1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
22.03.2006 N 1/9-170
Міністерству освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
управлінням освіти і науки
обласних, Київської
та Севастопольської міських
державних адміністрацій,
керівникам
професійно-технічних
навчальних закладів
Про порядок закінчення навчального року і проведення державних кваліфікаційної та підсумкової атестацій у професійно-технічних навчальних закладах у 2005/2006 навчальному році
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що закінчення 2005/2006 навчального року і проведення державних кваліфікаційної та підсумкової атестацій учнів професійно-технічних навчальних закладів визначені робочими навчальними планами підготовки робітничих кадрів, Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.12.2000 р. N 588, листом Міністерства освіти і науки України від 02.03.2006 р. N 1/9-128 "Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2005/2006 навчальному році" (пункт III), Положенням про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах (наказ Міносвіти України від 18.05.98 N 181, Положенням про порядок кваліфікаційної атестації та присвоєння кваліфікації особам, які здобувають професійно-технічну освіту (наказ Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства освіти України від 31.12.98 N 201/469.
I. Державна підсумкова атестація із загальноосвітніх предметів
Державна підсумкова атестація учнів, які одержують повну загальну середню освіту в професійно-технічних навчальних закладах, проводитиметься у терміни, передбачені робочими навчальними планами з п'яти предметів: української мови письмово (переказ із творчим завданням), історії України (XX ст.) - обов'язково, одного професійно спрямованого предмета відповідно до обраної професії та двох предметів за вибором учнів.
У професійно-технічних навчальних закладах (групах) з навчанням мовами національних меншин за рішенням Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій може проводитися державна підсумкова атестація з мови навчання у формі переказу з творчим завданням.
На виконання завдання з мови навчання відводиться 4 астрономічні години. Відлік часу розпочинається після другого прочитання вчителем тексту переказу.
Державна підсумкова атестація проводитиметься за завданнями та білетами для 11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів, що містяться в інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України N 3-4-5 за лютий 2006 та в газеті "Освіта України" N 15 за лютий 2006 року.
II. Підсумкова атестація учнів із загальнотехнічної та професійно-теоретичної підготовки
Підсумкова атестація учнів із загальнотехнічної та професійно-теоретичної підготовки проводитиметься в терміни, передбачені робочими навчальними планами.
Підсумкова атестація з навчальних предметів здійснюється за білетами, що складаються з трьох завдань (двох теоретичних і одного практичного), та можливими додатками до них. Білети складаються викладачами відповідно до чинної навчальної програми, розглядаються і схвалюються рішенням методичної комісії, затверджуються керівником ПТНЗ не пізніше, ніж за два тижні до початку атестації. Для паралельних навчальних груп готуються різні варіанти додатків до білетів.
Підсумкова атестація з предмета "Охорона праці", що передбачена Типовою навчальною програмою, затвердженою Міністерством освіти і науки України (лист від 25.08.2005 N 1/11-5042), може проводитися в усній або письмовій формі у вигляді тестів або захисту письмової роботи - реферату. Форму атестації обирають учні (слухачі). Завдання мають бути переважно практичного спрямування (уміння застосовувати набуті знання щодо охорони особистого життя і здоров'я та здоров'я оточуючих; здатність надавати першу допомогу потерпілим при нещасних випадках, діяти в екстремальних ситуаціях та ін.)
Якщо підсумкова атестація не передбачена робочими навчальними планами, то викладач проводить залік за рахунок кількості годин, відведених на вивчення предмета, або на основі річного оцінювання.
III. Державна кваліфікаційна атестація
Державна кваліфікаційна атестація - це завершальний етап навчально-виробничого процесу, що здійснюється відповідно до Закону України "Про професійно-технічну освіту", Положення про порядок кваліфікаційної атестації та присвоєння кваліфікації особам, які здобувають професійно-технічну освіту, та інших законодавчих актів України. Вона проводиться державною кваліфікаційною комісією, склад якої затверджується наказом ПТНЗ за погодженням з відповідним регіональним органом управління професійно-технічною освітою.
Державна кваліфікаційна комісія проводить засідання в терміни, визначені робочими навчальними планами та розкладом проведення державної кваліфікаційної атестації.
Засідання державної кваліфікаційної комісії проводиться у спеціально підготовлених приміщеннях, оснащених наочними посібниками, відповідним обладнанням тощо.
Державна кваліфікаційна атестація включає:
кваліфікаційну пробну роботу, що відповідає певним вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики випускника професійно-технічного навчального закладу відповідного атестаційного рівня;
захист дипломної роботи, проекту чи творчої роботи, що їх замінює.
До складання державної кваліфікаційної атестації допускаються учні (слухачі), які закінчили повний курс навчання і мають рівень навчальних досягнень не нижче 4 балів з професійно-практичної підготовки та з усіх навчальних предметів, що входять у додаток до диплома (свідоцтва).
Учням (слухачам) випускних груп з метою одержання більш високої підсумкової оцінки, відповідно до рішення педагогічної ради і відповідного наказу керівника ПТНЗ, на основі особистої заяви учня (слухача) та за умови додаткової підготовки, може бути наданий дозвіл на повторну атестацію або залік не більш, ніж з одного предмета.
Підвищений рівень кваліфікації може встановлюватися учням (слухачам), які:
- є переможцями і призерами конкурсів фахової майстерності Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських та учасниками міжнародних і всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів;

................
Перейти до повного тексту