- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
УКРАЇНИ
ЛИСТ
Щодо типових штатних нормативів та оплати праці експертів
(Витяг)
У Міністерстві розглянули Ваше звернення <...> щодо типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів та оплати праці експертів для проведення акредитаційної комісії вищих навчальних закладів та інформуємо про наступне.
Щодо типових штатних нормативів загальноосвітніх начальних закладів
З 1 вересня поточного року надбав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 р.
№ 1205 "Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 грудня 2010 р. за № 1308/18603.
Відповідно до цього наказу формування штатів шкіл передбачається з урахуванням їх контингенту учнів, кількості класів, режиму роботи, площ та санітарного стану приміщень, будівель та споруд.
Зазначеним наказом не визначено, на яку саме дату визначається контингент учнів. Проте основним нормативно-правовим актом, за яким здійснюється оплата праці працівників галузі, зокрема загальноосвітніх навчальних закладів, -
Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (наказ Міносвіти від 15.04.93 р. № 102) визначено, що встановлення залежно від кількості учнів школи посадових окладів її керівнику, розподіл педагогічного навантаження між учителями, затвердження тарифікаційних списків здійснюється один раз на рік - на початку навчального року. Враховуючи те, що дані показники безпосередньо пов'язані з формуванням штатного розпису навчального закладу, вважаємо, що при його створенні також слід спиратися на контингент учнів, який склався на початок навчального року.
Визначення середньорічного показника кількості учнів у даному випадку не застосовується.
Згідно з положеннями цих
Міжгалузевих норм нормативи чисельності розроблено залежно від трудомісткості типового складу виконуваних робіт та розраховано залежно від факторів, що мають найбільший вплив на їх величину.
Наведені в збірнику межі числових значень факторів, в яких указано "до", слід розуміти "включно".
Для досягнення повного завантаження працівників у випадках, коли чисельність за розрахунком не дорівнює цілому числу, необхідно впроваджувати суміщення посад із виконанням відповідних функцій. Розподіл та закріплення робітників за дільницями обслуговування проводиться адміністрацією будівлі виходячи з виробничої необхідності, а також з метою раціонального завантаження робітників з урахуванням економічної доцільності і забезпечення відповідної якості виконуваних робіт.
................Перейти до повного тексту