- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про внесення Змін до Інструкції щодо складання та затвердження фінансових планів, надання звітності про їх виконання підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Міністерства
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра – керівника апарату Омеляна В.В.
В.о. Міністра |
В. Шульмейстер |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
11.06.2015 № 210
ЗМІНИ
до Інструкції щодо складання та затвердження фінансових планів, надання звітності про їх виконання підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Міністерства ( v0152733-11 )
1. Підпункти 3.2, 3.3, 3.7 пункту 3 викласти в такій редакції:
"3.2. Фінансовий план має забезпечувати зростання виробничих показників, доходів та платежів до Державного бюджету. Темп їх приросту визначається з урахуванням макроекономічних показників росту.
Фінансовий план повинен забезпечувати прибуткову діяльність підприємства, зростання валового прибутку та чистого фінансового результату (прибутку), розмір яких не може бути меншим, ніж планові та прогнозні показники поточного року, розраховані на базі фактично досягнутих показників поточного року з урахуванням прогнозного рівня інфляції.
Для державних підприємств які отримують бюджетну підтримку необхідною умовою фінансово господарської діяльності є забезпечення беззбитковості.
3.3. Витрати мають бути максимально оптимізовані. Їх розмір обґрунтовується виключно на підставі макроекономічних показників (наприклад, індекс зростання цін виробників, рівень інфляції, темпи зростання заробітної плати). У разі наявності на підприємстві персоналу з мінімальною заробітною платою, при плануванні витрат на їх оплату праці брати за основу прогноз зростання мінімальної заробітної плати на плановий рік.
Мінімізації підлягають витрати невиробничого характеру (благодійна та спонсорська допомога, консалтингові та юридичні послуги, витрати на відрядження, рекламу, утримання соціальної інфраструктури, адміністративного персоналу та адміністративних приміщень).
У фінансовому плані мають бути обмежені витрати на придбання та утримання легкових автотранспортних засобів з урахуванням того, що їх використання повинно здійснюватися тільки з метою поїздок, які пов'язані з службовою діяльністю посадових осіб суб'єктів господарювання. Окремо надаються підтверджуючі розрахунки таких витрат.
Планування витрат на благодійну, спонсорську та іншу допомогу, витрат на оплату консалтингових та аудиторських послуг, витрат на страхування (крім витрат на державне соціальне страхування, обов'язкове страхування та страхування відповідно до міжнародних договорів), витрати на представницькі заходи та рекламу здійснюється у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2006 року
№ 1673 "Про стан фінансово-бюджетної дисципліни, заходи щодо посилення боротьби з корупцією та контролю за використанням державного майна і фінансових ресурсів".
До фінансового плану в обов'язковому порядку надаються детальні розрахунки та обґрунтування вищевказаних витрат по кожній статті.";
"3.7. Розподіл чистого прибутку здійснюється в наступній послідовності: відрахування частини прибутку до Державного бюджету, відрахування на розвиток виробництва, відрахування до спеціальних (цільових) фондів, утворених відповідно до законодавства, та інших фондів, передбачених статутними документами підприємства.
Основна питома вага частини прибутку спрямовується на розвиток."
2. Підпункти 4.1, 4.2, 4.6 пункту 4 викласти в такій редакції:
"4.1. Фінансовий план підприємства складається відповідно до
Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб'єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02 березня 2015 року № 205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 березня 2015 року за № 300/26745, на кожен наступний рік з поквартальною розбивкою і відображає очікувані фінансові результати в запланованому році. Фінансовий план підприємства також містить довідкову інформацію щодо фактичних показників минулого року та планових і прогнозних показників поточного року.
Проект фінансового плану підприємства з пронумерованими, прошнурованими та скріпленими печаткою сторінками у трьох примірниках, суб'єктами природних монополій та підприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень – у 6-х примірниках, разом з додатками, включаючи бухгалтерські форми, у паперовому та електронному вигляді (в форматі XML – для обміну звітністю в програмі "M.E.Doc IS" та окремо в форматі Excel).
Відповідальність за достовірність та обґрунтованість планування показників фінплану несе керівник підприємства згідно з укладеним контрактом.
4.2. Керівники підприємств подають не пізніше 1 червня року, що передує плановому, на затвердження до Міністерства фінансові плани разом із пояснювальною запискою яка містить результати його фінансово-господарської діяльності за попередній рік, а також показники фінансово-господарської діяльності та розвитку підприємства в поточному році та на плановий рік.
................Перейти до повного тексту