з установи уповноваженого банку або уповноваженого підприємства після проведення експертизи відповідальна особа управління Фонду передає відповідальній особі відділу Фонду векселі та примірник реєстру, що надійшов з установи уповноваженого бланку або уповноваженого підприємства, під розписку на примірнику реєстру, що залишається в управлінні Фонду. У цьому самому примірнику реєстру відповідальна особа управління Фонду робить помітки про результати експертизи. Відповідальна особа управління Фонду робить у журналі обліку простих векселів помітку про передачу векселів та реєстру відповідальній особі відділу Фонду.
2.13. Відповідальна особа відділу Фонду протягом трьох робочих днів з дня отримання від відповідальної особи управління Фонду реєстру, завіреного уповноваженим банком, та недійсних векселів:
- повертає недійсні векселі боржнику під розписку в журналі обліку простих векселів після подання ним заяви з поміткою про прийняття векселів на експертизу;
- складає разом з боржником акт передачі векселів, що пройшли експертизу (додаток 7), у двох примірниках, один з яких передається боржнику, про що робиться помітка в журналі обліку простих векселів;
- складає в двох примірниках договір про інкасування векселів (додаток 8) або про викуп векселів (додаток 9) і передає його під розписку в журналі обліку простих векселів відповідальній особі управління Фонду для підписання управлінням та уповноваженим банком або уповноваженим підприємством.
2.14. Протягом трьох робочих днів з дня одержання договору про інкасування (викуп) простих векселів відповідальна особа управління Фонду та відповідальна особа установи уповноваженого банку або уповноваженого підприємства перевіряють правильність складання договору. У разі потреби доопрацьовують його і забезпечують підписання договору керівниками управління Фонду і установи уповноваженого банку чи уповноваженого підприємства.
Одночасно з підписанням договору керівниками установи уповноваженого банку або уповноваженого підприємства та управління Фонду підписується акт (додаток 10), що складається відповідальною особою управління Фонду в двох примірниках. Один примірник акта передається відповідальній особі уповноваженого банку або уповноваженого підприємства.
При підписанні акта відповідальна особа управління Фонду робить на зворотньому боці кожного векселя індосамент (передавальний напис) такого змісту:
При передачі векселя уповноваженому банку:
"Платити наказу __________________________ Валюта на інкасо".
(повне найменування уповноваженого банку)
У випадку передачі векселя уповноваженому підприємству
"Платити наказу ____________________________________________.
(повне найменування уповноваженого підприємства)
Зворот на органи Пенсійного фонду неможливий".
Індосамент завіряється підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою управління Фонду.
2.15. Уповноважений банк або уповноважене підприємство може достроково, до надходження йому коштів у рахунок оплати простих векселів, оплатити їх на підставі договору про викуп або договору про врахування (додаток 11) векселів.
Договір про врахування складається відповідальною особою уповноваженого банку в двох примірниках і передається відповідальній особі управління Фонду разом із супровідним листом (додаток 12). Договір про врахування векселів підписується керівниками управління Фонду та установи уповноваженого банку протягом трьох робочих днів від дня одержання відповідальною особою управління Фонду договору про врахування векселів.
При підписанні договору про врахування векселів відповідальною особою управління Фонду на зворотному боці кожного векселя, що враховується, робиться напис про скасування попереднього індосаменту: "Попередній індосамент скасовано", а також робиться новий індосамент такого змісту:
"Платити наказу ____________________________________________.
(найменування уповноваженого банку).
Зворот на органи Пенсійного фонду неможливий."
Індосаменти завіряються підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою управління Фонду.
Дострокова оплата векселя уповноваженим підприємством здійснюється на підставі договору про викуп векселя, укладеного відповідно до п. 2.14 цієї Інструкції, при цьому новий індосамент на векселі не здійснюється.
У разі нестачі на зворотному боці векселя місця, індосаменти робляться на алонжі (додатковому аркуші до векселя), що наклеюється на зворотний бік векселя. При цьому печатка на індосаменті ставиться таким чином, щоб частина відбитку знаходилась на векселі, а частина на алонжі.
Відповідальна особа управління Фонду реєструє підписаний договір про викуп (договір про інкасування, договір про врахування) векселів у журналі обліку простих векселів.
2.16. У випадку дострокової оплати простих векселів відповідно до договору про врахування (викуп) векселів вони можуть бути оплачені уповноваженим банком або уповноваженим підприємством з дисконтом на підставі заявки уповноваженого банку або уповноваженого підприємства (додаток 18), яка продається та розглядається в порядку, визначеному розділом 3 цієї Інструкції.
Розмір дисконту визначається в межах граничного розміру дисконту, визначеного Порядком , пропорційно номіналу векселя і строку його дострокової оплати. При цьому в разі дострокової оплати векселя у перші 15 днів з дня його підписання розмір дисконту становить 50 відсотків для векселів, якими оформлено заборгованість, прострочену менше ніж за один рік на момент підписання векселя, та 60 відсотків для векселів, якими оформлено заборгованість, прострочену більше за один рік на момент підписання векселя. У разі дострокової оплати простого векселя, починаючи з 16-го дня після підписання векселя вищезгадані розміри дисконту пропорційно зменшуються за кожний день, що йде за 15-м днем після підписання векселя, таким чином, що на день оплати векселя, зазначеного на ньому розмір дисконту стає нульовим.
Сума дисконту, з яким оплачується простий вексель, не може перевищувати суми пені, яка нарахована на заборгованість, що оформлена векселем, на день підписання векселя.
Днем дострокової оплати простого векселя вважається день перерахування уповноваженим банком або уповноваженим підприємством коштів в рахунок оплати векселя.
Приклад.
Розрахунок розміру дисконту при достроковій оплаті простого векселя номіналом 1000 грн., яким оформлено заборгованість, прострочену більше одного року на день підписання векселя, на строк 180 днів. На суму заборгованості, оформленої векселем, на день підписання векселя нараховано пеню на суму 400 грн.
При достроковій оплаті векселя на 15-й день з дня його підписання розмір дисконту становить 60 відсотків, тобто 600 грн. Оскільки цей розмір дисконту перевищує суму пені, нарахованої на заборгованість на день підписання векселя (400 грн.), вексель може бути оплачений до 15-го дня з дисконтом лише 400 грн. або 40 %.
Щоб розрахувати суму зменшення дисконту за кожний день, починаючи з 16-го дня після підписання векселя, розділимо максимальну суму дисконту (400 грн.) на кількість днів до строку платежу по векселю - 165 днів (180 - 15). Дістанемо 2.42 грн. Тобто на 16-й день сума до сплати - 602.42 грн.
2.17. Протягом трьох робочих днів з дня одержання уповноваженим банком або уповноваженим підприємством коштів у рахунок оплати простих векселів за договором про викуп або про інкасування (або протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про врахування) векселів, уповноважений банк або уповноважене підприємство перераховує ці кошти відповідному відділу Фонду. Одночасно з перерахуванням коштів уповноважений банк та уповноважене підприємство надсилає йому та відповідному управлінню Фонду повідомлення за формою, що додається (додаток 13).
2.18. Протягом трьох робочих днів з дня отримання повідомлення від установи уповноваженого банку або уповноваженого підприємства про оплату векселів відповідальна особа відділу Фонду перевіряє фактичне надходження коштів і за умови їх надходження здійснює списання заборгованості та надсилає відповідне повідомлення - боржнику (додаток 14) та відповідальній особі управління Фонду (додаток 15), а також відкликає з обслуговуючого банку боржника платіжну вимогу про безспірне стягнення заборгованості (у тому числі з дебіторів боржника) та виконавчі документи, позовні заяви, претензії про стягнення заборгованості за рахунок майна боржника.

................
Перейти до повного тексту