- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
Міністерству освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
начальникам управління
освіти і науки обласних,
Київської
та Севастопольської міських
державних адміністрацій
Керівникам вищих навчальних
закладів I - IV рівнів
акредитації
Заступник Міністра | А.Г.Богомолов |
ЛИСТ-РО'ЗЯСНЕННЯ
Міністерству,
іншим центральним органам
виконавчої влади
Міністерству фінансів
Автономної Республіки Крим,
обласним, Київському
та Севастопольському міським
фінансовим управлінням
Міністерству освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
обласним, Київському
та Севастопольському міським
управлінням освіти і науки
Управлінням Державного
казначейства в Автономній
Республіці Крим, областях,
містах Києві та Севастополі
Щодо надання роз'яснень
У зв'язку із зверненнями обласних фінансових управлінь щодо виконання положень Порядку погашення кредиторської заборгованості державного бюджету педагогічним і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти з виплати надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2005 року
N 934 (далі - Порядок), Міністерство освіти і науки України та Міністерство фінансів роз'яснюють наступне.
Огляд запитань-відповідей щодо реалізації цієї постанови.
Поширення дії вказаного
Закону на педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту можливо вирішити після внесення відповідних змін до нього.
2.1. Запитання. Чи нараховуються на вказані виплати:
- індексація грошових доходів;
- компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з
порушенням строків їх виплати?
Відповідь. Згідно з Законом України від 04.02.2003
N 491 "Про індексацію грошових доходів населення" та Законом України від 19.10.2000
N 2050 "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" індексація та компенсація на виплати відповідно до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту
" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" не нараховуються.
2.2. Запитання. Чи нараховуються на вказані виплати:
- моральна шкода;
- страхові внески до Фонду соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності;
- страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
- страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України?
3. Запитання. Чи нараховуються на вказані виплати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування?
4. Запитання. На які виплати (нараховані за весь період чи частково) мають нараховуватися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування?
Відповідь. Відповідно до статті 2 Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту
" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" кредиторська заборгованість Державного бюджету України, встановлена статтею 1 цього Закону, є обов'язковою до погашення і погашається протягом п'яти років рівними частинами шляхом включення цих видатків відповідними законами України про Державний бюджет України починаючи з 2005 року у вигляді окремих цільових субвенцій з Державного бюджету України відповідним місцевим бюджетам або безпосередньо з Державного бюджету України для категорій працівників, що фінансуються з Державного бюджету України.
В даний час опрацьовується проект постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2005
N 934 та встановлення норми, згідно з якою нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України має здійснюватися протягом п'яти років з одночасним їх декларуванням у щомісячній звітності Пенсійному фонду України.
6. Запитання. Якщо педагогічний працівник за період 1997-2002 років змінював декілька разів місце роботи (залишаючись при цьому педагогічним працівником), нарахування та виплату заборгованості проводити в кожному з цих закладів?
Відповідь. Так. Виплати нараховуються та виплачуються за фактичний час роботи в кожному закладі освіти протягом зазначених періодів виходячи з посадових окладів (ставок), установлених цим працівникам у місяці відповідного періоду.
7. Запитання. Який порядок здійснення таких виплат працівникам, які звільнилися? Чи нараховувати виплати працівникам, які виїхали за межі України?
Відповідь. Відповідно до
Порядку особам, які працювали у 1997-2002 роках на посадах педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів та установ, у тому числі за сумісництвом, і звільнилися, заборгованість погашається один раз на квартал за їх заявою, поданою закладу чи установі, в яких вони працювали та які їм нарахували виплати, незалежно від того, залишилися вони чи виїхали за межі адміністративно-територіального розташування закладу освіти.
8. Запитання. Як відображати у формах бухгалтерського обліку кредиторську заборгованість державного бюджету?
Відповідь. Роз'яснення про відображення у формах фінансової звітності виплат відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2005 року
N 934 надано Державним казначейством України листом від 13.10.2005
N 07-04/1943-8581 міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, обласним, Київському та Севастопольському міським фінансовим управлінням, Управлінню Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідь. Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 15.08.2005
N 554 "Про внесення змін та доповнень до бюджетної класифікації" до додатку
N 2 "Тимчасова класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів (з перехідною таблицею до нової функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету)" введено додатково нові коди функціональної класифікації видатків:
................Перейти до повного тексту