- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 47 від 05.12.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 січня 1998 р. за N 53/2493 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
аграрної політики та продовольства
N 598 від 10.10.2013 )
Про постійно діючі Державні кваліфікаційні комісії плавскладу морських суден Держкомрибгоспу України
1. Затвердити "Положення про постійно діючі Державні кваліфікаційні комісії плавскладу морських суден Держкомрибгоспу України", що додається.
2. Відділу юридичного обслуговування подати Положення про постійно діючі Державні кваліфікаційні комісії плавскладу морських суден Держкомрибгоспу України до Мін'юсту на державну реєстрацію.
3. Капітанам морських рибних портів, керівникам учбово-тренажерних центрів, згідно зі своїми статутними документами (Положеннями), здійснювати видачу кваліфікаційних документів та підтверджень до них плавскладу морських суден Держкомрибгоспу України на підставі Протоколів Державних кваліфікаційних комісій.
4. Контроль за виконанням наказу покладається на Управління флоту, безпеки мореплавства і охорони праці (Дмитришин П.О.), Управління навчальних закладів та кадрів (Панов Ю.М.).
Затверджено
Наказ Державного комітету
рибного господарства
України 05.12.97 N 47
Положення про постійно діючі Державні кваліфікаційні комісії плавскладу морських суден Держкомрибгоспу України
1. Загальні положення
1.2. Комісії створюються з метою:
- підтримання належної кваліфікації фахівців;
- виконання вимог національного законодавства, міжнародних конвенцій і Резолюцій Міжнародної Морської Організації з питань безпеки мореплавства, збереження людського життя на морі, збереження судна та вантажу, запобігання забрудненню довкілля;
- сприяння підвищенню рівня безпечної і економічної експлуатації судна, суднових технічних засобів, професійному та службовому зростанню осіб плавскладу суден.
1.3. Центральна Державна кваліфікаційна комісія створюється при Управлінні флоту, безпеки мореплавства і охорони праці Державного комітету рибного господарства України.
1.5. Структура та персональний склад Центральної і Державних кваліфікаційних комісій затверджуються наказами Держкомрибгоспу України.
До складу комісій входять фахівці з базових морських спеціальностей (судноводіння, судномеханічної, електромеханічної, радіотехнічної), викладачі учбових і учбово-тренажерних закладів та експерти. Кількісний склад комісії не може бути меншим від п'яти осіб: голова, заступники голови, члени комісії, секретар.
1.6. Участь капітана морського рибного порту в роботі кваліфікаційної комісії при прийманні іспитів від фахівців, що успішно закінчили курси підготовки, згідно з п.4.2, та при дипломуванні (п.3.2.2 (г) даного Положення), є обов'язковою.
1.7. Голова, члени комісії і експерти призначаються з числа кваліфікованих фахівців, які мають відповідну теоретичну підготовку та досвід роботи в структурі Держкомрибгоспу. Кваліфікаційні морські звання Голови, членів комісії і експертів мають бути не нижчими за ті, що на них здійснюється перевірка компетенції фахівців.
1.8. Роботу усіх комісій координує Управління флоту, безпеки мореплавства і охорони праці Державного комітету рибного господарства України.
1.10. Плани і програми курсів підготовки і курсів підвищення кваліфікації плавскладу, бланки документів комісій розробляються Управлінням флоту, безпеки мореплавства і охорони праці за участю інших Управлінь та затверджуються Державним комітетом рибного господарства України.
2. Завдання комісій
2.1. Центральна Державна кваліфікаційна комісія:
2.1.1. Координує процес організовування і затверджує порядок роботи кваліфікаційних комісій Держкомрибгоспу України та здійснює зв'язок з Державним департаментом морського і річкового транспорту України з тих питань, які стосуються дипломування, контролю та сертифікації фахівців плавскладу.
2.1.2. Контролює підготовку кадрів з питань безпеки мореплавства на підприємствах, в організаціях, судноплавних компаніях, підпорядкованих Держкомрибгоспу, незалежно від форми власності.
2.1.3. Здійснює атестацію осіб, відповідальних за безпеку мореплавства та запобігання забрудненню, на підприємствах, в установах, судноплавних компаніях Держкомрибгоспу.
2.1.4. Перевіряє робочі дипломи, кваліфікаційні свідоцтва, підтвердження до дипломів шляхом постійного контролю за журналами реєстрації капітанів морських рибних портів, УТЦ.
2.2. Державна кваліфікаційна комісія здійснює:
2.2.1. Перевірку знань (компетенції) та дипломування осіб плавскладу морських суден щодо придатності їх для виконання професійних обов'язків.
2.2.2. Приймання іспитів від осіб, які закінчили курси підготовки, згідно з п.4.2.
2.2.3. Перевірку засвоєння знань засобів персонального життєзабезпечення.
3. Порядок здійснення перевірки знань
3.1. У відповідності з цим Положенням перевірку знань проходять фахівці:
- які працюють на суднах підприємств рибного господарства України усіх форм власності, а також у випадках направлення їх на роботу на судна, що ходять під іноземним прапором;
- інших держав - у випадках їх звернення, за умови теоретичної підготовки в учбових закладах України;
- які одержують чергові вищі дипломи, кваліфікаційні свідоцтва, підтвердження до них та пільгові дозволи;
- що підтверджують придатність до виконання професійних обов'язків;
- що виконують суднові роботи підвищеної небезпеки.
3.2. Перевірка знань відбувається:
3.2.1. В Центральній Державній кваліфікаційній комісії:
- при зверненні фахівця на отримання пільгового дозволу;
- за заявою фахівця, у випадку повторного отримання незадовільної оцінки в Державній кваліфікаційній комісії, якщо фахівець не згоден з її рішенням.
3.2.2. В Державній кваліфікаційній комісії:
а) для чергового (через 5 років) підтвердження кваліфікаційних документів фахівця;
б) для щорічної перевірки знань фахівців на виконання суднових робіт підвищеної небезпеки;
в) для підтвердження придатності виконання професійних обов'язків;
г) при дипломуванні та зміні кваліфікаційних документів фахівця на вищу категорію.
3.2.3. Успішне завершення навчання на курсах перепідготовки, підвищення кваліфікації прирівнюється до проходження перевірки знань.
3.2.4. Результати перевірки знань оформлюються протоколом, підписаним головою та членами комісії і є підставою для видачі або обміну кваліфікаційних документів капітаном морського рибного порту.
4. Порядок здійснення приймання іспитів
4.1. Іспити проводяться в Державних кваліфікаційних комісіях при УТЦ в порядку, визначеному чинним законодавством України.
4.2. Складання іспитів здійснюється фахівцями після успішного закінчення курсів підготовки, що відповідають вимогам Міжнародних конвенцій (погоджуються з Держкомрибгоспом):
- операторів ГМЗЛБ;
- операторів-радіотелефоністів;
- судноводіїв-мотористів;
- з медичної підготовки плавскладу суден;
- судноводіїв, механіків маломірних суден;
- кваліфікованих матросів (з подальшим підтвердженням);
- з правил перевезення небезпечних вантажів;
................Перейти до повного тексту