- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 252 від 14.07.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 1998 р. за N 665/3105 |
Затверджено
Наказ Держкомстату України
14.07.98 N 252 ( z0664-98 )
( Форма державних статистичних спостережень N 6-нт(ліцензії)-річна та інструкція щодо її заповнення втратила чинність на підставі Наказу Держкомстату
N 290 від 09.09.2003 )
Інструкція щодо заповнення державної статистичної звітності за формою N 6-нт (ліцензії) "Звіт про продаж ліцензій на об'єкти інтелектуальної власності"
1. Загальні вказівки
1.1. Обстеження проводиться з метою визначення предмета та основних характеристик ліцензійних договорів і супроводжувальних контрактів на будівництво об'єктів, поставку устаткування, надання інженерно-консультативних послуг та ін.
1.2. Обліку підлягають усі діючі ліцензійні договори про передачу прав на використання винаходів, корисних моделей, промислових зразків, знаків для товарів і послуг, сортів рослин, "ноу-хау" та надання послуг типу "інжиніринг", укладені з підприємствами, організаціями, фірмами як в Україні, так і за кордоном.
2. Порядок складання та подання звіту
2.1. Статистичну звітність про продаж ліцензій на об'єкти інтелектуальної власності за формою N 6-нт (ліцензії) складають промислові підприємства, науково-дослідні, проектно-конструкторські та технологічні організації, вищі навчальні заклади, фірми й організації всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, якими було укладено ліцензійні договори на передачу прав на використання об'єктів інтелектуальної власності (далі - підприємства (організації).
2.2. До звіту не включаються дані, що є державною таємницею.
2.3. На кожний укладений ліцензійний договір заповнюється окремий бланк форми звітності.
Звіт подають за адресою і в термін, зазначені на бланку форми.
Коди, що містяться у верхній частині бланку форми, підприємство (організація) не заповнює.
2.4. Усі показники форми заповнюються на основі даних ліцензійного договору, супроводжувального контракту або інших документів.
2.5. У графі 1 наводиться назва об'єкта, що передається за ліцензійним договором.
2.6. У графі 2 вказується країна та найменування ліцензіата, з яким підписано ліцензійний договір, контракт.
2.7. У графах 3-7 проставляють числові коди, що відповідають певним характеристикам ліцензійного договору і зазначені у відповідних графах.
При цьому використовуються такі характеристики:
2.7.1. Вид ліцензії (графа 3):
виключна ліцензія - код 1;
невиключна ліцензія - код 2.
Згідно з виключною ліцензією власник охоронного документа (ліцензіар) надає дозвіл на використання об'єкта інтелектуальної власності будь-якій фізичній чи юридичній особі (ліцензіату) в певному обсязі, в межах визначеної території, на обумовлений строк, залишаючи за собою право використання об'єкта інтелектуальної власності в частині, що не передається за договором, за винятком права надання дозволу на використання об'єкта інтелектуальної власності іншим особам у тому ж обсязі, на тій же території.
Згідно з невиключною ліцензією власник охоронного документа (ліцензіар) надає дозвіл на використання об'єкта інтелектуальної власності будь-якій особі (ліцензіату), зберігаючи за собою всі права, що випливають з охоронного документа, включаючи право продажу ліцензій іншим особам.
2.7.2. Об'єкти інтелектуальної власності, що передаються за договором (графа 4):
Винахід - результат творчої діяльності людини в будь-якій галузі технології - код 1.
Корисна модель - результат творчої діяльності людини в будь-якій галузі технології стосовно конструктивного виконання пристрою - код 2.
Промисловий зразок - результат творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання - код 3.
Знак для товарів і послуг - позначення, за якими товари та послуги одних осіб відрізняються від однорідних товарів і послуг інших осіб - код 4.
Сорт рослин - це штучно підібрана сукупність рослин у межах одного й того ж ботанічного таксону з притаманними їм біологічними ознаками та властивостями, що характеризують їх спадковість. Ця сукупність має хоча б одну відмінність від відомих сукупностей рослин того ж ботанічного таксону і може вважатися єдиною з точки зору придатності для відтворення сорту - код 5.
"Ноу-хау" - конфіденційна інформація технічного, економічного, адміністративного, фінансового характеру, що є власністю продавця і не доступна будь-якій особі при використанні патенту або в результаті простого виявлення - код 6.
"Інжиніринг" - здійснення за контрактом із замовником ряду робіт і надання послуг, включаючи складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій і техніко-економічних обстежень будівництва об'єктів, розробку технічної документації, проектування і конструкторське опрацювання об'єктів, проведення інженерно-розвідувальних робіт для будівництва об'єкта, розробку технічної документації, проектування та конструкторське опрацювання об'єктів техніки і технології, консультації та авторський нагляд при монтажі, пуско-налагоджувальних роботах, консультації економічного, фінансового або іншого характеру - код 7.
Коди 1-5 вказуються тільки в тому випадку, коли об'єкт інтелектуальної власності захищений охоронним документом, чинним в Україні, або коли до Держпатенту України подано заявку на видачу відповідного охоронного документа.
Якщо в ліцензійному договорі передаються права на використання різних об'єктів інтелектуальної власності, то в графі 4 вказуються всі відповідні коди.
2.7.3. Наявність правової охорони (графа 5).
Ліцензійний договір, згідно з яким передається право на використання об'єкта інтелектуальної власності (винаходу, корисної моделі, промислового зразка, сорту рослин або знака для товарів і послуг), захищеного охоронним документом, у країні, на територію якої поширюється дія ліцензійного договору - код 1. У цьому випадку в графі 5 проставляються також номер та дата початку дії охоронного документа.
Ліцензійний договір, згідно з яким передається право на використання об'єкта інтелектуальної власності, не захищеного охоронним документом у країні ліцензіата, в тому числі "ноу-хау" та послуги типу "інжиніринг" - код 2.
2.7.4. Ступінь виробничого освоєння (графа 6).
Розрізняють ліцензії: освоєні у виробництві (налагоджений технологічний процес) - код 1, дослідні (науково-технічні розробки) - код 2.
2.7.5. Види ліцензійних платежів (графа 7).
Паушальний (код 1) - одноразовий платіж, не зв'язаний у часі з фактичним використанням ліцензії.
................Перейти до повного тексту