- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
N 1/9-251 від 20.05.2002
N 5-1911/1В від 20.05.2002
Міністерство освіти
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки
обласних державних
адміністрацій Управління
(відділи) Державного
департаменту України з
питань виконання покарань в
Автономній Республіці Крим,
областях, місті Києві та
Київській області
Про вдосконалення організації навчання неповнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі, в середніх загальноосвітніх школах виховних колоній Державного департаменту України з питань виконання покарань
У системі Державного департаменту України з питань виконання покарань функціонує 11 виховно-трудових колоній, де відбувають визначену судом міру кримінального покарання у вигляді позбавлення волі неповнолітні засуджені. Відповідно до вимог
Виправно-трудового кодексу України в цих установах функціонують середні загальноосвітні школи (далі - школа).
У своїй діяльності школа керується Законом України
"Про загальну середню освіту", Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 14 червня 2000 р.
N 964,
Виправно-трудовим кодексом України, іншими нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та Державного департаменту України з питань виконання покарань та статутом школи.
Останнім часом спостерігається низький рівень організаційно-методичного забезпечення діяльності зазначених шкіл. Не завжди вчасно проходить атестація педагогічних працівників, виникають труднощі в забезпечені шкіл підручниками тощо. З метою вдосконалення організації навчально-виховного процесу в школах Міністерство освіти і науки України спільно з Державним департаментом України з питань виконання покарань рекомендує керуватись наступним.
Школі присвоюється порядковий номер денної середньої загальноосвітньої школи району чи міста, де дислокується виховна колонія. Школа є юридичною особою, має печатку і штамп установленого зразка.
Школа підпорядкована адміністрації виховної колонії, а в частині здійснення навчально-виховного процесу - відповідному органу управління освітою.
Керівництво школою здійснює її директор, яким може бути тільки громадянин України, який має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менш як 3 роки.
Директор школи та його заступники призначаються регіональними управліннями Державного департаменту України з питань виконання покарань за погодженням з відповідним органом управління освітою.
Школа охоплює процесом навчання учнів 6-11 (12) класів. При необхідності можуть відкриватися класи початкової школи.
До школи зараховуються неповнолітні засуджені з моменту прибуття до виховної колонії на підставі документа про наявний рівень освіти, співбесіди, перевірочних робіт, матеріалів особової справи.
Запити щодо документів про наявний рівень освіти направляються за місцем попереднього навчання у тижневий строк після прибуття до виховної колонії. Керівники загальноосвітніх навчальних закладів зобов'язані в тижневий строк дати письмову відповідь на запит.
Наповнюваність класів не повинна перевищувати 18 осіб. Не допускається об'єднання учнів різних класів у клас-комплект, при необхідності використовується індивідуальна форма навчання та екстернат.
Для допомоги учням, які не можуть засвоїти навчальний матеріал на рівні обов'язкових вимог, за рішенням педагогічної ради школи організовуються корекційні класи та класи вирівнювання знань з наповненістю від 5 до 18 осіб.
Засуджені, які мають свідоцтво про закінчення спеціальної загальноосвітньої школи, не продовжують навчання.
За високі досягнення у навчанні та зразкову поведінку для учнів використовуються різні форми морального та матеріального заохочення. Обрання форм заохочення здійснюється адміністрацією виховної колонії за поданням педагогічної ради школи.
За систематичне порушення статуту школи, норм і правил поведінки, псування шкільного майна і обладнання до учнів можуть бути застосовані заходи дисциплінарного впливу у порядку, передбаченому
Виправно-трудовим кодексом України.
Медичне обслуговування учнів школи здійснює медична частина колонії, що спільно з адміністрацією школи відповідає за проведення лікувально-профілактичних заходів, дотримання санітарно-гігієнічних норм.
Психологічне забезпечення навчально-виховного процесу в школі здійснює практичний психолог школи.
Призначення на посаду, звільнення з посади педагогічних працівників школи й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю та іншими законодавчими актами.
З метою оцінки результатів педагогічної діяльності керівник і педагогічні працівники школи підлягають атестації відповідно до порядку, встановленого Міністерством освіти і науки України
За результатами атестації педагогічних працівників визначається їх відповідність займаній посаді, присвоюється кваліфікаційна категорія та може бути присвоєно педагогічне звання.
................Перейти до повного тексту