1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
Н А К А З
N 283 від 02.11.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 листопада 1998 р.
за N 734/3174
Щодо затвердження Положення про інформаційне забезпечення наукової та науково-технічної експертизи за матеріалами фонду науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій відкритої і засекреченої тематик
На виконання Указу Президента України від 21.07.97 N 663/97 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 червня 1997 року "Про невідкладні заходи щодо впорядкування системи здійснення державної інформаційної політики та удосконалення державного регулювання інформаційних відносин" і постанов Кабінету Міністрів України від 31.03.92 N 162 "Про державну реєстрацію науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій", від 10.03.94 N 155 "Про державний облік засекречених науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про інформаційне забезпечення наукової та науково-технічної експертизи за матеріалами фонду науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій відкритої і засекреченої тематик, що додається.
2. Директору Українського інституту науково-технічної та економічної інформації (УкрІНТЕІ) В.Пархоменку подати зазначені Положення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Ю.Доценка.
Т.в.о.Міністра Ю.Доценко
Затверджено
Наказ Міністерства України у справах
науки і технологій 02.11.98 N 283
Положення про інформаційне забезпечення наукової та науково-технічної експертизи за матеріалами фонду науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій відкритої і засекреченої тематик
1. Загальні положення
1.1. Положення Про інформаційне забезпечення наукової та науково-технічної експертизи за матеріалами фонду науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій відкритої і засекреченої тематик (далі - Положення) є основним документом, що визначає порядок проведення інформаційно-аналітичних робіт і умови надання інформації за матеріалами державної реєстрації та обліку науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт (далі - НДР, ДКР) і дисертацій з відкритої та засекреченої тематик під час здійснення наукової та науково-технічної експертизи.
Положення поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які беруть участь в організації та проведенні експертизи, незалежно від форм власності та видів діяльності.
1.2. Положення розроблено відповідно до законів України "Про наукову та науково-технічну експертизу", "Про науково-технічну інформацію", "Про інформацію", "Про захист інформації в автоматизованих системах", "Про державну таємницю", Положення про організацію та проведення наукової та науково-технічної експертизи, затвердженого наказом Міннауки України від 24.04.98 N 131 і зареєстрованого Міністерством юстиції України від 10.07.98 за N 462/2902, та інших актів чинного законодавства України в інформаційній сфері.
1.3. Інформаційне забезпечення за матеріалами засекреченої тематики здійснюється відповідно до вимог із забезпечення охорони державної таємниці та режиму секретності виконуваних робіт.
1.4. Інформаційне забезпечення надається для проведення наукової та науково-технічної експертизи національних, державних, міждержавних, галузевих, міжгалузевих, регіональних проектів та програм у сфері наукової і науково-технічної діяльності, а також інноваційних програм та проектів державного значення.
1.5. Підставами для надання інформаційного забезпечення є договори та угоди на проведення інформаційного забезпечення науково-технічної експертизи, укладені з міністерствами, іншими органами виконавчої влади, установами й організаціями, юридичними та фізичними особами.
2. Основне завдання інформаційного забезпечення
2.1. Інформаційне забезпечення наукової та науково-технічної експертизи визначається як процес, під час якого виконуються операції інформаційно-пошукового та інформаційно-аналітичного характеру над матеріалами фонду НДР, ДКР і дисертацій за попередньо поданими інформаційними запитами.
2.2. Основним завданням інформаційного забезпечення наукової та науково-технічної експертизи є забезпечення органів, що здійснюють експертизу, відповідними інформаційними документами для перевірки, аналізу та визначення науково-технічного рівня об'єкта експертизи, відповідності його нормативно-технічним та іншим відносно цього виду об'єкта вимогам з метою підготовки обгрунтованих висновків для ухвалення рішень щодо такого об'єкта.
2.3. Завданням інформаційного забезпечення є також виконання попереднього аналізу матеріалів інформаційного пошуку на наявність аналогічних розробок та досліджень щодо об'єкта експертизи, а також підтвердження відповідності об'єкта експертизи тенденціям та рівню науково-технічного прогресу, принципам державної науково-технічної політики, вимогам екологічної безпеки та економічної доцільності.
2.4. Інформаційне забезпечення має здійснюватися на підставі використання державних ресурсів відкритої та засекреченої науково-технічної інформації, що є в розпорядженні та користуванні державних органів, підприємств, установ та організацій України (далі - державний інформаційний ресурс).
2.5. Державний інформаційний ресурс використовується відповідно до законів України "Про наукову та науково-технічну експертизу", "Про науково-технічну інформацію", "Про державну таємницю", пунктів цього Положення, чинних нормативних документів та угод. В окремих випадках питання використання цього ресурсу може вирішуватися на міждержавному, загальнодержавному або відомчому рівнях.
3. Організація інформаційного забезпечення
3.1. Виконавцем робіт, пов'язаних з інформаційним забезпеченням об'єктів експертизи за матеріалами з відкритої та засекреченої тематик, є Український інститут науково-технічної та економічної інформації (УкрІНТЕІ) як установа, що здійснює державну реєстрацію й облік відкритих і засекречених НДР, ДКР та дисертацій.
3.2. УкрІНТЕІ (далі - Виконавець) здійснює роботи з інформаційного забезпечення об'єктів експертизи, використовуючи матеріали зареєстрованих і взятих на облік НДР, ДКР та дисертацій, що накопичуються в базі даних і забезпечують максимальну повноту інформаційного пошуку за напрямами поданого до експертизи проекту (або відповідного інформаційного запиту).
3.3. Замовником робіт (далі - Замовник) з інформаційного забезпечення наукової та науково-технічної експертизи можуть виступати органи державної влади та самоврядування, підприємства, установи, організації, фізичні та юридичні особи, зацікавлені в проведенні експертизи.
3.4. Виконавець за угодою з Замовником провадить роботи з інформаційного забезпечення експертизи за зазначеним в угоді об'єктом і надає Замовникові відповідно оформлені матеріали інформаційного пошуку.
3.5. Угода (договір) може укладатися між Замовником та Виконавцем на здійснення разових робіт або робіт, що здійснюються протягом обумовленого угодою проміжку часу; договірні документи подаються Замовником на паперовому та магнітному носіях (Word 7.0, Word 97).
4. Порядок проведення робіт з інформаційного забезпечення
4.1. Джерелами інформації для інформаційного забезпечення виступають матеріали, що містять результати:

................
Перейти до повного тексту