1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Н А К А З
N 65/10 від 23.01.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 лютого 1996 р.
за N 61/1086
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 991 від 24.05.2004 Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 273 від 08.06.2004 )
Про затвердження Тимчасового положення про порядок та умови видачі свідоцтва реєстратора на право ведення реєстру акціонерів
З метою подальшого упорядкування діяльності реєстраторів акціонерів по веденню реєстрів акціонерів відкритих акціонерних товариств, що створюються на базі приватизованих підприємств,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Тимчасове положення про порядок та умови видачі свідоцтва реєстратора на право ведення реєстру акціонерів (додається).
2. Директору Департаменту розвитку фондового ринку М.Васіній забезпечити державну реєстрацію положення в Міністерстві юстиції України.
3. Після державної реєстрації положення в Міністерстві юстиції Департаменту розвитку фондового ринку забезпечити публікацію документа в Державному інформаційному бюлетені "Про приватизацію".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови Фонду державного майна України Є.Григоренка та члена Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку А.Головка.
Перший заступник Голови Фонду
державного майна України
Голова Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку

Є.Григоренко

О.Мозговий
Затверджено
наказом Фонду державного майна
України і Державної комісії з
цінних паперів та фондового
ринку від 23.01.96 р. N 65/10
Тимчасове положення про порядок та умови видачі Свідоцтва реєстратора на право ведення реєстру акціонерів
Це Тимчасове положення (надалі - Положення) розроблено відповідно до Законів України "Про приватизацію майна державних підприємств", "Про цінні папери і фондову біржу", "Про власність", "Про господарські товариства", Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 12.06.95 р. 446/95, Тимчасового положення про реєстри акціонерів відкритих акціонерних товариств, що створюються на базі приватизованих підприємств, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 04.07.95 р. N 823, і визначає порядок та умови видачі Фондом державного майна України і Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Свідоцтва реєстратора на право ведення реєстрів акціонерів відкритих акціонерних товариств, що створюються на базі приватизованих підприємств (надалі - Свідоцтво реєстратора).
I. Загальні положення
1. Свідоцтво реєстратора можуть отримати емітенти та інші юридичні особи (надалі - Реєстратори), статутом яких передбачено ведення реєстру акціонерів відкритих акціонерних товариств, що створені на базі приватизованих підприємств.
2. Видача Свідоцтва реєстратора (додаток N 1) здійснюється спільним рішенням Фонду державного майна України і Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
3. Свідоцтво, видане Реєстратору, не підлягає передачі іншим юридичним особам.
4. Свідоцтво реєстратора видається терміном на 1 рік і діє на всій території України.
5. Реєстраторська діяльність по закінченні терміну дії Свідоцтва реєстратора не допускається.
6. Для продовження терміну дії Свідоцтва реєстратора на наступний рік воно має бути підтверджене у порядку, який визначається спільним наказом Фонду державного майна України і Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
II. Умови видачі Свідоцтва реєстратора
7. Для отримання Свідоцтва реєстратора юридичні особи повинні відповідати таким вимогам (крім емітентів, які ведуть виключно власні реєстри, та Центрів сертифікатних аукціонів на період дії постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.95 р. N 144, якою затверджено Положення про Центри сертифікатних аукціонів):
7.1. Мінімальний розмір оплаченого статутного фонду Реєстратора має становити 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
7.2. У випадку, коли засновником (засновниками) Реєстратора є емітент, частка активів кожного емітента у статутному фонді Реєстратора, який здійснює діяльність по веденню реєстрів акціонерів, не повинна перевищувати 20%.
7.3. При розрахунку частки емітента в статутному фонді реєстратора, для якого емітент є засновником, враховується частка статутного фонду, якою емітент володіє безпосередньо, та частка статутного фонду якою емітент володіє опосередковано.
7.4. У разі формування статутного фонду довгостроковими (не менше року) державними цінними паперами, їх частка не повинна перевищувати 50%.
7.5. Формування статутного фонду недержавними цінними паперами для Реєстратора, що створений після набуття чинності даним Положенням, не дозволяється. Частка недержавних цінних паперів у статутному фонді Реєстратора, створеного до набуття чинності даним Положенням, не повинна перевищувати 50%.
8. Реєстратор повинен мати не менше трьох штатних працівників, які безпосередньо займаються реєстраторською діяльністю, атестовані як фахівці з питань ведення реєстрів акціонерів, і отримали кваліфікаційні сертифікати встановленого зразка, що видаються атестаційною комісією, склад та порядок роботи якої визначається спільним наказом Фонду державного майна України і Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
9. Реєстратор повинен розробити та затвердити внутрішню інструкцію по веденню реєстру акціонерів відкритих акціонерних товариств, що створені на базі приватизованих підприємств.
Внутрішня інструкція по веденню реєстру повинна відповідати вимогам Тимчасового положення про реєстри акціонерів відкритих акціонерних товариств, що створюються на базі приватизованих підприємств, та містити:
а) організаційно-функціональну схему реєстраторської діяльності;
б) перелік та опис основних процедур реєстраторської діяльності;
в) перелік та форми вхідних та вихідних документів;
г) перелік та опис заходів загальної безпеки та збереження інформації у реєстраторській діяльності;
д) перелік послуг, що надаються емітенту та акціонерам.
III. Порядок видачі Свідоцтва реєстратора
10. Для отримання Свідоцтва реєстратора юридична особа (крім емітента, який веде власний реєстр) подає до Фонду державного майна України такі документи:
10.1. Два примірники заяви на видачу Свідоцтва реєстратора, складених за формою згідно з додатком N 2 цього Положення.
10.2. Нотаріально засвідчену копію Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.
10.3. Нотаріально засвідчені копії установчих документів.
10.4. Висновок аудитора (аудиторської фірми) про склад статутного фонду юридичної особи, форму внесків (грошові кошти, матеріальні активи, цінні папери, інтелектуальна власність і таке інше) та обсяг сплаченої частини статутного фонду кожним засновником.
10.5. Затверджену Реєстратором внутрішню інструкцію по веденню реєстру акціонерів відкритих акціонерних товариств, що створені на базі приватизованих підприємств.
10.6. Список керівного складу юридичної особи (керівник, його заступники, головний бухгалтер) із зазначенням таких даних: прізвища, ім'я та по батькові, посади, освіти, виробничого стажу, робочого телефону, існування заборони суду займатися певною діяльністю, наявності непогашеної судимості за крадіжки, хабарництво та інші корисливі злочини.
10.7. Список та нотаріально засвідчені копії кваліфікаційних сертифікатів штатних працівників, які атестовані згідно з п.8. цього Положення.
10.8. Перелік усіх відділень, філій, представництв юридичної особи, які наділяються повноваженнями щодо здійснення діяльності по веденню реєстрів акціонерів з доданням всіх даних відповідно до підп.10.6. цього пункту, коду ДРЗОУ, адреси місцезнаходження та контактного телефону.
10.9. Відомості про накладені на юридичну особу санкції за господарські правопорушення органами державної влади, судом, арбітражем або третейським судом протягом останніх трьох років до моменту подання заяви або з моменту створення, із зазначенням дати накладення санкції, органу, що наклав санкцію, причин накладення санкції, виду та розміру санкції, ступеня виконання санкції до моменту подання заяви.
10.10. Список усіх господарських товариств та організацій, зареєстрованих в Україні, де юридична особа виступає засновником, акціонером, учасником з виділенням таких, в яких на юридичну особу припадає понад 5 відсотків статутного фонду. Список повинен містити: код ДРЗОУ, повне найменування, юридичну адресу товариства (організації); розмір дольової участі, виражений в абсолютній сумі та у відсотках по кожній із зазначених у списку юридичній особі.
10.11 Дві комп'ютерні дискети 3,5" з електронними копіями вказаних документів, які складаються у форматі, визначеному Фондом державного майна України і Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Одна комп'ютерна дискета 3,5" з електронними копіями вказаних документів передається Фондом державного майна України Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
11. Емітент, який веде власний реєстр, подає до Фонду державного майна України такі документи:
11.1. Два примірники заяви на видачу Свідоцтва реєстратора, складених за формою згідно з додатком N 2 цього Положення.
11.2. Копію Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.
11.3. Нотаріально засвідчені копії установчих документів.
11.4. Копію Свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів.
11.5. Затверджену емітентом внутрішню інструкцію по веденню реєстру акціонерів відкритих акціонерних товариств, що створені на базі приватизованих підприємств.
11.6. Список керівного складу юридичної особи (керівник, його заступники, головний бухгалтер) із зазначенням таких даних: прізвища, ім'я та по батькові, займаної посади, освіти, виробничого стажу, робочого телефону, існування заборони суду займатися певною діяльністю, наявності непогашеної судимості за крадіжки, хабарництво та інші корисливі злочини.
11.7. Список та нотаріально засвідчені копії кваліфікаційних сертифікатів штатних працівників, які атестовані згідно з п.8. цього Положення.
11.8. Перелік усіх відділень, філій, представництв юридичної особи, які наділяються повноваженнями щодо здійснення діяльності по веденню реєстрів акціонерів із доданням усіх даних відповідно до підп.11.6. цього пункту, коду ДРЗОУ, адреси місцезнаходження, телефону для зв'язку.
11.9 Дві комп'ютерні дискети 3,5" з електронними копіями вказаних документів, які складаються у форматі, визначеному Фондом державного майна України та Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Одна комп'ютерна дискета 3,5" з електронними копіями вказаних документів передається Фондом державного майна України Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
12. Усі списки, переліки, відомості, висновки, що подаються юридичною особою, не можуть за терміном перевищувати двох місяців давності з моменту подання документів та повинні бути підписані його керівником і засвідчені печаткою юридичної особи.

................
Перейти до повного тексту