1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
15.06.2011 N 2/2-15-1461
Щодо роботи практичного психолога в дошкільному навчальному закладі
Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти розглянуто запит <...> про надання роз'яснень щодо застосування норм Закону України "Про дошкільну освіту" та підзаконних нормативно-правових актів стосовно роботи практичного психолога в дошкільному навчальному закладі комбінованого типу та інформуємо.
Щодо педагогічного навантаження практичного психолога в дитячому садку комбінованого типу
Визначення педагогічного навантаження педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів здійснюється відповідно до статті 30 Закону України "Про дошкільну освіту". Для практичного психолога дошкільного навчального закладу таке навантаження становить 40 годин на тиждень, що відповідає тарифній ставці. Для практичних психологів дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу педагогічне навантаження становить 20 годин.
У всіх інших типах дошкільних навчальних закладів, у тому числі дитячих садках комбінованого типу, зменшення педагогічного навантаження практичних психологів не передбачено, а отже становить 40 годин на тиждень.
Щодо підвищення посадових окладів
Основним документом, яким визначено умови оплати праці працівників дошкільних навчальних закладів, є Інструкція про порядок оплати праці працівників освіти, затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.05.93 р. за N 56.
Відповідно до пункту 28 цієї Інструкції педагогічним працівникам у дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, посадові оклади підвищуються на 20 відсотків.
Виходячи з вищевикладеного, в дошкільних навчальних закладах комбінованого типу, в яких існують групи і для дітей з вадами, підвищення посадового окладу практичного психолога здійснюється саме за роботу в цих групах.
Облік робочого часу здійснюється відповідно до чинного законодавства, робочих планів конкретно взятого навчального закладу та працівника з урахуванням вад дітей, які перебувають у цьому закладі.

................
Перейти до повного тексту