- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про підсумки проведення за новою процедурою акредитації та подальші шляхи її вдосконалення
Заслухавши та обговоривши доповідь начальника управління ліцензування та акредитації "Про підсумки проведення за новою процедурою акредитації та подальші шляхи її вдосконалення" (доповідна записка додається), колегія Міністерства освіти і науки України У Х В А Л Ю Є:
1. Інформацію начальника управління ліцензування та акредитації Домніча В.І. взяти до відома.
2. Схвалити проведену управлінням ліцензування та акредитації роботу по реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2001
N 978 "Про затвердження Положення про акредитацію вищих навчальних закладів та спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах".
3. Управлінню ліцензування та акредитації (Домніч В.І.):
3.1. Розробити до 15.03.2003 методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів самоаналізу для акредитації.
3.2. Продовжити проведення семінарів для експертів з акредитації.
3.3. Поповнити список експертів з акредитації та поновлювати його не рідше одного разу на рік.
3.4. Спільно з юридичним відділом (Свириденко А.М.) підготувати до 01.04.2004 пропозиції щодо створення системи відповідальності експертів за результати проведення акредитаційної експертизи.
3.5. Спільно з Центральним інститутом післядипломної педагогічної освіти (Олійник В.В.) розробити до 01.03.2003 та включити до програми підвищення кваліфікації керівних, науково-педагогічних та педагогічних працівників питання з проведення акредитаційної експертизи.
4. Контроль за виконанням рішення колегії покласти на заступника Державного секретаря Степка М.Ф.
Додаток
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
про підсумки проведення за новою процедурою акредитації та подальші шляхи її вдосконалення
Акредитація за новою процедурою започаткована після затвердження постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2001
N 978 Положення про акредитацію вищих навчальних закладів та спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах. Це Положення змінило діюче із лютого 1996 року Положення про акредитацію навчальних закладів.
І вже протягом 2001-2002 навчального року акредитація навчальних закладів проводилась відповідно до процедури, встановленої новим положенням.
На сьогодні можна говорити про певні результати проведеної роботи та підвести деякі підсумки.
Протягом року управлінням опрацьовано понад 950 акредитаційних справ навчальних закладів. Серед них акредитація спеціальностей, як первинна, так і повторна, та акредитація навчальних закладів, також первинна і повторна.
У всіх випадках подані матеріали опрацьовані співробітниками управління. По кожній справі сформована та направлена до навчального закладу експертна комісія, що раніше забезпечували 32 фахові ради. При цьому кількість працівників управління не збільшилась.
Формувались експертні комісії та проводилась перевірка на місці і при проведенні повторної акредитації. Це, на думку управління, сприяло більш відповідальному ставленню навчальних закладів до проведення самоаналізу, більш об'єктивному висвітленню фактичного стану показників забезпеченості та дозволило на кожному наступному етапі проходження акредитаційних документів розглядати не лише власне бачення своєї діяльності навчальним закладом, а мати додаткові факти підтвердження чи спростування інформації, поданої в самоаналізі.
За минулий рік управлінням створено цілісну нормативно-правову базу, що забезпечила можливість реалізації новоствореної процедури акредитації.
Так підготовлено та затверджено наказами міністерства Положення про експертну комісію та порядок проведення акредитаційної експертизи (наказ МОН від 14.01.2002
N 16, нормативи витрат, пов'язаних з проведенням акредитації (наказ МОН від 04.06.2002
N 321. Ці накази погоджено із Міністерством фінансів України і Міністерством праці та соціальної політики України і зареєстровано в Міністерстві юстиції України.
................Перейти до повного тексту