1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 38 від 30.09.99


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 1999 р.
за N 703/3996
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної інспекції ядерного регулювання N 185 від 25.11.2014 )
Про затвердження Положення про визначення характеристик можливого нападу на ядерні установки і ядерні матеріали та використання цих відомостей у фізичному захисті
На виконання пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року N 226-р, відповідно до міжнародних зобов'язань, що випливають з Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу 1980 року, учасником якої є Україна, згідно з Постановою Верховної Ради України від 5 травня 1993 р. N 3182-XII та у відповідності з дорученням Кабінету Міністрів України від 17 лютого 1999 р. Інд. 33.
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити і ввести в дію з 1 січня 2000 року Положення про визначення характеристик можливого нападу на ядерні установки і ядерні матеріали та використання цих відомостей у фізичному захисті (далі - Положення), що додається.
2. Управлінню регулювання фізичного захисту (Кравцов В.І.):
2.1. Забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
2.2. У місячний термін після державної реєстрації Положення здійснити його тиражування і розсилку юридичним особам, що їх погодили.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Заступник Голови В.В.Грищенко
Затверджено
Наказ Державної адміністрації
ядерного регулювання України
30.09.99 N 38
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 1999 р.
за N 703/3996
Положення
про визначення характеристик можливого нападу на ядерні установки і ядерні матеріали та використання цих відомостей у фізичному захисті
1. Загальні положення
1.1. Положення про визначення характеристик можливого нападу на ядерні установки і ядерні матеріали та використання цих відомостей у фізичному захисті (далі - Положення) розроблене на підставі пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року N 226-р з метою приведення нормативної бази України з фізичного захисту у відповідність до рекомендацій МАГАТЕ "Фізичний захист ядерного матеріалу".
1.2. Положення викладає характеристики можливого нападу на ядерні установки і ядерні матеріали в загальному вигляді, а також встановлює порядок їх визначення й використання у фізичному захисті.
1.3. Це Положення є обов'язковим для центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій усіх форм власності та фізичних осіб, що здійснюють діяльність, пов'язану із регулюванням та забезпеченням фізичного захисту ядерних матеріалів та ядерних установок.
1.4. Види і рівні можливого нападу на ядерні установки та ядерні матеріали з використанням повітряного простору і збройних формувань інших держав (з перетинанням державного кордону) у цьому Положенні не розглядаються.
2. Характеристики можливого нападу
2.1. Для цього Положення "напад на ядерні установки або на ядерні матеріали" - це навмисні несанкціоновані дії, метою яких є:
використання ядерної установки, санітарно-захисна зона якої виходить за межі виробничої території, визначеної зовнішньою огорожею, для здійснення викиду радіоактивних речовин з неї або для створення реальної загрози такого викиду, щоб примусити фізичну або юридичну особу, міжнародну організацію або державу здійснити якісь дії або утриматись від здійснення якихось дій;
протизаконне оволодіння ядерними матеріалами, які мають категорію згідно з міжнародною класифікацією, визначеною в Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу.
2.2. Види можливого нападу визначаються відповідно до місця початку несанкціонованих дій:
"зовнішній" напад:
дії осіб, що починаються із спроби несанкціонованого подолання зовнішніх меж (кордонів) території ядерної установки чи транспортного засобу з ядерними матеріалами;
"внутрішній" напад:
дія фізичної особи, яка перебуває в межах території і споруд ядерної установки, але не має права доступу до внутрішніх зон обмеження доступу та/або до життєво важливих місць ядерної установки, починає напад із спроби проникнути до внутрішніх зон обмеження доступу та/або до життєво важливих місць ядерної установки;

................
Перейти до повного тексту