1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Заява


ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
З А Я В А
15.03.2005
Верховна Рада України
ЗАЯВА Федерації професійних спілок України щодо розгляду проекту Трудового кодексу України у другому читанні
Підготовка проекту Трудового кодексу України до другого читання у Верховній Раді України здійснювалася Комітетом з питань соціальної політики та праці та Комітетом з питань промислової політики і підприємництва за участю профспілок та об'єднань роботодавців.
Робота над проектом Кодексу сторонами соціального партнерства у складі робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці була завершена у червні 2004 року. Тоді ж, за підсумками проведеної роботи зазначеним Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Трудового кодексу у другому читанні з віднесенням на третє читання лише книги шостої "Колективні трудові відносини" (проект постанови Верховної Ради України від 29.06.2004 р. N 1038-1П3).
Проте, зважаючи на зауваження профспілок до положень глави 3 "Особливості регулювання трудових відносин за участю юридичної особи - суб'єкта малого підприємництва, фізичної особи - підприємця" книги четвертої проекту, які звужують обсяг прав і гарантій працівників та не відповідають нормам Конституції України і Конвенціям Міжнародної Організації Праці N 98, N 135 і 158, ратифікованим Україною, Комітет з питань соціальної політики та праці переглянув раніше прийняте рішення і запропонував Верховній Раді прийняти проект Кодексу у другому читанні з віднесенням зазначеної глави та книги шостої на третє читання (проект постанови Верховної Ради України від 03.11.2004 р. N 1038-1П3).
У січні цього року в зв'язку із зверненням всеукраїнських організацій роботодавців і підприємців, їх об'єднань та рішенням Комітету з питань промислової політики і підприємництва Комітет без погодження із сторонами соціального партнерства - учасниками робочої групи прийняв нове рішення, відповідно до якого на третє читання, крім глави 3 книги четвертої та книги шостої, запропонував Верховній Раді віднести глави 1, 4 - 7 книги третьої, положення якої регулюють питання робочого часу, нормування і оплати праці, що відповідають Конституції України, нормам міжнародного права і були погоджені сторонами (проект постанови Верховної Ради України від 12.01.2005 N 1038-1П3 на заміну проекту постанови від 03.11.2004 року).

................
Перейти до повного тексту