1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 217 від 20.07.95 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
5 січня 1996 р.
за N 7/1032
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 930 від 26.08.2021 )
Про затвердження Інструкції про організацію та діяльність гімназії, Інструкції про організацію та діяльність ліцею
На виконання Закону України "Про освіту" та у розвиток Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1993 року N 660,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про організацію та діяльність гімназії, Інструкцію про організацію та діяльність ліцею.
2. Ввести в дію вказані інструкції після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
3. Тимчасове положення про приватний середній загальноосвітній заклад в державній системі освіти, затверджене наказом Міністерства освіти від 20.07.92 N 74, вважати таким, що втратило чинність.
4. Тексти інструкцій опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти України.
5. Міністру освіти Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій привести мережу середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів у відповідність із затвердженими інструкціями.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника міністра В.О.Зайчука.
Міністр М.З.Згуровський
Затверджено
наказом Міністерства освіти України
від 20 липня 1995 року N 217
Інструкція
про організацію та діяльність гімназії
I. Загальні положення
1. Інструкція про організацію та діяльність гімназії (далі - Інструкція) розроблена на основі Закону України "Про освіту", Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 19 серпня 1993 року N 660, Типового статуту середнього загальноосвітнього навчально-виховного закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти від 5 серпня 1993 року N 292.
Дана Інструкція регламентує діяльність гімназії незалежно від форм власності.
2. Гімназія - середній загальноосвітній навчально-виховний заклад другого-третього ступеня, що забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну, загальнокультурну підготовку обдарованих і здібних дітей.
3. Головні завдання гімназії:
виховання морально і фізично здорового покоління;
створення умов для здобуття загальної середньої освіти на рівні державних стандартів;
розвиток природних позитивних нахилів, здібностей й обдарованості, творчого мислення, потреби і вміння самовдосконалюватися;
формування громадянської позиції, виховання почуття власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;
створення сприятливих умов для самовираження особистості учнів у різних видах діяльності, їх повноцінного морального, психічного, фізичного розвитку;
надання учням можливості для реалізації індивідуальних творчих потреб;
пошук і відбір для навчання творчо обдарованих та здібних дітей;
оновлення змісту освіти, розробка і апробація нових педагогічних технологій, методів і форм навчання та виховання.
4. Гімназія створюється відповідно до соціально-економічних, національних, культурно-освітніх потреб у ній і за наявності концепції (наукового обгрунтування, комплексу провідних ідей, конструктивних принципів) діяльності гімназії, кадрового, навчально-методичного, фінансового, матеріально-технічного забезпечення її практичної реалізації.
5. Рішення про створення (реорганізацію чи ліквідацію) гімназії приймається відповідно до Положення про порядок створення, організації та ліквідації навчально-виховних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року N 228.
6. Діяльність гімназії будується на принципах гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій та об'єднань, взаємозв'язку розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією і культурою, диференціації та оптимізації змісту і форм освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання та його індивідуалізації.
7. Гімназія у своїй діяльності керується Конституцією України, чинним законодавством, Положенням про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1993 року N 660, цією Інструкцією та власним статутом, що розробляється на основі чинного законодавства та Типового статуту середнього загальноосвітнього навчально-виховного закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 5 серпня 1993 року N 292, і реєструється в установленому порядку.
Гімназія визнається юридичною особою з моменту реєстрації власного статуту, має печатку, штамп і бланки із своїм найменуванням, рахунки в установах банку України, самостійний баланс.
8. Гімназія несе відповідальність за реалізацію головних завдань, визначених Законом України "Про освіту", Положенням про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1993 року N 660, дотримання умов, що визначаються за результатами атестації, безпечні умови освітньої діяльності, дотримання договірних зобов'язань і фінансової дисципліни.
II. Структура гімназії
9. Гімназія створюється у складі 1-7 класів (відповідно 5-11 класи середньої загальноосвітньої школи) для учнів віком від 10 до 17 (18) років.
Згідно з рішенням засновника гімназії термін навчання в ній може бути таким, як у школі II - III ступеня або на 1-2 роки більше.
10. До 1 класу гімназії зараховуються учні, які закінчили початкову школу і пройшли конкурсний відбір.
Умови конкурсу розробляються дирекцією гімназії за участю органів громадського самоврядування відповідно до Інструкції про порядок прийому учнів до загальноосвітніх навчально-виховних закладів на конкурсній основі, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 20 липня 1994 року N 236.
11. Мікрорайон для гімназії не встановлюється. Учні зараховуються до гімназії незалежно від місця проживання.
12. Кількість учнів у гімназії встановлюється один раз на початок кожного навчального року і затверджується наказом директора.
13. Іноземці приймаються до гімназії відповідно до Закону України від 4 лютого 1994 року "Про правовий статус іноземців".
14. Наповнюваність класів, груп, їх поділ при вивченні профільних та інших предметів визначається Міністерством освіти України на основі встановлених Кабінетом Міністрів України нормативів фінансування здобуття загальної середньої освіти. За рахунок додаткових асигнувань, коштів місцевого бюджету рішенням ради гімназії може встановлюватись менша наповнюваність класів і груп.
15. Згідно з рішенням засновника гімназія може працювати в режимі школи повного дня, школи-інтернату, мати власний гуртожиток, входити до навчально-виховного комплексу.
III. Організація навчально-виховного процесу
16. Гімназія працює за навчальним планом, що складається на основі розроблених Міністерством освіти України базових навчальних планів із конкретизацією профілів навчання.
17. Відповідно до навчального плану гімназії педагогічні працівники самостійно добирають навчальні програми, підручники з предметів державного компонента, що допущені Міністерством освіти України, а також науково-методичну літературу, навчально-наочні посібники та обладнання, форми, методи і засоби навчання.
Навчальні програми, підручники та посібники, що розроблені працівниками гімназії, вищих навчальних закладів, науково-дослідних центрів, можуть використовуватись у навчально-виховному процесі після експертизи в Міністерстві освіти України.
18. Педагогічні працівники гімназії можуть поєднувати навчально-виховну роботу з науково-методичною та експериментальною, використовуючи поряд з традиційними методами і формами організації навчальних занять інноваційні технології навчання.
19. Поглиблена підготовка учнів досягається в результаті вивчення спеціальних курсів, факультативів, курсів за вибором, а також відвідування занять у клубах, студіях, гуртках, творчих об'єднаннях, товариствах тощо. У гімназії може проводитись підготовка учнів за індивідуальними навчальними планами, пошукова та навчально-дослідна робота.
20. Гімназія у межах часу, передбаченого навчальним планом, самостійно встановлює структуру навчального року (за четвертями, півріччями, семестрами), а також тривалість навчального тижня.

................
Перейти до повного тексту