- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства транспорту
N 448 від 23.06.2003 )
Про затвердження Положення про Єдину інспекцію державного портового нагляду Миколаївського морського торговельного та Миколаївського річкового портів
1. Затвердити Положення про Єдину інспекцію державного портового нагляду Миколаївського морського торговельного та Миколаївського річкового портів.
2. Начальнику Миколаївського морського торговельного порту В.О.Зубкову, капітану Миколаївського морського торговельного порту В.Г.Кісловському привести штатний розклад служби капітана Миколаївського морського торговельного порту у відповідність із зазначеним Положенням.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Симоненка С.В.
Державний секретар | Е.Абдуллаєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту України
28.01.2003 N 54
ПОЛОЖЕННЯ
про Єдину інспекцію державного портового нагляду Миколаївського морського торговельного і Миколаївського річкового портів
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено на підставі Положення про Інспекцію державного портового нагляду морського торговельного порту України, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 18.10.2000 р.
N 574, з урахуванням вимог статті
86 Кодексу торговельного мореплавства України щодо створення єдиної для суміжних портів інспекції державного портового нагляду.
1.2. Єдина інспекція державного портового нагляду (надалі - ЄІДПН) Миколаївського морського торговельного і Миколаївського річкового портів (надалі - портів) є структурним підрозділом служби капітана Миколаївського морського торговельного порту і здійснює державний нагляд за безпекою судноплавства в зазначених портах.
Збори, що надходять за послуги ЄІДПН, лоцманської служби, служби регулювання руху суден в першу чергу, спрямовуються для забезпечення безпеки судноплавства.
Утримання ЄІДПН здійснюється у порядку, визначеному Міністерством транспорту України.
1.3. У своїй діяльності ЄІДПН керується
Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативними актами Міністерства транспорту України, міжнародними договорами України з торговельного судноплавства, розпорядженнями капітана порту та цим Положенням.
1.4. Штатний розпис ЄІДПН затверджується капітаном Миколаївського морського торговельного порту за узгодженням з начальником порту. Чисельність працівників ЄІДПН повинна забезпечувати цілодобовий нагляд за безпекою плавання і порядком на акваторіях портів, підхідних каналах, а також у зонах її відповідальності.
1.5. На посаду заступника капітана порту призначаються особи із спеціальною освітою, які мають диплом капітана суден валовою місткістю 3000 тонн і більше (або капітана далекого плавання) і досвід роботи на транспортних суднах не менш ніж 5 років.
1.6. На посади начальника зміни, старшого капітана і капітана ЄІДПН призначаються особи із спеціальною морською освітою, які мають диплом не нижче за капітана суден валовою місткістю від 500 до 3000 тонн (або капітана малого плавання) або старшого помічника капітана суден валовою місткістю 3000 тонн і більше (або штурмана далекого плавання).
На посаду старшого інспектора та інспектора ЄІДПН призначаються особи із спеціальною освітою.
1.7. Працівники ЄІДПН, які безпосередньо здійснюють функції нагляду та контролю за безпекою судноплавства, мають свій штамп із зазначенням посади.
1.8. ЄІДПН надаються у користування приміщення, які комплектуються оргтехнікою та обладнуються засобами зв'язку, транспорт та плавзасоби, які необхідні для здійснення покладених на неї функцій.
1.9. Працівники ЄІДПН зобов'язані носити формений одяг установленого зразка, який видається безкоштовно.
2. Обов'язки ЄІДПН
2.1. Нагляд за дотриманням законодавства і правил судноплавства, а також міжнародних договорів України щодо торговельного судноплавства.
2.2. Оформлення прибуття суден у порти і виходу з портів, а також у зонах відповідальності в порядку, установленому Міністерством транспорту України.
2.3. Перевірка суднових документів, а також дипломів і кваліфікаційних свідоцтв (сертифікатів) плавскладу суден. Перевірка та ведення обліку документів, що містять інформацію про вантаж, з метою його безпечного морського перевезення для суден, які завантажуються у портах.
2.4. Регулювання руху суден на акваторіях портів, на підхідних каналах і фарватерах.
................Перейти до повного тексту