1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 374 від 16.09.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 жовтня 1998 р.
за N 626/3066
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 416 від 01.10.2001 )
Про внесення змін і доповнень до Порядку безспірного стягнення та безакцептного списання коштів з рахунків в іноземній валюті суб'єктів підприємницької діяльності (крім банків) на території України
У зв'язку з набуттям чинності Законом України "Про внесення до деяких законів України змін щодо відкриття банківських рахунків" і Указом Президента України від 04.03.98 N 167/98 "Про заходи щодо підвищення відповідальності за розрахунки з бюджетними та державними цільовими фондами" та з метою вдосконалення Порядку безспірного стягнення та безакцептного списання коштів з рахунків в іноземній валюті суб'єктів підприємницької діяльності (крім банків) на території України Правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Внести зміни і доповнення до Порядку безспірного стягнення та безакцептного списання коштів з рахунків в іноземній валюті суб'єктів підприємницької діяльності (крім банків) на території України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10.10.96 р. N 261, виклавши його в новій редакції (додається).
2. Департаменту валютного (С.О.Яременко) регулювання довести текст постанови до відома регіональних управлінь Національного банку України, Головного управління та комерційних банків для керівництва в роботі.
3. Постанова набуває чинності через 10 днів після державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.
4. Контроль за виконанням постанови покласти на першого заступника Голови Правління В.С. Стельмаха.
Голова В.А.Ющенко
Затверджено
постановою Правління
Національного банку України
від 16.09.98 N 374
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 жовтня 1998 р.
за N 626/3066
Порядок безспірного списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті суб'єктів підприємницької діяльності (крім банків) на території України
I. Загальні положення
1.1. Безспірне списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті, відкритих суб'єктам підприємницької діяльності в уповноважених банках України, здійснюється:
- згідно із статтею 8 Арбітражного процесуального кодексу України (у разі визнання боржником претензії);
- на підставі виконавчих документів судів* України, виданих на виконання рішень про стягнення коштів в іноземній валюті, прийнятих судами України (в тому числі Міжнародним комерційним арбітражним судом при Торгово-промисловій палаті України), судами інших країн (в тому числі спеціалізованими арбітражними судами, а також спеціалізованими арбітражними та третейськими судами, створеними за рішеннями сторін), які є обов'язковими для виконання на території України відповідно до міжнародних договорів або чинного законодавства України, якщо інший порядок виконання не передбачений міжнародними договорами;
________________________
* Під судами розуміються суди загальної юрисдикції та арбітражні
суди України.
- згідно з вимогами Декрету Кабінету Міністрів України "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" від 21.01.93 N 8-93 та Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 05.02.98 N 83/98-ВР у разі недостатності коштів у грошовій одиниці України на рахунках боржника або його дебітора для погашення недоїмки.
1.2. Безспірне списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті уповноважені банки здійснюють аналогічно до вимог Інструкції N 7 "Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України" та на бланках розрахункових документів, форма яких передбачена у ній, з урахуванням особливостей, викладених у цьому Порядку.
Відповідальність за достовірність змісту розрахункових документів на безспірне списання (стягнення) коштів несе стягувач.
1.3. Розрахункові документи на безспірне списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті банки приймають до виконання тільки в межах наявних коштів на рахунках боржника на день надходження цих документів.
У разі недостатності коштів розрахункові документи на безспірне списання (стягнення) виконуються у частковій сумі, а в разі їх відсутності - повертаються без виконання. Зазначені дії виконуються уповноваженими банками у порядку, передбаченому п.147 Інструкції N 7 "Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України" щодо виконання розрахункових документів на безспірне списання (стягнення) коштів з додаткових рахунків боржника.
У разі одночасного надходження розрахункових документів клієнта на перерахування коштів з рахунків у іноземній валюті та розрахункових документів на безспірне списання (стягнення) коштів з цих рахунків пріоритетне право на виконання мають документи на безспірне списання (стягнення) таких коштів.
У разі одночасного надходження кількох розрахункових документів на безспірне списання (стягнення) платежі до бюджету згідно із статтею 23 Закону України "Про бюджетну систему України" перераховуються у першочерговому порядку.
II. Безспірне списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті при визнанні боржником претензії та за виконавчими документами судів України
2.1. У разі визнання претензії в іноземній валюті** безспірне списання (стягнення) коштів на користь резидентів України здійснюється згідно зі ст.8 Арбітражного процесуального кодексу України і цим Порядком.
________________________
** За операціями, передбаченими чинним законодавством, що можуть
бути здійснені між резидентами на території України в іноземній
валюті.
2.2. Нерезидент України має право на стягнення згідно зі ст.8 Арбітражного процесуального кодексу України у тому разі, якщо в договорі між ним і резидентом України передбачена умова розгляду спорів, що виникають в процесі виконання цього договору, арбітражними судами України відповідно до чинного законодавства України.
2.3. Стягнення коштів за визнаною претензією виконується з наявних у боржника коштів, що обліковуються на його поточних рахунках в іноземній валюті.
2.4. Заявник претензії - резидент України подає на виконання оформлений розрахунковий документ*** до уповноваженого банку, що обслуговує його. До розрахункового документа додається відповідь підприємства-боржника (оригінал). Якщо в ній не зазначена сума визнаної претензії, то додається також копія претензії.

................
Перейти до повного тексту