- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Порядок
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 березня 2004 р.
за N 278/8877
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
внутрішніх справ
N 639 від 31.07.2019 )
ПОРЯДОК
відбору та направлення працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
внутрішніх справ
N 608 від 02.06.2004
N 544 від 03.06.2013 )
( У заголовку та тексті Порядку слова "миротворча операція" та
"миротворча місія" в усіх відмінках замінено словами "операція
з підтримання миру і безпеки" у відповідних відмінках згідно з
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
( У тексті Порядку:
слова "миротворчий персонал" у всіх відмінках замінено
словами "національний персонал" у відповідних відмінках;
слова та абревіатуру "Департамент роботи з персоналом МВС" у
всіх відмінках замінено словами та абревіатурою "Департамент
кадрового забезпечення МВС" у відповідних відмінках;
абревіатуру "ДРП МВС" замінено абревіатурою "ДКЗ МВС";
слова "Національна академія внутрішніх справ України" в усіх
відмінках замінено словами "Національна академія внутрішніх справ"
у відповідних відмінках;
слова "роботи з персоналом" у всіх відмінках замінено словами
"кадрового забезпечення" у відповідних відмінках;
слова "центральний апарат" у всіх відмінках замінено словом
"апарат" у відповідному відмінку;
абревіатуру "УМВСТ" виключити;
слова "навчальний заклад" у всіх відмінках замінено словами
"вищий навчальний заклад" у відповідних відмінках;
слова "закордонне відрядження" в усіх відмінках замінено
словами "міжнародну операцію з підтримання миру і безпеки" у
відповідних відмінках;
абревіатури "УРП/ВРП" замінено абревіатурами "УКЗ/ВКЗ";
абревіатуру "НАВСУ" замінено абревіатурою "НАВС";
абревіатуру "ДРЗ МВС" замінено абревіатурою "ДМЗ МВС";
абревіатуру "ДФРЕ" замінено абревіатурою "ДФЗБО";
слово та абревіатуру "Центру НАВСУ" в усіх відмінках замінено
абревіатурою "СМЦ НАВС";
слова "Департамент фінансових ресурсів та економіки" в усіх
відмінках замінено словами "Департамент фінансового забезпечення
та бухгалтерського обліку" у відповідних відмінках;
слова "Департамент медичного забезпечення та реабілітації" в
усіх відмінках замінено словами "Управління медичного забезпечення
та реабілітації" у відповідних відмінках;
слова та абревіатуру "Центр практичної психології ДРП МВС" у
всіх відмінках замінено словами та абревіатурою "Відділ
психологічного забезпечення ДКЗ МВС" у відповідних відмінках;
слова "Департамент ресурсного забезпечення" замінено словами
"Департамент матеріального забезпечення";
слова "Управління міжнародних зв'язків Головного штабу" в
усіх відмінках замінено словами "Управління міжнародних зв'язків
МВС України" у відповідних відмінках;
слова "Центр громадських зв'язків" у всіх відмінках замінено
словами та абревіатурою "Управління зв'язків з громадськістю МВС
України" у відповідних відмінках
згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від 03.06.2013 )
Діяльність працівників органів внутрішніх справ України, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки сприяє зростанню та зміцненню авторитету України на міжнародному рівні, забезпечує підвищення ефективності багатостороннього міжнародного співробітництва у зонах конфліктів, які загрожують міжнародному миру і безпеці, надає працівникам органів внутрішніх справ, військовослужбовцям внутрішніх військ можливість розширити досвід роботи в умовах міжнародного співробітництва.
Умови проходження служби в кожній конкретній місії визначаються відповідними нормативними документами міжнародної організації, яка здійснює керівництво місією.
РОЗДІЛ 1
Визначення чисельності та якісного складу національного персоналу МВС України для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки
ДКЗ МВС України опрацьовує питання щодо визначення чисельності та якісного складу працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України, які мають необхідні знання, практичні навички та досвід роботи для направлення до місій, керуючись:
а)
Конституцією України, Законом України "Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки" від 28 квітня 1999 року
N 613-XIV, Порядком розгляду пропозицій щодо участі України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, який затверджено Указом Президента України від 1 лютого 2000 року
N 153, іншими нормативно-правовими актами, міжнародними договорами України, які регламентують діяльність у цій сфері;
б) запитами міжнародної організації, яка здійснює керівництво місією, з огляду на необхідність підтримання встановленої квоти українського національного персоналу, з урахуванням планових ротацій його складу або зміни чисельності згідно з оперативними потребами місії;
в) вимогами міжнародної організації до кандидатів для участі у певній операції з підтримання миру і безпеки.
РОЗДІЛ 2
Попередній відбір працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки
З метою попереднього відбору працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки структурні підрозділи МВС України здійснюють такі заходи:
2.1. Департамент кадрового забезпечення МВС
2.1.1. Відповідно до законодавства України, нормативно-правових актів МВС України, інструкцій міжнародних організацій, які здійснюють керівництво місіями, з урахуванням рекомендацій Національної академії внутрішніх справ розробляє критерії відбору кандидатів до місій.
( Підпункт 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
2.1.2. Забезпечує інформування особового складу органів та підрозділів внутрішніх справ та внутрішніх військ про місії, у яких бере участь Україна, порядок відбору та вимоги до кандидатів.
2.1.3. Погоджує списки осіб, які відповідають загальним вимогам до працівників міжнародної поліції та бажають брати участь у місіях.
2.1.4. Інформує підрозділи кадрового забезпечення за місцем проходження служби кандидатів про результати їх попереднього тестування.
2.1.5. Доручає підрозділам кадрового забезпечення МВС України, головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті (далі - ГУМВС, УМВС), вищих навчальних закладів МВС України, Головного управління внутрішніх військ МВС України (далі - ГУВВ), де проходять службу кандидати, спільно з підрозділами внутрішньої безпеки та інспекціями з особового складу (для військовослужбовців внутрішніх військ спільно з військовою контррозвідкою Служби безпеки України) здійснити комплексне вивчення кандидатів, які успішно склали попередні іспити, з метою визначення можливості їх направлення для участі в операціях з підтримання миру і безпеки.
( Підпункт 2.1.5 пункту 2.1 розділу 2 в редакції Наказу
Міністерства внутрішніх справ
N 544 від 03.06.2013 )
2.1.6. Здійснює зв'язок з Міністерством закордонних справ України, постійними представництвами України при міжнародних організаціях та представництвами міжнародних організацій в Україні, керівництвом українського національного персоналу в місіях щодо змін у правилах та порядку відбору кандидатів для участі в операціях з підтримання миру і безпеки, що затверджуються міжнародними організаціями.
2.1.7. Інформує керівництво МВС України про нові місії, перспективні плани ротацій та необхідність створення відповідного кількісного резерву кадрів для участі в операціях з підтримання миру і безпеки.
2.2. Спеціальний миротворчий центр Національної академії внутрішніх справ
2.2.1. Розробляє систему тестування кандидатів щодо знання робочої мови місії, вміння керувати транспортними засобами, що використовуються в місії; за потреби - навичок користування вогнепальною зброєю та проводить тестування на відповідність іншим додатковим критеріям, висунутим до кандидатів.
2.2.2. За погодженням з ДКЗ МВС України складає списки осіб, які викликаються на попереднє тестування.
2.2.3. Організовує попереднє тестування визначених ДКЗ МВС України осіб з метою відбору найбільш підготовлених кандидатів для першочергового направлення та створення резерву; дає рекомендації з додаткової самопідготовки працівникам для успішного складання іспитів.
( Підпункт 2.2.3 пункту 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
2.2.4. Про результати тестування інформує ДКЗ МВС України та формує групи для проведення навчально-організаційного збору.
2.2.5. Розробляє та доводить до відома кандидатів, яких зараховано до резерву другої черги, методичні вказівки та практичні рекомендації для підвищення особистого рівня підготовки.
2.2.6. Планує методичне забезпечення та організацію проведення навчально-організаційних зборів працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України, зарахованих до резерву; складає необхідний кошторис витрат.
2.3. Підрозділи апарату МВС, ГУВВ, ГУМВС, УМВС, вищих навчальних закладів МВС України
Після отримання з ДКЗ МВС України списку кандидатів, які успішно склали попередні іспити щодо відповідності загальним вимогам місій, або вказівки про формування чергової ротації національного персоналу МВС України здійснюють комплексне вивчення кандидатів у такому порядку:
2.3.1. Безпосередній начальник кандидата готує на нього характеристику, у тексті якої відображає ставлення працівника до роботи під час проходження ним служби, дає об'єктивну оцінку його професійній майстерності, рівню фізичної підготовки, моральних та інших особистих якостей.
2.3.2. Працівники підрозділів кадрового забезпечення міського, районного, лінійного органу внутрішніх справ (в подальшому - міськ-, рай-, лінорган), підрозділу, військової частини внутрішніх військ, вищого навчального закладу, апарату МВС України вивчають можливість направлення працівника органів внутрішніх справ до місії.
2.3.3. Матеріали щодо вивчення кандидата розглядаються на оперативній нараді за участю начальника структурного органу чи підрозділу внутрішніх справ, його безпосереднього начальника, працівників підрозділу кадрового забезпечення та соціально-психологічної служби, на якій приймається рішення про доцільність направлення кандидата для участі в операції з підтримання миру і безпеки. Протокол оперативної наради та матеріали вивчення направляються до управління (відділу) кадрового забезпечення (далі - УКЗ/ВКЗ) ГУВВ, ГУМВС, УМВС, вищого навчального закладу МВС України.
( Підпункт 2.3.3 пункту 2.3 розділу 2 із змінами, внесеними згідно
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
2.3.4. Керівники підрозділів кадрового забезпечення апарату МВС України, ГУВВ, ГУМВС, УМВС, вищих навчальних закладів МВС України організовують вивчення матеріалів, надісланих начальниками відповідних структурних підрозділів, та забезпечують: соціально-психологічне вивчення працівника;
узгодження кандидатури працівника з інспекцією з особового складу та підрозділом внутрішньої безпеки;
медичний огляд кандидата військово-лікарською комісією з метою з'ясування його придатності до несення служби за кордоном відповідно до кліматичних умов регіону, де проводиться операція з підтримання миру і безпеки;
розгляд кандидатури та характеристики-рекомендації на нього на кадровій комісії ГУВВ, ГУМВС, УМВС, вищого навчального закладу МВС України, у ході якої приймається рішення про можливість направлення працівника до міжнародної операції з підтримання миру і безпеки. Витяг з протоколу разом з характеристикою-рекомендацією, підписаною керівниками УКЗ/ВКЗ та внутрішньої безпеки, передається на розгляд начальника ГУВВ, ГУМВС, УМВС, ректора вищого навчального закладу МВС України.
( Підпункт 2.3.4 пункту 2.3 розділу 2 із змінами, внесеними згідно
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
2.3.5. Начальники структурних підрозділів МВС України, ГУВВ, ГУМВС, УМВС, ректори вищих навчальних закладів МВС України приймають остаточне рішення і затверджують характеристики-рекомендації та висновки про можливість направлення кандидатів для участі в операціях з підтримання миру і безпеки.
( Підпункт 2.3.5 пункту 2.3 розділу 2 із змінами, внесеними згідно
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
2.3.6. Керівники підрозділів кадрового забезпечення формують виїзну справу кандидата, до якої включають:
а) особистий рапорт працівника на ім'я заступника заступника Міністра внутрішніх справ України - керівника апарату з проханням зарахувати його кандидатом для участі у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, який має бути погоджений з безпосереднім керівником (начальником органу або підрозділу внутрішніх справ, командиром військової частини внутрішніх військ МВС України) та начальником ГУМВС, УМВС або його заступником - куратором підрозділу, для працівників системи вищих навчальних закладів МВС України - ректором або проректором вищого навчального закладу, для працівників апарату МВС України - керівником структурного підрозділу, для військовослужбовців внутрішніх військ - командиром територіального командування, з'єднання внутрішніх військ МВС України (далі - ТРК, з'єднання);
б) витяг з протоколу оперативної наради органу чи підрозділу внутрішніх справ (управління апарату МВС України, військової частини внутрішніх військ МВС України), на якій розглянуто та рекомендовано для направлення до місії кандидатуру працівника;
в) протокол засідання колегії ГУМВС, УМВС, вищого навчального закладу МВС України, територіального командування (в подальшому ТРК), з'єднання;
г) характеристику-рекомендацію, яка готується і підписується керівником структурного підрозділу (міськ-, рай-, ліноргану внутрішніх справ, командиром військової частини внутрішніх військ МВС України) і затверджується особисто начальником ГУМВС, УМВС, структурного підрозділу апарату, ректором вищого навчального закладу МВС України, для військовослужбовців внутрішніх військ - командиром ТРК, з'єднання чи особою, яка його заміщує;
ґ) витяг з протоколу засідання кадрової комісії (атестаційної комісії ТРК, з'єднання) про можливість направлення працівника до міжнародної операції з підтримання миру і безпеки, довідку про проходження служби за формою Ф-1, підписану керівником УРП (ВРП);
д) довідки про узгодження кандидатури з управлінням (відділом) внутрішньої безпеки та інспекцією з особового складу (для військовослужбовців внутрішніх військ - з військовою контррозвідкою СБУ). Узгодження оформлюються як окремі документи за підписом відповідних начальників відділів чи управлінь;
е) довідку про результати проходження кандидатом військово-лікарської комісії;
є) довідку Центру психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору відділу охорони здоров'я ГУМВС, УМВС про результати психодіагностичного обстеження;
ж) довідку за результатами поглибленого соціально-психологічного обстеження кандидата для участі в операціях з підтримання миру і безпеки;
з) письмову згоду дружини/чоловіка кандидата на його направлення для участі у міжнародній операції з підтримання миру і безпеки;
и) витяг з особової справи з повним переліком стягнень та заохочень за час проходження служби;
і) довідку щодо присвоєння останнього спеціального або військового звання (дата та номер наказу), граничне звання за займаною посадою.
( Підпункт 2.3.6 пункту 2.3 розділу 2 із змінами, внесеними згідно
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
2.3.7. Зазначені документи формуються як виїзна справа кандидата для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки та направляються до ДКЗ МВС України.
2.3.8. На посадових осіб, які залучаються до вивчення кандидата та надання йому рекомендацій, покладається персональна відповідальність за достовірність усіх матеріалів, які направляються до МВС України.
РОЗДІЛ З
Відбір та спеціальна підготовка кандидатів для направлення до місій
З метою належної підготовки кандидатів для направлення до місій відповідні структурні підрозділи МВС України здійснюють такі заходи:
3.1. Департамент кадрового забезпечення МВС
3.1.1. Готує необхідні службові доручення щодо організації та проведення зборів кандидатів для направлення до місій.
( Підпункт 3.1.1 пункту 3.1 розділу 3 із змінами, внесеними згідно
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
3.1.2. Організовує виклик кандидатів на збори.
3.1.3. Спільно з СМЦ НАВС забезпечує приймання та роботу міжнародної екзаменаційної комісії в Україні. За підсумками тестування готує списки кандидатів для розгляду Комісією МВС України з відбору кандидатів до місій (далі - Комісія з відбору).
3.1.4. Здійснює загальну координацію заходів щодо відбору кандидатів для направлення до місій та контроль за їх проведенням.
3.1.5. Доповідає керівництву МВС України про результати відбору.
3.1.6. Організовує проведення засідання Комісії з відбору кандидатів до місій.
3.2. Комісія МВС України з відбору кандидатів до місій
( Пункт 3.2 розділу 3 із змінами, внесеними згідно Наказом
Міністерства внутрішніх справ
N 544 від 03.06.2013 )
3.2.2. За підсумками тестування та результатами вивчення виїзних справ, професійних, морально-психологічних, ділових якостей Комісія з відбору розглядає кандидатів на засіданні та затверджує склад груп для направлення до місій.
( Підпункт 3.2.2 пункту 3.2 розділу 3 із змінами, внесеними згідно
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
3.3. СМЦ НАВС
3.3.1. Накопичує, вивчає, узагальнює та запроваджує в практику навчально-методичні матеріали та інші документи щодо діяльності місій.
3.3.2. Спільно з зацікавленими підрозділами МВС України та НАВС розробляє навчальні програми та плани, розклад занять на час проведення зборів кандидатів.
3.3.3. Спільно з ДКЗ МВС України готує відповідні документи про проведення навчально-організаційних зборів кандидатів.
3.3.4. Спільно з ДКЗ МВС України та, за потреби, іншими структурними підрозділами МВС України проводить попереднє комплексне тестування працівників органів та підрозділів внутрішніх справ, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України.
3.3.5. Спільно з ДКЗ МВС України та, за потреби, з іншими структурними підрозділами МВС України забезпечує приймання та роботу міжнародної комісії для проведення остаточного тестування відібраних на попередньому тестуванні кандидатів.
3.3.6. Узагальнює дані про потреби матеріально-технічного забезпечення відібраних кандидатів та направляє замовлення на закупівлю матеріально-технічних ресурсів та послуг до Департаменту матеріального забезпечення МВС України (далі - ДМЗ МВС).
( Підпункт 3.3.6 пункту 3.3 розділу 3 із змінами, внесеними згідно
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 544 від
03.06.2013 )
3.3.7. Спільно з ДМЗ МВС України забезпечує отримання національним персоналом зброї, спеціальних засобів, форменого одягу та іншого майна.
3.3.8. Щорічно розробляє та направляє до Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України (далі - ДФЗБО) проект кошторису доходів і видатків, пов'язаних з участю МВС України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.
................Перейти до повного тексту